Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Czechy

Czechy

Safari tuż za polską granicą (zdjęcie poglądowe)
15.05.2024 17:26 Ogród zoologiczny jak żaden inny. To tylko 50 kilometrów od polskiej granicy

Polskie ogrody zoologiczne próbują prześcigać się w swoje ofercie, aby przyciągnąć jak najwięcej widzów. Żaden jednak nie może zaoferować przeżycia rodem z afrykańskiego safari. Na szczęście taka atrakcja nie znajduje się daleko, bo już 50 kilometrów od polskiej granicy.

Mala Skala Czechy
14.05.2024 07:35 Widoki jak w bajce zaledwie 40 km od polskiej granicy. Zamek na skale robi wrażenie

Dwa zamki, skaliste ukształtowanie terenu, górski krajobraz i malowniczo wijąca się po nim rzeka. Widoki jak z bajki, jednak to miejsce jest jak najbardziej prawdziwe. Całkiem blisko, bo zaledwie 40 kilometrów od Polskiej granicy położona jest ta malownicza miejscowość. Cel idealny na weekendowy wyjazd!

Bezděz
23.03.2024 11:28 Malowniczy park w Karkonoszach. Wielka Głowa, Żaba i Dzik przyciągają Polaków

Zaledwie 40 kilometrów od Pragi leży jeden z najbardziej urokliwych regionów Czech, który przyciąga turystów swoimi tajemniczymi zamkami, wioskami, stawami, wąwozami i interesującymi formacjami skalnymi z piaskowca.Park krajobrazowy Kokořínsko stanowi doskonały cel zarówno na weekendową eskapadę, jak i na jednodniową wycieczkę podczas pobytu w Karkonoszach. Znajduje się on 100 kilometrów od granicy Polski. 

Pociąg
22.03.2024 19:23 Nowa trasa rusza już za chwilę. Regiojet zaskoczył polskich turystów

Zamiast połączenia z Polski do Chorwacji, czeski przewoźnik postawił na naszych wschodnich sąsiadów. Od 27 marca ruszy nowe połączenie kolejowe z Pragi.Regiojet zupełnie zawiesił trasę, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów z Polski. Teraz "żółte strzały" pojadą do miejscowości Czop. Połączenia między Czechami, a Ukrainą będą dostępne codziennie. 

Czeski Raj
15.02.2024 17:18 Raj u naszych sąsiadów, do którego nie docierają turyści z Polski

Żeby odkrywać niesamowite miejsca, które nadal nie są oblegane przez turystów, wcale nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. Jak się okazuje, prawdziwy raj czeka tuż za naszą południową granicą.O czeskim skalnym mieście słyszał prawie każdy turysta z Polski. Podczas gdy do Adrspach podróżują tłumy, inne miejsce pozostaje niedocenione i nadal nieodkryte.

narty
25.12.2023 18:43 Turyści z Polski coraz częściej odwiedzają "czeskie Zakopane". To prawdziwa mekka dla narciarzy

O tym miejscu mówi się, że to “czeskie Zakopane”. To poniekąd prawda, choć oba miasta mają zupełnie różne charaktery. O najpopularniejszym, narciarskim ośrodku w Czechach powinno się raczej mówić “czeski Szczyrk” -  pod względem czysto narciarskim czeski ośrodek jest w czołówce, jeśli nie na pierwszym miejscu wśród tamtejszych zimowych resortów.

Praga
23.12.2023 18:14 Zamachowiec z Pragi był seryjnym mordercą? Na jaw wyszły szokujące fakty

Od czwartku 21 czerwca czeskie władze i obywatele zastanawiają się, dlaczego doszło do tragicznej zbrodni na uniwersytecie Karola przy placu Jana Palacha. Tymczasem śledczy odkrywają nowe szczegóły zbrodni i wiążą ją z inną sprawą.W czwartkowej strzelaninie zginęło 14 osób. Kolejna zmarła w szpitalu na skutek obrażeń odniesionych podczas upadku z dużej wysokości. Ataku nie przeżył również napastnik, który miał popełnić samobójstwo. Jak się okazuje, nie była to jego pierwsza zbrodnia.

praga
21.12.2023 18:29 Rośnie liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w centrum miasta. Policja ujawnia szczegóły

W czeskiej stolicy nadal trwa dramatyczna akcja ratunkowa. Według najnowszych informacji policji, zginęło co najmniej 15 osób, a ponad 24 są ranne. Te liczby z pewnością jeszcze wzrosną, ponieważ na miejscu ataku nadal pracują ratownicy, a stan niektórych poszkodowanych jest ciężki.Służby przekazały, że napastnik został “wyeliminowany”. Na specjalnej konferencji policja poinformowała również o tożsamości sprawcy, a także o dramatycznym przebiegu ataku. 

praga
21.12.2023 16:27 Strzelanina w centrum Pragi. Są zabici i ranni. Policja apeluje do turystów i mieszkańców

Do strzelaniny doszło w czwartek po południu w centrum Pragi. Według pierwszych informacji, kilkadziesiąt osób jest rannych, są również ofiary śmiertelne. Służby wstrzymały ruch w centrum miasta - zamknięta jest m.in. przestrzeń na drodze z Staromiejskiego Rynku na Zamek na Hradczanach. Na miejsce leci helikopter służb ratowniczych.Portal tn.cz opublikował zdjęcie uzbrojonego mężczyzny na dachu budynku. Na miejscu miała być słyszalna także eksplozja. Funkcjonariusze apelują do turystów i mieszkańców przebywających w pobliżu

Rokytnice
08.12.2023 17:01 Uwielbiany przez Polaków ośrodek narciarski pod granicą otwarty. 17 km tras, dwa wyciągi kanapowe i brak tłumów

Zima w tym roku dała się w Polsce we znaki już w listopadzie. Nic dziwnego, że fani śnieżnych atrakcji zacierają ręce na kolejny sezon na stoku. Tym razem zachęcamy, by wybrać się nieco na południe od naszej granicy i skorzystać z tamtejszych atrakcji. Czechy mogą poszczycić się stokami górskimi na wysokim poziomie. Ceny też wypadają korzystnie na tle polskich odpowiedników. 

Basen
15.11.2023 16:46 Spór obyczajowy o… majtki na basenie. Międzynarodowa afera rozgrzała Polaków i Czechów

"Wolność Tomku w swoim domku" pisał Aleksander Fredro. Co jednak, kiedy domowe obyczaje praktykujemy za granicą? Może wówczas dojść do sporu obyczajowego na wzór tego, który rozgrzewa Polaków i Czechów w Prudniku.Prudnik to niewielkie miasto położone przy polsko-czeskiej granicy w woj. opolskim. Polacy i Czesi żyją tam w zgodzie, często się odwiedzając. I choć zgoda między nimi trwa od lat, to w ostatnim czasie doszło do napięć na tle obyczajowym. Wszystko z powodu bielizny, a raczej jej braku na miejskiej pływalni.