Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Ogłoszenie o "pracy marzeń" robi furorę! To ostatni moment, żeby aplikować
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 25.02.2024 19:53

Ogłoszenie o "pracy marzeń" robi furorę! To ostatni moment, żeby aplikować

Wybrzeże
Fot. Canva

Firma Opera z Norwegii opublikowała nietypową ofertę, która w internecie robi furorę. To praca jak z bajki, gdzie można poczuć skandynawski styl życia wraz z nowoczesnymi technologiami.

Opera to norweska przeglądarka internetowa. Firma ogłosiła, że szuka kandydata do pracy na wyspie u wybrzeży Islandii. Głównym zadaniem pracownika będzie przeglądanie internetu. Płaca jest wyjątkowo wysoka, jednak trzeba się spieszyć, bo termin aplikacji dobiega końca.

Praca marzeń na Islandii

Oferta opublikowana przez Operę, błyskawicznie stała się popularna w internecie. Dla wielu osób to idealna praca, która łączy skandynawski styl życia z nowoczesnymi technologiami. 

W ostatnich latach, firma Opera zdecydowała się przekształcić skandynawskie pojęcie hygge (styl życia, który stawia na przytulność, wygodę i dobre samopoczucie) na sposób, w jaki czujemy się zadowoleni podczas korzystania z kart przeglądarki. 

To stanowisko o nazwie "guru tabfulness" ma za zadanie wprowadzenie spokoju cyfrowego podczas przeglądania internetu. To ciekawy pomysł, biorąc pod uwagę przesyt informacjami z różnych źródeł, które do nas docierają.

Wysokie wynagrodzenie na opuszczonej wyspie

Siedem lat temu Opera zatrudniła Valgardura Hlöðverssona na to stanowisko, gdy ten mieszkał na opuszczonej wyspie wulkanicznej Bjarnarey u wybrzeży Islandii, przy okazji przeglądając internet. To właśnie inspiracja jego osobą dała początek "Tab Islands" - grupowaniu zakładek w przeglądarce Opery.

Jednak nawet najbardziej wytrwały pracownik potrzebuje czasem przerwy od samotności. Valgardur po kilku latach poszukuje kogoś, kto przez tydzień zajmie się tym, co robił dotychczas. Za pracę przez zaledwie 7 dni oferuje wypłatę w wysokości 10 tysięcy dolarów, czyli około 40 tysięcy polskich złotych. Co ciekawe, wymagania nie są wysokie. To niczym praca marzeń, którą oferował Stanowski

Jak aplikować na stanowisko?

Aby aplikować na stanowisko "guru tabfulness", wystarczy mieć ukończone 18 lat oraz napisać krótki tekst na zaledwie 120 znaków o tym, czym dokładnie jest dla nas "tabfulness". Termin składania aplikacji upływa 25 lutego 2024 roku, więc warto się pospieszyć.

Pomimo wyzwania polegającego na spędzeniu siedmiu dni na bezludnej wyspie, może to być ciekawe doświadczenie i niesamowita przygoda. Decydującym czynnikiem przy wyborze z pewnością okaże się uwzględnienie kreatywności oraz minimalizmu, które są istotne w skandynawskiej kulturze.

Źródło: Opera

Czytaj też: Minimalna emerytura netto 2024. Tyle wyniesie po waloryzacji