granica UK będzie zamknięta dla przestępcówFot. Raimond Spekking/Wikimedia Commons

Wielkie zmiany dla przekraczających granicę. Dużo się zmieni. Rząd za granicą zapowiedział nowe standardy

Granica Wielkiej Brytanii pozostanie zamknięta dla jednej grupy podróżnych. Rząd już zapowiedział zmianę, która niebawem wejdzie w życie. Takiej decyzji nikt się nie spodziewał, chociaż towarzyszy wyjściu z Unii Europejskiej.

Granica pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej jest sprawą umowną. Należąc do wspólnoty trzeba przyjąć pewne zasady, które pozwalają m.in. na swobodne przemieszczanie się ludności, bez konieczności odprawy w przejściu granicznym. Wielka Brytania zadecydowała, że opuści UE, czemu towarzyszy zmiana prawa wewnątrz kraju.

Media: Od poniedziałku nowe zakazy w Polsce. Ujawnili szczegóły, uderzą w miliony Polaków, odczują je również turyściMedia: Od poniedziałku nowe zakazy w Polsce. Ujawnili szczegóły, uderzą w miliony Polaków, odczują je również turyściCzytaj dalej

Granica będzie zamknięta dla przestępców

Okres przejściowy po brexicie będzie trwał do końca tego roku. Od 1 stycznia państwo na wyspach będzie już całkowicie niezależne i będzie mogło ustalać zasady bez oglądania się na Unię Europejską. Pojawiły się pierwsze doniesienia na temat ograniczeń, jakie czekają nas na granicach. Niektórzy całkowicie stracą prawo wstępu.

W czwartek rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział, że osoby z przeszłością kryminalną nie będą mogły przekroczyć granicy ich państwa. Dotyczy to zarówno obywateli UE, jak i innych państw. Celem tych ograniczeń jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa i większa kontrola nad osobami zagrażającymi zwyczajom obywateli.

Zakaz będzie dotyczył osób, które odbyły karę przynajmniej 1 roku więzienia, ale może być zastosowany również wobec osób z krótszymi wyrokami, osób, które popełniły jakiekolwiek przestępstwo i chcą pierwszy raz przyjechać do Wielkiej Brytanii. Ciekawym przypadkiem jest sytuacja, gdy dana osoba nie została skazana, ale jej obecność nie sprzyja dobru publicznemu. W tych wszystkich przypadkach decyzje będą rozpatrywane indywidualnie.

Magda jest we Francji, ale nie wytrzymała, wyznała całą prawdę. Ręce opadają, co się dziejeMagda jest we Francji, ale nie wytrzymała, wyznała całą prawdę. Ręce opadają, co się dziejeCzytaj dalej

- Zbyt długo przepisy UE zmuszały nas do wpuszczania na nasze ulice niebezpiecznych zagranicznych przestępców, którzy nadużywają naszych wartości i zagrażają naszemu sposobowi życia. Wielka Brytania będzie bezpieczniejsza dzięki bardziej rygorystycznym i sprawiedliwym kontrolom granicznym, w ramach których zagraniczni przestępcy bez względu na narodowość będą podlegać tym samym przepisom - oświadczyła minister spraw wewnętrznych Priti Patel cytowana przez Polsat News.

Mogą pojawić się deportacje

Każda osoba skazana, niezależnie od miejsca popełnienia przestępstwa, może otrzymać odmowę przekroczenia brytyjskiej granicy. Wyjątek stanowią jedynie ci obywatele UE, którzy uzyskali wcześniej status osoby osiedlonej lub tymczasowy status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Muszą jednak uważać, ponieważ jeśli popełnią przestępstwo po 1 stycznia 2021 r. i otrzymają wyrok powyżej roku więzienia, niezależnie od miejsca popełnienia, to status będzie mógł zostać im odebrany.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat na zachodzie Polski. Wystarczyła chwila nieuwagi. Mieszkańcy i turyści w jednej chwili wstrzymali oddech
2. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty
3. Nie żyje. Cała tajemnica wyszła na jaw. Tragedia, która łapie za serce z najbardziej turystycznego regionu w Polsce

Media zauważyły, że zmiany w prawie będą mogły być wykorzystywane do deportacji osób z UE, które są bezdomne i odmawiają przyjęcia pomocy od władz. Często jest im oferowane zakwaterowanie, jednak nie chcą z tego skorzystać. Są też tacy, którzy zajmują się natarczywym żebraniem i uprzykrzają życie społeczeństwu.

Warto dodać, że uzyskanie informacji o obywatelach innych państw może być niemożliwe dla Wielkiej Brytanii, jeśli nie zawrze z UE umowy o przyszłych relacjach. W przypadku braku porozumienia straci dostęp do danych mieszkańców wspólnoty, a to wykluczy możliwość sprawdzenia kryminalnej przeszłości.

Polski rząd zrezygnował. Odwołali konferencję: Polski rząd zrezygnował. Odwołali konferencję: "Nawet nie jest potrzebna decyzja". Sytuacja w kraju robi się coraz bardziej poważna dla Polaków i turystówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internetowi giganci w dobie pandemii. YouTube banuje, Google informuje
  2. Bank proponuje rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było. Chętnie skorzystasz, jeśli chcesz być eko
  3. Pasażer jechał bez maseczki, nagle podeszła do niego policja. Ręce opadają, co było potem
  4. Panna młoda zrobiła sesję ślubną w lesie. Wszyscy patrzą na 1 szczegół, wielu jest zdruzgotanych
  5. Smutne wieści o tegorocznym Bożym Narodzeniu. "Święta są w tym roku rzeczywiście zagrożone", złe wieści zwłaszcza dla turystów
  6. Ochroniarz znalazł na lotnisku niewielkiego kotka. Piękne, co zrobił
  7. Cienkie, delikatne i obłędnie pyszne naleśniki wypełnione nadzieniem z sera. Recepturę zdradziła sama Ania Starmach

Źródło: podhale24.pl

Następny artykuł