Turysci.pl
kwarantanna

fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Opublikowano rozporządzenie. Kwarantanna dla wszystkich wracających trzech krajów

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kwarantanna jest od dzisiaj obowiązkowa dla osób powracających z Brazylii, Indii oraz Republiki Południowej Afryki. Z izolacji nie będzie mógł zwolnić negatywny wynik testu na koronawirusa, jak w przypadku innych krajów.

Wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Kwarantanna dla podróżnych z Brazylii, Indii i RPA

Według najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów osoby podróżujące z Indii, RPA i Brazylii od dzisiaj od północy objęte zostaną nowymi zasadami kwarantanny.

Podróżni powracający z tych trzech państw nie mają już możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie testu na koronawirusa wykonanego w ciągu 48 h po powrocie do kraju.

Skrócenie kwarantanny dla takich podróżnych będzie możliwe, ale dopiero po siedmiu dniach po przyjeździe do Polski. Przypomnijmy, że obowiązkowa izolacja po powrocie do kraju trwa 10 dni.

Karkonoski Park Narodowy przypomina o zamknięciu szlaków

Na 11 szlakach są zamknięte odcinki dla ruchu turystycznego. KPN przypomina

CZYTAJ DALEJ

Dla reszty krajów zasady kwarantanny pozostają bez zmian

Przypomnijmy, że podróżni przybywający ze strefy Schengen podlegają obowiązkowej kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19. Należy wykonać go nie wcześniej niż 48 h przed przekroczeniem granicy.

W Polsce dopuszczalne są zarówno testy PCR, jak i antygenowe. Osoby, które zostaną objęte kwarantanną mogą zostać z niej wcześniej zwolnione, jeśli wykonają badanie w stronę Covid-19 i uzyskają negatywny wynik.

Natomiast każdy podróżny spoza strefy Schengen skierowany jest na kwarantannę. Nie będą mogli oni zostać zwolnieni z izolacji na podstawie testu wykonanego za granicą.

Podróżni objęci kwarantanną, mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny. Dopuszczalny jest zarówno PCR jak i antygenowy.

Co ważne, osoby zaszczepione przeciw COVID-19 są zwolnione z kwarantanny, o ile wykonano je szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej. W tej sytuacji należy mieć przy sobie ważne zaświadczenie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GOV

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >