Turysci.pl
EN 01497472 1894

fot. -/AFP/East News

Odwołane loty na La Palmę. Powodem zwiększona emisja popiołów wulkanicznych

17 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 10 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W sobotę loty na La Palmę zostały zawieszone z powodu nasilającej się emisji popiołów z Cumbre Vieja - poinformowała spółka Aena, odpowiedzialna za obsługę hiszpańskich lotnisk. Wczoraj nie odbył się żaden z 33 zaplanowanych lotów. Linia lotnicza Binter odwołała połączenia z wyspą do godziny 13 w niedzielę.

W związku z erupcją wulkanu Cumbre Vieja i wiążącą się z nią emisją pyłów, lotnisko na La Palmie co jakiś czas musi zostać zamknięte na kilka godzin. Taka sytuacja miała miejsce również wczoraj.

pomorze

Nadmorskie miasta mogą zniknąć pod wodą wskutek ocieplenia klimatu

CZYTAJ DALEJ

Odwołane loty na La Palmę

Aena w sobotnim komunikacie wyjaśnia, że linie lotnicze Binter usprawiedliwiają odwołanie rejsów bezpieczeństwem realizowanych połączeń. Loty pozostają odwołane do godziny 12:59 w niedzielę.

Binter w komunikacie na swojej stronie internetowej podkreśla jednak, że loty na pozostałe lotniska na archipelagu Wysp Kanaryjskich nadal funkcjonują normalnie. Linia zastrzegła, że o wszystkich ewentualnych zmianach będzie informować na bieżąco.

Obecnie lotnisko na La Palmie jest już ponownie czynne, jednak Aena zastrzega, aby przed planowanym lotem na wyspę sprawdzić status połączenia u przewoźnika.

Trzęsienie ziemi i otwarcie nowego otworu z lawą

Kanaryjskie media poinformowały wczoraj, że w ciągu ostatniej doby zanotowano najsilniejsze trzęsienie ziemi od czasu wybuchu wulkanu na La Palmie - jego siła wyniosła 4,6 stopni w skali Richtera.

Instytut Wulkanologii Wysp Kanaryjskich w piątek poinformował również o pojawieniu się nowego otworu, z którego wypływa lawa. Według specjalistów świadczy to o tym, że szybkie uspokojenie się Cumbre Vieja jest obecnie mało realne.

Wulkanolodzy odnotowali również rekordową szybkość, z jaką w ostatnich godzinach lawa wydostaje się z wulkanu. W sobotnie popołudnie wylewała się ona z prędkością 1300 m na godz.

Władze La Palmy poinformowały również, że do sobotniego przedpołudnia lawa zajęła już ponad 750 hektarów terenów na tej kanaryjskiej wyspie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Aena, Binter, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >

Świat

Poważny incydent na stoku w USA. W sieci pojawiło się nagranie

Czytaj więcej >

Świat

Brazylia: Karnawał w Rio odwołany

Czytaj więcej >