Turysci.pl
Bali

fot. HANDOUT/AFP/East News

Trzęsienie ziemi na Bali. Nie żyją co najmniej trzy osoby

16 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,8 nawiedziło w sobotę rano czasu lokalnego wyspę Bali - poinformował indonezyjski urząd ds. klęsk żywiołowych. Do tej pory poinformowano o trzech ofiarach śmiertelnych, jednak w ocenie lokalnych władz bilans ofiar może wzrosnąć.

Na popularnej wśród turystów indonezyjskiej wyspie Bali doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,8. W wyniku wstrząsów zginęły trzy osoby, w tym dwie po osunięciu się ziemi w regencji Bangli, a jedna w portowym miasteczku Karangasen.

pomorze

Nadmorskie miasta mogą zniknąć pod wodą wskutek ocieplenia klimatu

CZYTAJ DALEJ

Trzęsienie ziemi na Bali

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu wulkanu Agung, z kolei hipocentrum położone było na głębokości 10 km. Było ono stosunkowo płytkie, dlatego doszło do tak dużych strat.

- Takie płytkie trzęsienia, nawet przy niższej magnitudzie, powodują zazwyczaj więcej szkód - przekazał na swej stronie francuski telewizyjny portal informacyjny France 24.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się niedaleko miasta Bandżar Wanasari, które jest chętnie odwiedzane przez turystów. Warto przypomnieć, że Bali obecnie stara się wyjść z turystycznego zastoju wywołanego epidemią koronawirusa.

- Wstrząsy były odczuwalne przez zaledwie kilka sekund - przekazał dziennikarzom rzecznik krajowego urzędu ds. klęsk żywiołowych, Abdul Muhari. - Ludzie w popłochu wylegli na ulice w obawie przed zawalaniem się budynków - dodał.

Indonezja leży na styku płyt tektonicznych

Indonezja, leży na styku płyt tektonicznych i wchodzi w obręb tzw. pacyficznego pierścienia ognia. Największy archipelag świata jest rejonem dużej aktywności sejsmicznej, gdzie łącznie notowanych jest ok. 7 tys. wstrząsów.

W styczniu wyspę Celebes nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2, w którym zginęło ponad 100 osób, a tysiące straciły dach nad głową. Trzy lata wskutek wstrząsów z epicentrum w Palu życie straciło 4,3 tys. osób. Większość z nich zginęła w tsunami wywołanym aktywnością sejsmiczną.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >

Świat

USA podaje szczegóły otwarcia granic dla turystów z Europy

Czytaj więcej >