rząd znoszenie ograniczeńFot. Pexels.com @Ralph Chang (zdjęcie ilustracyjne)

Już wkrótce będą mogli odetchnąć z ulgą. Rząd za polską granicą zapowiada znoszenie ograniczeń

Brytyjski rząd rozpoczyna przygotowania do stopniowego znoszenia ograniczeń. W kraju niedługo zakończy się lockdown, po którym nastąpi powrót do normalności – ten jednak podzielono na kilka etapów. Władze przedstawiły oficjalny plan działania na najbliższe tygodnie, który potwierdził już premier Boris Johnson.

Brytyjski rząd ogłosił już strategię na kolejne tygodnie po tym, jak skończy się lockdown.Całkowite zamknięcie kraju zostanie zniesione już 2 grudnia. Władzę przygotowały plan stopniowego powrotu do normalności. Chociaż nastąpi złagodzenie części obostrzeń, sytuacja – przynajmniej w pierwszych etapach – będzie jeszcze daleka od tej sprzed wybuchu epidemii. O szczegółach informuje serwis Polsat News.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez biuro brytyjskiego premiera Borisa Johnsona rząd przygotował już strategię wyprowadzania kraju z lockdownu. Jak donosi Polsat News, po 2 grudnia br. – wówczas kończy się całkowite zamknięcie Anglii – władze powrócą do trzystopniowej skali restrykcji regionalnych, którą obowiązywała także w Polsce. Ograniczenia będą jednak ostrzejsze niż przed lockdownem.

Brytyjski rząd ogłosił strategię przywracania stabilizacji po lockdownie

Po tym, jak brytyjski rząd ogłosił plan działania na najbliższe tygodnie, wczasowicze mogą odetchnąć z ulgą, choć to nie koniec restrykcji. Z prognoz biura premiera wynika, że większość obszarów w kraju zostanie objętych drugim i trzecim poziomem zagrożenia epidemicznego. W regionach, które po 2 grudnia znajdą się w pierwszej strefie, życie społeczne będzie mogło przebiegać swobodniej.

W niektórych miejscach puby i restauracje będą mogły wznowić działalność, jednak będą mogły być czynne maksymalnie do godziny 23:00. Premier Boris Johnson w niedzielę 22 listopada potwierdził, że restrykcje w poszczególnych strefach będą wyższe, niż te, które obowiązywały przed lockdownem.

Od 14 października do 5 listopada w regionach, które zostały objęte pierwszą strefą restrykcji, zgromadzenia ograniczono do maksymalnie sześciu osób. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogli korzystać z usług lokali gastronomiczne, ale te mogły być otwarte najpóźniej do godziny 22:00.

Drugi poziom zagrożenia epidemicznego oznaczał zakaz spotykania się z osobami z różnych gospodarstw domowych w pomieszczeniach zamkniętych, natomiast najwyższy wprowadzał zakaz spotkań na części otwartych przestrzeni i funkcjonowania wszystkich lokali gastronomicznych, które nie serwują jedzenia na wynos lub w opcji z dowozem. W regionach objętych tym stopniem ruch turystyczny został drastycznie ograniczony, a po wprowadzeniu lockdownu – niemal całkowicie sparaliżowany.

– Wspólny wysiłek wszystkich w czasie obowiązywania obecnych krajowych ograniczeń pomógł przywrócić kontrolę nad wirusem, spowolnił jego rozprzestrzenianie się i zmniejszył presję na NHS (publiczną służbę zdrowia - PAP). Jednak premier i jego doradcy naukowi jasno mówią, że wirus jest nadal obecny - i bez regionalnych ograniczeń może szybko znowu wymknąć się spod kontroli, zanim szczepionki i masowe testy przyniosą efekty – oświadczenie rzecznika Johnsona cytuje Polsat News.

Brytyjski rząd zapowiada poluzowanie obostrzeń na święta

Podróżujących może szczególnie ucieszyć wiadomość, że brytyjski rząd zamierza poluzować obostrzenia w okresie świątecznym. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennik „Daily Telegraph” w terminie od 22 do 28 grudnia część ograniczeń zostanie zniesionych. To także radosna nowina dla Polaków, którzy będą chcieli przemieszczać się w tym kierunku.

W związku z przywróceniem funkcjonowania części atrakcji po 2 grudnia być może, w niektórych regionach Anglii odżyje ruch turystyczny. Wczasowicze podróżujący po kraju będą mogli już korzystać z takich usług jak lokale gastronomiczne czy instytucje kulturalne. Informacje dotyczące tego, jaki stopień restrykcji będzie obowiązywał w poszczególnych regionach, pojawią się w poniedziałek 23 listopada.

1. Pan Marcin wszedł na Giewont. To, co zobaczył na krzyżu wprawiło go w oburzenie. Wszystko przez turystów
2. Za wysłanie jednego SMS-a mieli otrzymać gotówkę. Tysiące ludzi może mówić o wielkim nieszczęściu
3. Wicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokami

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przedłużeniu zakazu lotów, które potwierdził już polski rząd. Na specjalnej liście zaktualizowanej przez Radę Ministrów pojawiło się jednak kilka wyjątków. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, możecie znaleźć je w tym tekście.

Źródło: Poslat News

Następny artykuł