Z tego artykułu dowiesz się:co wydarzyło się na klifieco o takim zachowaniu myśli straż przybrzeżna West Bayo czym warto pamiętać podczas zwiedzania ryzykownych miejscSpacerujące po klifach w West Bay małżeństwo zauważyło, że turysta posadził dziecko nad przepaścią. Nogi malucha wisiały z urwiska, gdy opiekun próbował zrobić pamiątkowe zdjęcie. Blisko skraju było też drugi podopieczny. Świadkowie zawiadomili o niebezpieczeństwie służby Straży Przybrzeżnej. O szczegółach informuje serwis Polsat News.Dziecko mogło ponieść poważne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania turysty, który spacerował po klifie znanym z serialu kryminalnego „Broadchurch” wraz z kobietą, psem i jeszcze jednym maluchem. Zachowanie grupy przez lornetkę dostrzegli świadkowie. Z ich relacji wynika, że dzieci mogły mieć około siedmiu i trzech lat.
Pilot mógł zginąć w jednym z najsłynniejszych incydentów w historii. Został uratowany przez współpracownika, który trzymał go przez 22 minuty. Udało się przeżyć pomimo wielu obrażeń. Stało się to w 1990 roku.
Brytyjski rząd ogłosił już strategię na kolejne tygodnie po tym, jak skończy się lockdown. Całkowite zamknięcie kraju zostanie zniesione już 2 grudnia. Władzę przygotowały plan stopniowego powrotu do normalności. Chociaż nastąpi złagodzenie części obostrzeń, sytuacja – przynajmniej w pierwszych etapach – będzie jeszcze daleka od tej sprzed wybuchu epidemii. O szczegółach informuje serwis Polsat News.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona rząd przygotował już strategię wyprowadzania kraju z lockdownu. Jak donosi Polsat News, po 2 grudnia br. – wówczas kończy się całkowite zamknięcie Anglii – władze powrócą do trzystopniowej skali restrykcji regionalnych, którą obowiązywała także w Polsce. Ograniczenia będą jednak ostrzejsze niż przed lockdownem.
Lotnisko często staje się scenerią dla różnych, dziwnych sytuacji. Jednak mało kiedy ludzie zdają sobie sprawę, że niektóre skandaliczne zachowania niosą za sobą duże konsekwencje. Turyści często łamią prawo, czasem nieświadomie. Ujawniono wstrząsające odkrycia.
Lockdown jest częstym rozwiązaniem w krajach, gdzie odnotowywany jest wysoki wskaźnik zakażeń koronawirusem. W jednym kraju po 17 dniach narodowej kwarantanny, wciąż nie widać efeków. Lokalne władze załamują ręce.
Londyn to jedno z najsłynniejszych miast świata. Co roku pojawiają się tam tłumy turystów. Znajduje się w gronie najpopularniejszych miast wśród podróżników. Nic dziwnego, ponieważ można tam zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Miasto ma też niesamowity klimat. Jednak nie wszyscy jeżdżą tam, aby odpoczywać. Dla wielu to także miejsce, w którym można lepiej zarobić.
Granica pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej jest sprawą umowną. Należąc do wspólnoty trzeba przyjąć pewne zasady, które pozwalają m.in. na swobodne przemieszczanie się ludności, bez konieczności odprawy w przejściu granicznym. Wielka Brytania zadecydowała, że opuści UE, czemu towarzyszy zmiana prawa wewnątrz kraju.
Nagranie przedstawiające samo centrum turystycznego miasta obiegło już media społecznościowe, szokując mnóstwo osób – od dziennikarzy po pracowników resortu zdrowia. Niedługo po tym, jak w wyniku dodatkowych obostrzeń zamknięto puby i restauracje, tłum wyszedł na ulice. Reakcja mieszkańców była nie do opanowania. Pojawiły się już komentarze krytykujące tak samolubną i nieodpowiedzialną postawę. Konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe.W obliczu, gdy Europa mierzy się z drugą falą zarażeń, a sytuacja w takich krajach jak Polska, Czechy czy Niemcy staje się coraz bardziej niepokojąca, nagranie, które trafiło do mediów społecznościowych, może szokować, a nawet bulwersować. Brytyjski dziennikarz pracujący dla CNN, Simon Cullen opublikował na swoim Twitterze materiał wideo, na którym widać, jak tłum w Liverpoolu zareagował na dodatkowe obostrzenia.
Wyjazd do kraju, który jest często odwiedzany przez Polaków, już niedługo będzie utrudniony. Wszystko przez wejście w życie nowych procedur w związku poważnymi zmianami. Podczas podróży trzeba będzie mieć przy sobie nie tylko dowód osobisty, ale także paszport. Jak się pewnie już domyślacie, mowa o Wielkiej Brytanii. Jakie czekają nas zmiany i kiedy zaczną obowiązywać?Od następnego roku wyjazd do Wielkiej Brytanii nie będzie już tak prosty, jak podróż do Niemiec czy innych krajów Unii Europejskiej, gdzie Polacy muszą mieć jedynie dowód osobisty. Jednak Zjednoczone Królestwo przestanie być członkiem UE wraz z 1 stycznia 2020 roku, co oznacza poważną zmianę dla obywateli. To koniec z podróżami bez paszportu.
Polak mieszkający w Szkocji regularnie wybierał się na poszukiwania skarbów, co ułatwiał mu wykrywacz metali. Zwykle znajdywał monety i inne drobne przedmioty, niektóre miały kilkaset lat. To, co udało mu się odkopać ostatnio, sprawiło, że jego nazwisko stało się znane na całym świecie. Odkryciu poświęcił więcej czasu, niż początkowo planował, lecz było warto.
Plaże na południowym wybrzeżu Anglii przyciągają prawdziwe tłumy. W miejscowości Bournemouth, która jest popularna wśród turystów, władze ostrzegają przed nieodpowiedzialnym zachowaniem. Tłumy wypoczywające na plażach ignorują wytyczne dotyczące zdrowia publicznego. Niektórzy nawet żartują, że jest tak ciasno, że "nawet koronawirus się nie wciśnie".
Basen wykopany wyłącznie na potrzeby doskonałych ujęć - taka myśl przyświecałą 50-letniemu Alanowi McFadyenowi, który przez 3 dni zajmował się swoim przyszłym planem zdjęciowym. Efekt prac przeszedł nawet oczekiwania samego autora.
Anglia na południu skrywa miejsce, w którym znajduje się najbardziej znane i zarazem zagadkowe stanowisko archeologiczne. Megalityczny krąg na równinie Salisbury budzi podziw i fascynację, ale także intensywną debatę nawet około 4600 lat po tym, jak zbudowali ją starożytni, którzy nie pozostawili żadnych zapisów. Turyści jeżdżą w to miejsce, by zobaczyć niezwykły zabytek oraz poczuć rzekomą "magię" przepływającą wewnątrz kręgu.