Niezbyt dobre wieści dla tych, którzy mają już plany na nadchodzący długi weekend w Polsce. Pogoda na majówkę nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Na podstawie informacji, jakie podają synoptycy radzimy turystom przygotować parasole i ubrania przeciwdeszczowe. Zbliża się wyczekiwany przez wszystkich weekend majowy. Wielu Polaków już od dawna planuje, jak spędzi upragniony urlop. Wiemy już, że turyści muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu lotniczym. Niestety, nie mamy także dobrych wiadomości dla tych, którzy spędzą wolny czas w kraju.
Ferie zimowe ruszyły pełną parą. Uczniowie z wybranych województw zdążyli już wyjechać na długo wyczekiwany wypoczynek. Niestety, zmienne warunki atmosferyczne w górach mogą zrujnować ich podróż. Sam wjazd na Kasprowy Wierch jest niesamowicie utrudniony.Ze względu na niskie temperatury i silny wiatr kolejki w górach są co jakiś czas odłączane. Gdy jednak uda się już z nich skorzystać, krajobraz nie jest tak magiczny, jakby się tego można było spodziewać. Wiatr huśta kolejki, a gęsty śnieg ogranicza widoczność.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem do odbiorców na terenie całej Polski. Osoby, które planowały podróż powinny zostać w domu, jeśli to możliwe.Dzisiaj i jutro na terenie całej Polski prognozowany jest silny wiatr. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w tej sprawie SMS-y z ostrzeżeniem.
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem i wysokim stanem wód w strefie brzegowej części wschodniej Bałtyku. Wiatr w porywach może osiągać prędkość 9 w skali Beauforta. Osoby, które podczas ferii zimowych zamiast gór wybrały Bałtyk, powinny go teraz unikać. Dla Wybrzeża wydano dzisiaj ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne.
Osoby przebywające na terenie 8 województw otrzymały w piątek ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że dziś w nocy i jutro prędkość wiatru może dochodzić do 100 km/h. Lepiej przełożyć wszystkie planowane na dzisiaj podróże.Jeżeli planowałeś dzisiaj wyjazd na ferie, lepiej zastanów się drugi raz przed wyjazdem. Jak wynika z alertu RCB, dzisiaj w nocy i jutro może być bardzo niebezpiecznie ze względu na silny wiatr.
Pogoda od wczoraj daje się we znaki w całym kraju. Wygląda na to, że jeszcze nie koniec problemów, ponieważ Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia o silnym wietrze dla przeważającej części kraju.Minionej nocy strażacy usuwali połamane przez wichurę drzewa i konary blokujące drogi. W Tłuczewie, w powiecie wejherowskim drzewo spadło na poruszający się samochód, co spowodowało śmierć jednej osoby.
Pogoda w sobotę może być szczególnie niebezpieczna w dwóch województwach. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla północno-zachodniej części kraju. Turyści planujący wyjazd na ferie będą musieli uważać.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali. Wiatr w porywach może osiągać nawet do 120 kilometrów na godzinę. Synoptycy nie wykluczają także pojawienia się burz.
Pogoda w weekend może zaskoczyć turystów, którzy zaplanowali wyjazd na ferie. Będzie wiał silny wiatr, który w porywach może rozpędzać się do około 100 kilometrów na godzinę nie tylko na Wybrzeżu i w górach, lecz także na nizinach. Pogoda w piątek będzie wietrzna, do tego wystąpią opady. Sytuacja pogorszy się jeszcze w weekend, kiedy prognozowany jest silny wiatr w całym kraju, a także wahania ciśnienia.
Pogoda w ostatnich dniach nie sprzyja turystom, którzy zaplanowali zimowe wyjazdy. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed opadami marznącymi. Poniedziałek w większości kraju przyniósł raczej nieprzyjemną pogodę. Jest pochmurno, a w wielu miejscach występują opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.
Pogoda w niektórych częściach kraju nie sprzyja kierowcom. Warunki do jazdy na zachodzie i północy Polski mogą być trudne. IMGW ogłosił ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami oraz marznącymi opadami powodującymi gołoledź.Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. Turyści, którzy planowali wyjazd na ferie muszą szczególnie uważać.
Pogoda na środę nie zapowiada się niestety najlepiej dla kierowców. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki, które mogą spowodować powstanie gołoledzi dla 11 województw.Pogoda może dzisiaj pokrzyżować plany kierowcom. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alarmy pierwszego stopnia dla 11 województw.
Pogoda 6 grudnia niestety nie każdego będzie zachęcać do podróży. Będzie zimno, a synoptycy zapowiadają w kolejnych dniach opady śniegu. W rejonach podgórskich termometry w nocy mogą pokazać nawet -13 stopni Celsjusza.Pogoda na początku tygodnia będzie iście zimowa. Spodziewane jest zachmurzenie, śnieg i stopniowy spadek temperatury. Przejaśniać zacznie się w połowie tygodnia, jednak wraz z rozpogodzeniem przyjdzie zimne powietrze. Temperatura spadnie nawet do -13 stopni Celsjusza na północy i w rejonach podgórskich.Zachmurzenie powróci pod koniec tygodnia, a wraz z nim opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Na drogach na południu kraju może pojawić się wtedy gołoledź, a na rzekach mogą pojawić się pierwsze zjawiska lodowe: śryż i lód tuż przy brzegu.
Pogoda w czwartek może być niebezpieczna dla podróżujących do 6 województw. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało wczoraj wieczorem SMS-y z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem osobom znajdującym się w północno-zachodniej części kraju. W czwartek czeka nas załamanie pogody. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej porywy wiatru miejscami mogą sięgać 100 kilometrów na godzinę. RCB wydał alerty dla 6 województw.
Pogoda przez najbliższe dni nie będzie dopisywać podróżującym. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozy zagrożeń przed silnym wiatrem i oblodzeniami. W niektórych częściach kraju mogą pojawić się one już w środę. Pogoda przez najbliższe dni może być niebezpieczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń przed silnym wiatrem i oblodzeniami. Mogą pojawić się one w niemal całym kraju. Osoby planujące podróż powinny zachować szczególną ostrożność.
Prognoza pogody na piątek 26 listopada nie zachęca do podróży po kraju. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. W niektórych regionach Polski może być też bardzo ślisko. Podobne warunki panować będą przez cały weekend. Według prognozy pogody wydanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek w kilku regionach możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Podróżni proszeni są o zachowywanie ostrożności.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń obejmującą również początek zbliżającego się weekendu. Jak wskazano, w piątek może zostać wydany alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu.Intensywne opady śniegu mogą pokrzyżować niektórym plany na weekend. IMGW zapowiedział wprowadzenie alertów pierwszego stopnia w trzech województwach.
Zima zaatakowała Hiszpanię i Portugalię, gdzie część dróg jest nieprzejezdnych z powodu opadów śniegu. Na wielu trasach występuje również gołoledź. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne zdjęcia i nagrania.Hiszpania i Portugalia kojarzą się turystom raczej z letnimi wakacjami, jednak opady śniegu zdarzają się również tam. Tym razem jednak spadło go tak dużo, że część dróg stała się kompletnie nieprzejezdna.
Temperatura na Śnieżce o godzinie 1:00 w nocy spadła aż do -10.3 °C. Odczuwalna była temperatura jeszcze niższa i wyniosła -32.67 °C. Co ciekawe, nie są to pierwsze rekordy spadku temperatury w ostatnim czasie na szczycie Karkonoszy.Dzisiejsza noc na Śnieżce była wyjątkowo mroźna. Termometry w tamtejszym Obserwatorium Meteorologicznym pokazały dwucyfrowy wynik.
Pogoda we wtorek może przynieść intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk cytowana przez RMF24. IMGW poinformował we wtorek rano, że pogoda będzie pochmurna. Z rana przewidywane są intensywne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Synoptycy przewidują także, że "rano powinno być ślisko". Jak wskazuje Małgorzata Tomczuk z IMGW, w głębi kraju temperatura będzie się wahać od 0 do -3 stopni. Najcieplej będzie na Zamojszczyźnie i miejscami na Podkarpaciu, najchłodniej na Suwalszczyźnie.
IMGW może jutro wydać ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą. Synoptycy wydali prognozę zagrożeń, zgodnie z którą od czwartku do soboty mogą pojawiać się silne porywy wiatru. Uważać trzeba szczególnie nad morzem i na Mazurach. Pogoda w najbliższych dniach może zaskoczyć, szczególnie na północy kraju. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń, zgodnie z którą mogą wystąpić tam silne porywy wiatru.
Pogoda w Polsce ostatnio może płatać figle. Termometry na tatrzańskich szczytach pokazały bowiem wartości wyższe niż w jakimkolwiek innym miejscu w naszym kraju. Przyczyną tego nietypowego zjawiska jest inwersja.Pogoda w większości kraju jest od kilku dni pochmurna, panują również mgły, mżawka i niska temperatura. Zupełnie inna sytuacja jest wysoko w górach, gdzie obecnie dominuje ciepło oraz słońce.
Australia. W ostatnich dniach w Tasmanii, gdzie obecnie kończy się wiosna, doszło do zimy. W regionie spadł śnieg, a ponadto zanotowano rekordowo niską jak na listopad temperaturę, która wyniosła niecałe 3 stopnie Celsjusza. Jest to najniższy wynik od prawie 70 lat. Nieoczekiwany atak zimy miał miejsce w Tasmanii wyspie u południowo-wschodnich wybrzeży Australii. Chociaż na kontynencie kończy się wiosna i już niebawem rozpocznie się lato, w ostatnich dniach spadł tam śnieg.Mieszkańcy najmniejszego australijskiego stanu mogli zobaczyć przez okno powrót zimy. Ośnieżone zostały drogi i budynki, a temperatura spadła do 3 stopni Celsjusza. Ostatnio tak zimno w tym miesiącu było w 1953 roku.
Karkonoski Park Narodowy opublikował w swoich mediach społecznościowych nagranie ze zjazdu na sankach na drodze ze schroniska Odrodzenie. Tymczasem GOPR ostrzega przed zimowymi warunkami na szlakach i apeluje do turystów o rozwagę.Pierwszy śnieg w tym sezonie w Karkonoszach spadł 12 października, czyli nieco później niż rok temu, kiedy zima dała o sobie znać już pod koniec września. Teraz w najwyższym paśmie Sudetów napadało go tyle, że możliwy jest zjazd na sankach.
W sobotę temperatura odczuwalna na Śnieżce spadła do minus 35,55 stopnia Celsjusza - poinformował Karkonoski Park Narodowy. Była ona spowodowana silnym wiatrem oraz wysoką wilgotnością powietrza.Karkonoski Park Narodowy poinformował w sobotę rano na swoim Twitterze o radykalnym spadku temperatury na Śnieżce. Spowodowany był on silnym wiatrem oraz wysoką wilgotnością powietrza.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed niebezpieczną pogodą nad morzem. SMS-y z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem zostały rozesłane do osób przebywających w części dwóch województw na północy kraju. Dziś i jutro na północy kraju pogoda nie sprzyja wycieczkom nad morze. Jeżeli jednak ktoś już tam pojechał, należy zabezpieczyć wolno stojące rzeczy, które mogłyby zostać porwane przez porywy i stanowić zagrożenie.
IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą na południu i zachodzie kraju. Ogłoszono alerty meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla większości kraju, które obowiązywać będą od jutra rano. Część z nich ważna jest jednak od dzisiaj.Pogoda w niektórych częściach Polski może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia dla większości kraju. Szczególnie trzeba będzie uważać w górach oraz nad morzem, gdzie zapowiadany jest sztorm.
Polscy Łowcy Burz na swoim Facebooku opublikowali prognozę pogody na najbliższe kilka dni. Mimo zapowiadanego ocieplenia nie uda się niestety uniknąć silnego wiatru, który może wystąpić na południu kraju.Jesienna pogoda może jeszcze zaskoczyć. Według synoptyków środa i czwartek mają przynieść ocieplenie i przyjemną aurę. Niestety nie potrwa ona jednak długo - już w piątek na południu kraju wystąpić może silny wiatr.
Zimowa aura w Tatrach panuje już od pewnego czasu, jednak teraz zaczęła przenosić się również w niższe partie gór. Dobrze widać to na kamerach TOPR. TPN ostrzega przed trudnymi warunkami na szlakach.Na stronie internetowej Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zobaczyć można obraz z kamer umieszczonych w różnych częściach Tatr, m.in. przy Morskim Oku, w Dolinie Pięciu Stawów, czy na Kasprowym Wierchu. Warto sprawdzić je, zanim wyjdzie się na szlak.