Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Wypadek

Wypadek

łódź strażacy
26.05.2024 15:54 Wnuk popłynął z dziadkami w tragiczny rejs. Śmiertelny wypadek na Mazurach

Fatalny wypadek wydarzył się w niedziele, 26 maja około południa. Starsze małżeństwo wraz ze swoim wnukiem wypłynęło w rejs po jeziorze Śniardwy na Mazurach. Niestety, maszt ich żaglówki zahaczył o linię energetyczną. 67-letni mężczyzna porażony prądem zmarł.Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc.

wypadek
26.05.2024 11:22 "Runął prosto na ziemię". Śmiertelny wypadek podczas Mistrzostw Polski

Do tragicznego wypadku doszło podczas zawodów motolotniarzy w Wielkopolsce. Na ziemię spadł motolotniarz, który wracał ze zmagań w ostatniej konkurencji. Zawody trwały przez kilka ostatnich dni. Ofiara sobotniego wypadku to 67-letni mężczyzna - członek motoparalotniowej kadry narodowej.Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn zdarzenia.

korek na ulicy
07.05.2024 15:21 Groźny wypadek polskiego turysty w Tajlandii. Kamera zarejestrowała to, co zrobił

W turystycznej miejscowości w Tajlandii doszło do zderzenia dwóch motocykli. Jednego z nich prowadził 19-letni Polak, Benjamin K. Jak donosi portal The Thaiger, trwa dochodzenie mające ustalenie przyczyny wypadku. W pobliżu znajdowała się kamera, które może wiele ujawnić. 

Zderzenie śmigłowców
23.04.2024 11:23 Dwa śmigłowce zderzyły się w locie. Są ofiary

Podczas przygotowań do defilady Królewskiej Malezyjskiej Marynarki Wojennej, dwa śmigłowce zderzyły się w locie. W internecie krąży przerażające nagranie, na którym uwieczniono wypadek. W obu maszynach znajdowało się łącznie 10 osób. 

wypadek
17.04.2024 19:40 Tragiczny wypadek podczas rodzinnej wycieczki. Są ofiary

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 79 w województwie świętokrzyskim. “Kierujący busa przewożącego rodzinną wycieczkę zjechał na przeciwległy pas (…). Zginęły dwie osoby, a 8 jest rannych.  Droga została zamknięta, kierowcy muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami.Trwa akcja służb. Na miejscu są dwa śmigłowce LPR, pięć karetek pogotowia i pięć zastępów straży pożarnej.

Kościół w Pinell de Brai
16.04.2024 15:27 Żałoba na pielgrzymce. 30-latek zginął na miejscu

Pielgrzymka kojarzy się raczej z radosnym czasem spędzonym w licznym gronie. Tak też miało być w małym hiszpańskim miasteczku, w Katalonii. Niestety tym razem tradycyjne obchody zakończyły się prawdziwą tragedią i to na oczach turystów.

wypadek jezioro
14.04.2024 18:39 Tragedia podczas wieczoru kawalerskiego. Nie żyje 23-latek

Do tragicznego wypadku doszło podczas wieczoru kawalerskiego. Trzech mężczyzn postanowiło wypłynąć łodzią na Jezioro Ostrowickie. Tylko dwóch z nich zdołało wrócić na brzeg. Uczestnicy imprezy postanowili najpierw samodzielnie poszukać zaginionego 23-latka, a następnie wezwali policję.Na miejsce przyjechało 12 zastępów straży pożarnej, w tym m.in. specjalistyczna grupa nurkowa. 

Żmija
13.04.2024 06:08 Ratownicy alarmują. Nie każdy rozpozna to niebezpieczeństwo

Piękna pogoda za oknem zachęca do wyjścia na spacer. Ci, którzy zamierzają korzystać ze słońca w górach powinni być czujni. Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają przed żmijami. Ich ukąszenie może stanowić zagrożenie dla życia.

Akcja ratunkowa
05.04.2024 11:15 Ponad 400 osób odciętych od świata w górskim hotelu. Są ofiary śmiertelne

Trwa dramatyczna walka z czasem. Służby ratunkowe ewakuują ponad 400 osób uwięzionych w luksusowym hotelu w górskim parku narodowym na Tajwanie, gdzie doszło do największego od lat trzęsienia ziemi. Reuters podaje, że zginęło 10 osób, a liczba rannych przekroczyła już 1000.Ratownicy próbują dotrzeć do zaginionych po trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło ten region w środę rano. Od tego czasu mieszkańcy i turyści muszą mierzyć się także z innymi zagrożeniami. “Deszcz zwiększa ryzyko opadów skał i osunięć ziemi (...) Najgorsze są wstrząsy wtórne"

Flixbus
28.03.2024 19:23 Polka zginęła w wypadku Flixbusa. Służby podają nowe informacje

W wyniku tragicznego wypadku Flixbus, do którego doszło w środę rano, około godziny 10:00, zginęły cztery osoby i wielu zostało rannych. Jak się okazało, jedną z ofiar była obywatelka Polski. Autokar zmierzał z Berlina do Zurychu.Do wypadku doszło na odcinku między Wiedemar a Schkeuditz na północny zachód od Lipska, po ok. 170 km jazdy. Niemiecka policja zidentyfikowała ofiary śmiertelne. 

Zambia
21.03.2024 22:12 Zostali oskarżeni o czary. Doszło do brutalnego samosądu

Cztery osoby zostały oskarżone o praktykowanie magii. Do brutalnego samosądu doszło w prowincji Luapula w północnej Zambii. Zdaniem tłumu, jeden z mężczyzn został zamordowany, bo uznano, że poprzez czary zmusił krokodyla, by zaatakował i zabił jedną z miejscowych kobiet."To jest nasza dzisiejsza Zambia, czy kiedykolwiek uwolnimy się od przestarzałych przekonań?" - zapytał jeden z użytkowników w mediach społecznościowych

Lawina
20.03.2024 18:33 “Zwłoki leżały przeważnie głęboko pod śniegiem”. Tragedia w polskich górach

Turyści wyszli na szlak mimo ostrzeżenia przed lawiną. 20 marca przypada rocznica tragedii, która miała miejsce w 1968 roku w Białym Jarze.W wyniku zdarzenia zginęło 19 osób. To była największa tragedia w polskich górach.

Niedźwiedź
18.03.2024 15:16 Niedźwiedź gnał przez miasto na skraju Tatr. Są ranni

Pięć osób ucierpiało w wyniku ataku niedźwiedzia w miejscowości na skraju Tatr.. Ofiary to dziewczynka w wieku 10 lat, dwie kobiety i dwaj mężczyźni. Wszyscy byli podrapani i pogryzieni.Służby biją na alarm. Nnagłe zmiany klimatyczne wpływają na skrócenie okresu hibernacji niedźwiedzi brunatnych. Szansa na spotkanie zwierzęcia jest o wiele większa.

FlixBus
14.03.2024 07:48 “Wstyd żeby tak ludzi wozić”. Kierowca Flixbusa wyleciał z pracy z hukiem

FlixBus błyskawicznie podjął decyzję o zwolnieniu kierowcy, który stwarzał niebezpieczeństwo zarówno dla siebie, jak i dla pasażerów oraz uczestników ruchu drogowego. Do internetu trafiło nagranie, ukazujące sytuacje, w których autobus należący do tej firmy kilkakrotnie próbował wyprzedzać i prawie zderzył się z pojazdem poruszającym się w przeciwnym kierunku."Zero tolerancji dla takiego sposobu jazdy" - napisał na portalu X Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach Bałtyckich.

Zamek Neuschwanstein
13.03.2024 07:26 Brutalny atak na bajkowym szlaku. Sprawca usłyszał wyrok

Po brutalnym ataku na dwie młode turystyki niedaleko bajecznego zamku w Bawarii, 31-letni mężczyzna z USA ostatecznie usłyszał wyrok. Sąd orzekł także, że przestępstwo było szczególnie okrutne.Kobiety znajdowały się na szlaku, zupełnie nieświadome tego, że zaraz za chwilę staną się ofiarami napaści.

Nepal
06.03.2024 19:13 Polak leżał w kałuży krwi. Został znaleziony w pokoju hotelowym

Służby informują o tragicznym odkryciu, jakiego dokonano w środę rano. Ciało Polaka, 58-letniego mieszkańca Kalisza zostało znalezione w hotelu w Bangladeszu. Personel hotelu znalazł mężczyznę leżącego w kałuży krwi w swoim pokoju.Ciało zostało przewiezione do szpitala w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Rzecznik polskiego MSZ poinformował, że w tej sprawie prowadzone jest śledztwo. 

Plaża
02.03.2024 14:32 Ciało Polaka znalezione na meksykańskiej plaży. Śledztwo w toku

Tragiczne wieści płyną z Meksyku. Na jednej z popularnych plaż Gwardia Narodowa odnalazła zwłoki. Jak się później okazało, należą one do 49-letniego turysty z Polski.Trwa śledztwo, które ma wykazać, co było przyczyną tragedii. 

Krupówki
02.03.2024 13:31 Pożar lokalu na Krupówkach. Wozy strażackie w akcji

W jednej z restauracji na Krupówkach wybuchł pożar. Na miejscu natychmiast pojawiły się wozy strażackie. Dzięki sprawnej akcji, sytuację udało się opanować.Dzięki czujności strażaka na urlopie, udało się szybko zapanować nad ogniem. 

Volkspark
29.02.2024 13:40 Spacer po parku zamienił się w koszmar. Kobiety odkryły fragment ciała

Każdy lubi wyjść częściej lub rzadziej na spacer. Jednak kobiety, które postanowiły udać się do berlińskiego parku, mogą zmienić zdanie na temat przechadzek.Kobiety znalazły ludzką część ciała w parku. 

Żubr
29.02.2024 09:38 Strzelili z broni i uciekli. Żubr umierał w męczarniach przez tydzień

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze otrzymało powiadomienie, że przy leśnej drodze znaleziono martwego żubra. To był dorosły byk, którego znaleźli pracownicy nadleśnictwa w Tucznie.Żubr umierał przez prawie tydzień. Został odnaleziony we wtorek 27 lutego. 

Heringsdorf
29.02.2024 07:17 Karetki pod hotelem nad Bałtykiem. Zimowe wakacje przypłacili życiem

Zima nad Bałtykiem jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Niestety osoby, które postanowiły zatrzymać się w jednym z hoteli na wyspie Uznam, nie będą dobrze wspominały tego wyjazdu.We wtorek rano mieszkańców kurortu wypoczynkowego Heringsdorf na wyspie Uznam mogły obudzić dźwięki syren karetek pogotowia, a także światła kogutów. Wszystko z powodu nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w jednym z tamtejszych hoteli.

Bali
27.02.2024 18:00 Polka skrzywdzona w luksusowym ośrodku. Takich przypadków jest coraz więcej

Turystka z Polski przeżyła koszmar podczas wakacji w luksusowym spa. Przypadek kobiety nie jest odosobniony. Tendencja tego rodzaju przestępstw niepokojąco wzrasta w wakacyjnych kurortach.Turystyka na rajskiej wyspie boryka się z poważnym problemem. Chodzi o wzrost przestępczości, w tym przypadków molestowania seksualnego. 

wypadek pielgrzymka
21.02.2024 18:20 To przez niego zginęło 12 pielgrzymów z Polski. W końcu usłyszał wyrok

Tym tragicznym wypadkiem żyła cała Polska. W 2022 roku podczas pielgrzymki zginęło 12 Polaków. Po prawie dwóch latach Jarosław M., właściciel firmy, która zorganizowała tragiczną wycieczkę usłyszał wyrok. Mężczyzna, mimo wcześniejszego zakazu prowadzenia działalności, przez cały czas nadal zajmował się organizacją wyjazdów turystycznych. 

Akcja strażaków
18.02.2024 16:28 Czarny koniec niewinnej zabawy nad jeziorem. Lekarze nie dali rady

Zabawa na świeżym powietrzu to jeden z lepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu podczas ferii zimowych. Niestety dla dwóch chłopców bawiących się na zamarzniętym jeziorze finał był tragiczny.W sobotę 17 lutego wszystkie służby w regionie Starego Folwarku (woj. podlaskie) zostały postawione w stan gotowości. Na miejsce wezwano ok. 25 strażaków, nurków, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wszyscy próbowali jak najszybciej udzielić pomocy dwóm chłopcom, pod którymi załamał się lód na jeziorze Wigry.

Brazylia-SaoPaulo
22.01.2024 12:22 Tragedia na plaży. Piorun uderzył w rodzinę

Podczas beztroskiego, rodzinnego popołudnia, na plaży wydarzyła się tragedia Piorun nagle uderzył 60-letnią kobietę i ranił siedem innych osób. Turystka zmarła. Poważnie poszkodowani są również członkowie rodziny ofiary.Zdarzenie to wstrząsnęło społecznością, gdy lokalne służby medyczne poinformowały o dramatycznych konsekwencjach niedzielnego incydentu. Zjawiska atmosferyczne potrafią stanowić poważne zagrożenie dla życia, o czym nie zawsze wszyscy pamiętają. 

Oko Londynu
05.01.2024 18:35 Jeden facet zaczął się modlić. Byli 100 m nad ziemią, kiedy nagle usłyszeli huk, a kolejka stanęła

London Eye rocznie przewozi ponad 4 miliony pasażerów, zapewniając im niezapomniane widoki na stolicę Wielkiej Brytanii. Pasażerowie diabelskiego młynu, którzy zdecydowali się na przejażdżkę we wtorek, z pewnością zapamiętają ten dzień na długo.Przejażdżka w jednej z kapsuł ogromnego diabelskiego młynu to bez wątpienia jedna z ciekawszych atrakcji Londynu. Wielu turystów marzy o tym, żeby podziwiać panoramę z miasta z wysokości ok. 135 metrów. Jednak ci, którzy wchodzili do kapsuły we wtorek 2 stycznia, nie spodziewali się, że czeka ich dodatkowa porcja adrenaliny. Wszystko z powodu nagłej awarii. 

wypadek autokaru
21.12.2023 19:47 Autokar pełen przedszkolaków miał poważny wypadek. Ranni trafili do szpitala

43-osobowa grupa przedszkolaków pod opieką 6 wychowawców jechała do Złotoryi na wycieczkę. Niestety, grupa nigdy nie dojechała na miejsce. Tuż przed końcem podróży, autokar, którym podróżowały dzieci miał poważny wypadek. Maszyna znalazła się w rowie. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby a droga została zamknięta.Ranni w wypadku trafili do szpitala. Policja podała także przyczyny zdarzenia.

praga
21.12.2023 16:27 Strzelanina w centrum Pragi. Są zabici i ranni. Policja apeluje do turystów i mieszkańców

Do strzelaniny doszło w czwartek po południu w centrum Pragi. Według pierwszych informacji, kilkadziesiąt osób jest rannych, są również ofiary śmiertelne. Służby wstrzymały ruch w centrum miasta - zamknięta jest m.in. przestrzeń na drodze z Staromiejskiego Rynku na Zamek na Hradczanach. Na miejsce leci helikopter służb ratowniczych.Portal tn.cz opublikował zdjęcie uzbrojonego mężczyzny na dachu budynku. Na miejscu miała być słyszalna także eksplozja. Funkcjonariusze apelują do turystów i mieszkańców przebywających w pobliżu

  • 1
  • 2