Turysci.pl
lot

fot. Pixabay/blende12

Polski samolot lecący do Meksyku musiał zawracać do Warszawy

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Boeing PLL LOT z Katowic do Cancun musiał niespodziewanie zawrócić do Warszawy. Rzecznik linii Krzysztof Moczulski powiedział w rozmowie z portalem Onet Podróże, że powodem była usterka i brak obsługi technicznej.

Serwis AirLive.net podał informację, że Boeing 787 linii lotniczych LOT został zawrócony i przekierowany na lotnisko w Warszawie. Samolot docelowo miał lecieć do Cancun z lotniska w Katowicach.

Samolot PLL LOT zawrócony do Warszawy

Głos w tej sprawie zabrał rzecznik LOTu Krzysztof Moczulski, który został zapytany o sprawę przez Onet Podróże. Jak przekazał, samolot został zawrócony do Warszawy z powodu usterki i braku obsługi technicznej w Cancun.

- Po wylądowaniu zostanie podjęta decyzja czy będzie próba usprawnienia samolotu, czy zostanie podstawiony inny samolot - mówił rzecznik LOTu Krzysztof Moczulski w rozmowie z Onet Podróże.

Australia rozważa zamknięcie granic do 2022 roku

Simon Birmigham: Australia rozważa zamknięcie granic do końca 2021 roku

CZYTAJ DALEJ

Moczulski przekazał, że obecnie wszystko zależy od oceny mechaników. Jeżeli ci stwierdzą, że usterka może zostać usunięta na poczekaniu, zostanie to wykonane natychmiastowo.

- Natomiast jeśli będzie wymagało to większej ilości czasu, to pasażerowie zostaną przewiezieni do terminala - mówił rzecznik.

Lot numer LO6543 jest lotem czarterowym, obsługującym połączenie z Katowic do Cancun, popularnego kurortu wypoczynkowego w Meksyku.

Granice Meksyku pozostają otwarte

Meksyk jest jednym z nielicznych państw, które pozostawiło swoje granice otwarte od początku pandemii. Polacy, aby tam lecieć, nie potrzebują żadnych dodatkowych testów ani zaświadczeń.

MSZ przestrzega jednak, że Meksyk pozostaje jednym z krajów najmocniej dotkniętych przez pandemię, a w samym Cancun dochodzi do licznych zakażeń w miejscach obleganych przez turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Nie żyje polska podróżniczka

Polska

Nie żyje Krystyna Chojnowska-Liskiewicz. Legenda polskiego żeglarstwa

Czytaj więcej >