Wspaniała przyroda, błękit Oceanu Atlantyckiego, liczne atrakcje turystyczne i wykwintna kuchnia - to powody, które sprawiły, że turyści z Polski pokochali tę wyspę. W ubiegłym roku udała się tam rekordowa liczba Polaków.Madera to prawdziwy raj dla miłośników natury, dzikiej przyrody i aktywnego wypoczynku w niezwykłym otoczeniu. Niemal 2/3 powierzchni wyspy to rezerwat. Słynne maderskie lasy wawrzynowe zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.
Firma Opera z Norwegii opublikowała nietypową ofertę, która w internecie robi furorę. To praca jak z bajki, gdzie można poczuć skandynawski styl życia wraz z nowoczesnymi technologiami.Opera to norweska przeglądarka internetowa. Firma ogłosiła, że szuka kandydata do pracy na wyspie u wybrzeży Islandii. Głównym zadaniem pracownika będzie przeglądanie internetu. Płaca jest wyjątkowo wysoka, jednak trzeba się spieszyć, bo termin aplikacji dobiega końca.
Wielu zapomniało o tej niezwykłej małej wyspie. Oprócz pustych plaż, które charakterem przypominają te karaibskie, panuje tam zakaz ruchu samochodowego. To miejsce z pewnością zaskoczy niejednego turystę.Wyspa Herm bez wątpienia wyróżnia się na tle pozostałych w Europie. Chociażby dlatego, że na próżno szukać tam jakichkolwiek zegarków, a nawet… telewizji.
To jedna z ulubionych wysp Polaków. Turyści podróżują tam nie tylko w sezonie letnim, ale i zimą. Niestety tamtejsze władze wprowadziły nowy podatek, który każdy będzie musiał zapłacić. Dla niektórych może być to jednak problematyczne ze względu na formę uiszczenia wpłaty.Do takiej decyzji przyczynili się turyści, którzy zwyczajnie nie potrafią przyzwoicie się zachowywać, szczególnie w świątyniach.
Zanzibar, miejsce, o którym niemal każdy marzy. Będąc tam na wakacjach, można śmiało przyznać, że to raj na Ziemi. Jak zwraca uwagę dziennikarka WP Turystyka, miejscowi w głównej mierze oprócz rolnictwa czy rybołówstwa, żyją z turystyki. - Chcą zarobić na turystach i nie ma co się dziwić - wskazuje.W programie “Newsroom WP” dziennikarka Natalia Gumińska opowiedziała, jakie ceny można zastać na Zanzibarze oraz dlaczego nie warto stołować się na mieście.
O tym jak łatwo dać się oszukać w sieci przekonała się pewna tiktokerka, która wybrała się w podróż na Bali. Nocleg zarezerwowała przez popularną na całym świecie platformę, na której prywatne osoby wynajmują swoje nieruchomości. Nie mogła uwierzyć w to, co zastała na miejscu. Filmik ze zdjęciami z tych „rajskich” wakacji opublikowała na swoim profilu. Głównie po to, żeby przestrzec innych.
Luksusowy statek wycieczkowy pod banderą Bahamów przewożący 206 osób utknął w odległej Grenlandii po tym, jak osiadł na mieliźnie na początku tego tygodnia. Pasażerowie od kilku dni czekają na ratunek. Choć nie planowali tak długiego rejsu, na pewno go nie zapomną.
W poniedziałek 3 lipca pojawiły się zdjęcia martwego kaszalota, wyrzuconego na brzeg. Ustalaniem przyczyny śmierci zwierzęcia zajęli się naukowcy z lokalnego uniwersytetu. W trakcie badań zespół dokonał niezwykłego odkrycia.Grupa naukowców z Uniwersytetu w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich postanowiła dokładnie zbadać martwego kaszalota, aby odkryć przyczynę jego zgonu. Nikt nie spodziewał się, że dokonają odkrycia wartego miliony.
Turyści kochają grecką wyspę Zakynthos, ubóstwiają jedną z jej najsłynniejszych plaż - Navagio, otoczoną strzelistymi wapiennymi klifami. Niestety, w tym sezonie nie ma teraz szans na wypoczynek właśnie tam.
Bali nazywane jest małym rajem na ziemi. Ze względu na malownicze plaże, nieskalany błękit wody, a także wszechobecny zapach kadzidełek i ulicznego jedzenia cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie miejsca na wyspie prezentują się tak zachwycająco. Polska TikTokerka pokazała zupełne inne oblicze indonezyjskich tropików, gdzie wprost roi się od śmieci. W świecie podróżniczym Bali to jedna z najchętniej wybieranych destynacji wśród osób marzących o wakacjach w tropikach i poszukiwaczy przygody. Choć na większości zdjęć z katalogów biur podróży kurorty oraz plaże prezentują się przepięknie, niestety, podobnie jak w pozostałej części Indonezji, krajobraz psuty jest przez wszechobecne śmieci walające się na chodnikach, w rzekach oraz na plaży. Problem ten postanowiła poruszyć turystka z Polski.
Niektórzy twierdzą, że nie ma nic piękniejszego, niż podziwianie zachodu słońca na greckiej wyspie. Influencerka Lucy Tranos udowadnia, że stwierdzenie to jest dalekie od prawdy. Na swoim profilu na Instagramie pokazała nagranie, które w niczym nie przypomina bajkowych zdjęć i filmów zwykle udostępnianych przez turystów. Grecja od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków wakacyjnych wśród turystów z Europy, w tym również z Polski. Jednym z miejsc, które szczególnie przyciąga urlopowiczów, jest pocztówkowe Santorini.
Para Polaków została napadnięta podczas wakacji na Dominikanie przez uzbrojonego napastnika. Turystom udało się uciec, jednak nie był to koniec problemów. Jak relacjonują, są bardzo rozczarowani tym, jak początkowo potraktowały ich polskie służby konsularne. Polacy spędzali wakacje w Punta Cana na Dominikanie. Do napadu doszło podczas spaceru plażą oddaloną od hotelu o około dwie godziny drogi pieszo - pisał pan Łukasz w wiadomości do redakcji Interii.
Astrofotgraf Giancarlo Tinè uchwycił niezwykle rzadkie zjawisko nad Etną. Według Amerykańskiej Agencji Kosmicznej miał bardzo wiele szczęścia, ponieważ taki widok zdarza się raz na długi czas. Etna to najwyższy i największy w Europie stożek wulkaniczny, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Właśnie tam włoski astrofotgraf Giancarlo Tinè uchwycił niecodzienne zjawisko optyczne.
Turyści masowo odwiedzają La Palmę, gdzie ponad miesiąc temu wybuchł Cumbre Vieja. Kanaryjska gazeta poinformowała, że doszło do zablokowania dwóch dróg, skąd podróżni obserwują erupcję wulkanu.Wulkan Cumbre Vieja na wyspie La Palma wybuchł 19 września. Według szacunków władz wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich lawa zalega już na prawie 70 kilometrach dróg i pokryła już prawie 900 hektarów. Zniszczeniu uległy dwa tysiące budynków i wiele plantacji bananów. Ewakuowano łącznie około siedmiu tysięcy osób.
Miasto Katania na Sycylii zmaga się z powodziami. Żywioł spowodował śmierć co najmniej dwóch osób - poinformowano we wtorek. Burmistrz zaapelował o niewychodzenie z domów, zamknięto wszystkie placówki handlowe, z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek.Po intensywnych opadach deszczu w okolicach Katanii na wschodzie Sycylii doszło do rozległych powodzi. W mieście zalane zostały ulice i place, woda dostała się również do sklepów i innych budynków.Lokalne służby poinformowały w poniedziałek o znalezieniu zwłok 67-letniego mężczyzny. We wtorek potwierdzono śmierć drugiej osoby: ciało mężczyzny zostało znalezione pod samochodem na północ od Katanii.
W sobotę loty na La Palmę zostały zawieszone z powodu nasilającej się emisji popiołów z Cumbre Vieja - poinformowała spółka Aena, odpowiedzialna za obsługę hiszpańskich lotnisk. Wczoraj nie odbył się żaden z 33 zaplanowanych lotów. Linia lotnicza Binter odwołała połączenia z wyspą do godziny 13 w niedzielę.W związku z erupcją wulkanu Cumbre Vieja i wiążącą się z nią emisją pyłów, lotnisko na La Palmie co jakiś czas musi zostać zamknięte na kilka godzin. Taka sytuacja miała miejsce również wczoraj.
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,8 nawiedziło w sobotę rano czasu lokalnego wyspę Bali - poinformował indonezyjski urząd ds. klęsk żywiołowych. Do tej pory poinformowano o trzech ofiarach śmiertelnych, jednak w ocenie lokalnych władz bilans ofiar może wzrosnąć.Na popularnej wśród turystów indonezyjskiej wyspie Bali doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,8. W wyniku wstrząsów zginęły trzy osoby, w tym dwie po osunięciu się ziemi w regencji Bangli, a jedna w portowym miasteczku Karangasen.
Kretę nawiedziło bardzo silne trzęsienie ziemi. Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) poinformowała, że wstrząsy osiągnęły magnitudę 6,3, jednak dane mogą jeszcze ulec zmianie.Trzęsienie ziemi na Krecie wydarzyło się we wtorek ok. 9:30 czasu lokalnego u wybrzeży południowo-wschodniej części greckiej wyspy.
Władze Wysp Kanaryjskich zdecydowały, że dokumentów potwierdzających pełne zaszczepienie przeciw COVID-19 nie będą już konieczne w hotelach. Przestaną być również wymagane inne certyfikaty i testy potwierdzające brak infekcji koronawirusem.Eliminowanie restrykcji to efekt środowego porozumienia władz archipelagu Wysp Kanaryjskich z czterema największymi związkami zawodowymi branży turystycznej - wynika z opublikowanej w czwartek przez dziennik "Canarias7" wypowiedzi Yaizy Castilli, odpowiedzialnej w tamtejszym rządzie za turystykę.
Na włoskiej wyspie Vulcano, położonej na Morzu Tyrreńskim, zaobserwowano większą aktywność sejsmiczną wulkanu. - Ci, którzy znają wyspę, wiedzą, że nigdy wcześniej tego nie zaobserwowano - pisze napisał na Twitterze Marco Pistolesi, profesor wulkanologii na Uniwersytecie w Pizie.We Włoszech wydano żółty alert dla mieszkańców Wysp Liparyjskich, aby zachowali szczególną ostrożność. Na wyspie Vulcano budzi się kolejny wulkan, który może wybuchnąć po raz pierwszy od 130 lat.
Lawa wydobywa się z wulkanu Cumbre Vieja w nocy z wtorku na środę dotarło do wybrzeża nad Oceanem Atlantyckim. Jej temperatura przekracza 980 stopni, a w połączeniu z wodą lawa stanowi kolejne zagrożenie dla ludzi.Erupcja wulkanu Cumbre Vieja na wyspie La Palma trwa od 19 września. Dziewięć dni po pierwszym wybuchu, w nocy z wtorku na środę, lawa dotarła do Oceanu Atlantyckiego. Reuters, powołujący się na relacje naocznych świadków, poinformował, że nad wybrzeżem, m.in. w portowym miasteczku Tazacorte, unosi się gęsta, ciemna chmura z popiołu wulkanicznego.
Co najmniej trzy osoby zostały ranne w wyniku osunięcia się skarpy przy popularnej plaży Formosa, znajdującej się na południowo-zachodnich przedmieściach Funchal na portugalskiej wyspie Madera. W okolicy popularnej wśród turystów plaży Formosa znajdują się hotele i popularny oraz deptak. W niedzielę 26 września na doszło tam do przykrego zdarzenia.
Na Krecie doszło w poniedziałek rano doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5 - informuje Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Według wstępnych raportów epicentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości 2 kilometrów.Do wstrząsów doszło w poniedziałek o godz. 8:17 czasu polskiego, 25 km na południowy wschód od Heraklionu na Krecie. Na razie nie ma jeszcze informacji o ewentualnych ofiarach i stratach.
Na wyspie La Palma w archipelagu Wysp Kanaryjskich doszło do zapowiadanego wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Erupcję poprzedziło to blisko 21 tysięcy wstrząsów sejsmicznych, które odnotowywane były od kilku dni.Władze La Palmy w związku z nasiloną aktywnością wulkanu ogłosiły w piątek żółty alarm (drugi w 4-stopniowej skali) i wezwały ludność do zachowania spokoju. Cumbre Vieja znajduje się na południowym zachodzie wyspy.
W rejonie Wysp Kanaryjskich w ciągu jednej doby odnotowano kilkaset wstrząsów sejsmicznych. Naukowcy twierdzą, że sytuacja ta może mieć związek ze zwiększoną aktywnością wulkanu Cumbre Vieja. Badacze z USA są zdania, że może w przyszłości wywołać gigantyczne tsunami.13 września odnotowano kilkaset wstrząsów sejsmicznych w okolicach Wysp Kanaryjskich - poinformował wczoraj Hiszpański Instytut Geograficzny (IGN). Część z nich dochodziła do magnitudy 4.
Turyści przyjeżdżający na Sardynię tonami wywożą tamtejszy piasek, kamienie, czy muszle. Takie zachowanie może mieć katastrofalne skutki dla tamtejszych plaż oraz ich ekosystemu. Tylko w tym roku przyjezdni wywieźli z Sardynii aż sześć ton piasku.Sardynia jest drugą pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, słynącą między innymi z charakterystycznego piasku na plażach. Niestety, mieszkańcy od lat zmagają się z problemem kradzieży zasobów naturalnych.
Sycylia ponownie została ogłoszona „żółtą strefą", jako jedyny region we Włoszech. Przywrócona zostanie tam część restrykcji covidowych. Jest to zła wiadomość dla tamtejszej branży turystycznej, która miała nadzieję na przedłużenie sezonu.Sycylia od poniedziałku 30 sierpnia ponownie znalazła się w tzw. żółtej strefie. Lokalne władze zwracają uwagę, że akcja szczepień na wyspie idzie najgorzej w kraju. - obecnie około 62 procent mieszkańców przyjęło jedną dawkę szczepionki, a jedynie 55 procent zostało w pełni zaszczepionych.Lokalne władze obawiają się także, że tłumy turystów z kraju i zagranicy przyczynią się do szybszego rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa.
Potężne trzęsienie ziemi na Haiti. Amerykańska agencja USGS i europejska EMSC podały magnitudę 7,2. Na ten moment nie ma zagrożenia tsunami. "Nadzieję daje spora odległość od stolicy, Port-au-Prince" - czytamy na profilu Kataklizmy w Polsce i na świecie.Ogromne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 wystąpiło dzisiaj na otwartym dla turystów Haiti. Pierwotnie informowano o magnitudzie 6,7, a potem 7,0, jednak ostatecznie amerykańska agencja USGS i europejska EMSC zgodziły się co do wyższej wartości.