Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > "Wielki Kanion" 2 godziny jazdy z Polski. Widoki piękniejsze niż w Ameryce
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 27.06.2024 06:26

"Wielki Kanion" 2 godziny jazdy z Polski. Widoki piękniejsze niż w Ameryce

Wielka Ameryka
fot. DaLiu / Shutterstock

Jeśli marzy Wam się podróż do Stanów Zjednoczonych i zobaczenie na żywo Wielkiego Kanionu, jednak z jakichś względów nie możecie tego zrobić, mamy dobrą wiadomość! Wystarczy, że wybierzecie się do naszego południowego sąsiada. Tam czeka na was powiem Wielka Ameryka.

Wielka Ameryka w Czechach

Zaledwie 15 km na południowy-wschód od czeskiej Pragi znajduje się miejsce, do którego powinni wybrać się wszyscy, którzy lubią obcować z naturą i podziwiać piękne widoki. Wielka Ameryka to nieczynny kamieniołom wapienny, który swoim wyglądem przypomina Wielki Kanion w Kolorado. 

@ewelina.gac Zapisz sobie to miejsce, jeśli wybierasz się do Czech. Ten imponujacy kamieniołom znajdziesz właśnie w Czechach. Wstęp jest bezpłatny. Kto już był, a kto planuje?🙋‍♀️🙋‍♂️ Lokalizacja: Wielka Ameryka 🇨🇿 #czechy #skalnemiasto #tajemnica #ciekawemiejsca #inspiracje #podróże #podrozujdotutaj #podróżemałeiduże #fbpodrozniczki #podróżniczki #podrozniczka #kochampodroze #travel #travelinspiration #blogipodróżnicze #podroze #citybreak #podróżniczka #podrozniczka #polacywpodróży #rzezby #skały #magia ♬ Can Can (Hardstyle Mix) - Da Tweekaz & High LEvel

Tuż obok znajdują się sąsiadujące kaniony - Mexiko i Mała Ameryka. W XIX w. wydobywano z tych miejsc wapień, a następnie te wyrobiska zaczęła zalewać woda. Kanion ten ma ok. 100 m głębokości i kilometr długości.

Zamek Karlstejn w Czechach

Najlepiej dotrzeć tam z Pragi samochodem lub pociągiem. W drugiej wersji warto wysiąść pod słynnym zamkiem Karlstejn, z którego do Wielkiej Ameryki prowadzi ok. czterokilometrowa żółta ścieżka.

Czytaj więcej: Nie do wiary, co o 19:10 w sobotę zarejestrowały kamery w Kołobrzegu. Zaskoczeni?

Budowla ta pochodzi z XIV wieku i jest słynna na cały kraj. W tamtejszej Wielkiej Wieży znajduje się m.in. kaplica Św. Krzyża, którą zdobi ok. 2200 szlifowanych kamieni. Zamek jest otwarty dla zwiedzających, jednak można to zrobić jedynie w towarzystwie przewodnika. 

Co zobaczyć w Pradze

Wybierając się do Czech nie można pominąć wizyty w stolicy, Pradze. Punktem obowiązkowym jest oczywiście słynny na całą Europę Most Karola, a także Zamek Praski, czy katedra św. Wita. 

Ciekawą atrakcją jest też praski zegar astronomiczny znajdujący się na Ratuszu Staromiejskim.