Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Ogród zoologiczny jak żaden inny. To tylko 50 kilometrów od polskiej granicy
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 15.05.2024 17:26

Ogród zoologiczny jak żaden inny. To tylko 50 kilometrów od polskiej granicy

Safari tuż za polską granicą (zdjęcie poglądowe)
Fot. bumihills / shutterstock / Tik Tok

Polskie ogrody zoologiczne próbują prześcigać się w swoje ofercie, aby przyciągnąć jak najwięcej widzów. Żaden jednak nie może zaoferować przeżycia rodem z afrykańskiego safari. Na szczęście taka atrakcja nie znajduje się daleko, bo już 50 kilometrów od polskiej granicy.

Doświadczenie rodem z Afryki

Mowa o Safari Parku, który znajduje się w miejscowości Dvur Králové nad Labem, na północy Czech. Dojazd do tego miejsca samochodem z Wrocławia zajmuje tylko około dwie i pół godziny.

Czeski Safari Park istnieje już od ponad 70 lat i nieustannie przyciąga tysiące turystów z uwagi na dość niepowtarzalne doświadczenie oferowane przez ten nietypowy ogród zoologiczny.

Idealna rozrywka dla całej rodziny

Safari Park Dvur Králové może się pochwalić największą kolekcją zwierząt afrykańskich w Europie. W naturalnych warunkach żyje tam ponad 300 różnych gatunków, na czele z majestatycznymi lwami, które wywierają na turystach największe wrażenie. Park można zwiedzić za pomocą własnego lub wynajętego samochodu terenowego. W ten sposób wizyta w zoo zmienia się w najprawdziwsze safari.

Część safari można przejść też pieszo i spotkać po drodze żyrafy, zebry, czy nosorożce. Musimy jednak pamiętać, że zwierzęta żyją tam na wolności i na każdym kroku, dla naszego dobra, należy ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa. 

@adventureawaits50 🦁🚙 Przywitaj się z dziką naturą na safari w Dvůr Králové Zoo! 🚙🦒 Odkryj fascynujący świat dzikich zwierząt z wygodnego pojazdu terenowego. 🌿🐾 Zapewniają niezapomniane przeżycia dla całej rodziny! 💫👨‍👩‍👧‍👦 Czekają tam na Was weekendowe inspiracje i niesamowite chwile z bliskimi! 🌟 #SafariAdventure #DvurKraloveZoo #WildlifeExperience #FamilyFun #NatureLovers #WeekendVibes #ExploreWithFamily #AnimalSafari #TravelWithKids #AdventureAwaits #CloseToPoland #OutdoorExploration #MemorableMoments #FamilyTime #SafariExperience ♬ dźwięk oryginalny - AdventureAwaits

Cennik i bilety

Ceny obowiązujące w czeskim Safari Parku mogą pozytywnie zaskoczyć. Wynajęcie samochodu to koszt rzędu 390 koron czeskich, a więc około 70 złotych. Nieco mniej zapłacimy za same bilety wstępu. W przeliczeniu na złotówki to koszt około 50 zł dla osoby dorosłej i poniżej 40 zł w przypadku dziecka.

Opisane ceny biletów dotyczą przedsprzedaży online. W przypadku zakupu wejściówki w kasie dopiero po dotarciu na miejsce musimy się spodziewać nieco wyższych cen. 

Czytaj więcej: Pojechała na all inclusive do Turcji. “Pierwszy raz czegoś takiego doświadczyłam”