dziecko nad przepaściąFot. Pixabay.com @KennethCW

Nóżki dziecka zwisały nad przepaścią. Aż ciarki przechodzą, ojciec chciał pamiątkowe zdjęcie z wycieczki

Podczas wycieczki po klifie turysta postanowił posadzić dziecko nad przepaścią, by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ten widok wzbudził przerażenie świadków, którzy postanowili zaalarmować służby. Zwiedzając West Bay, spacerowicz zignorował wszelkie ostrzeżenia. Brak odpowiedzialności mógł skończyć się tragedią.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co wydarzyło się na klifie
  • co o takim zachowaniu myśli straż przybrzeżna West Bay
  • o czym warto pamiętać podczas zwiedzania ryzykownych miejsc

Spacerujące po klifach w West Bay małżeństwo zauważyło, że turysta posadził dziecko nad przepaścią. Nogi malucha wisiały z urwiska, gdy opiekun próbował zrobić pamiątkowe zdjęcie. Blisko skraju było też drugi podopieczny. Świadkowie zawiadomili o niebezpieczeństwie służby Straży Przybrzeżnej. O szczegółach informuje serwis Polsat News.

Dziecko mogło ponieść poważne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania turysty, który spacerował po klifie znanym z serialu kryminalnego „Broadchurch” wraz z kobietą, psem i jeszcze jednym maluchem. Zachowanie grupy przez lornetkę dostrzegli świadkowie. Z ich relacji wynika, że dzieci mogły mieć około siedmiu i trzech lat.

Dziecko siedziało nad przepaścią, gdy turysta robił mu pamiątkowe zdjęcie

Małżeństwo, które widziało całą sytuację, bało się, że dziecko spadnie w przepaść. Świadkowie nie mogli uwierzyć w tak lekkomyślne zachowanie turystów, którzy zbagatelizowali wszelkie ostrzeżenia. Zwłaszcza że w ostatnim czasie miało dochodzić do osunięć ziemi w tym regionie.

Nie mogłam w to uwierzyć. Mężczyzna umieścił dziewczynę i chłopca na krawędzi urwiska, aby zrobić zdjęcie – słowa kobiety cytuje Polsat News.

To było tak niebezpieczne, że źle się czułam, patrząc na to. Ostatnio zdarzały się obsunięcia skał i obawiałam się najgorszego – dodaje kobieta.

Chociaż para zawiadomiła Straż Przybrzeżną o niebezpieczeństwie, gdy służby dotarły na miejsce, nieodpowiedzialnych turystów już nie było na klifie. Funkcjonariusze nie mają jednak wątpliwości co do tego, że takie zachowanie mogło skończyć się tragedią.

Wybrzeże Jurajskie to piękne miejsce, do którego warto przyjechać i odwiedzić. Rozumiemy chęć uchwycenia tego idealnego momentu – słowa Jake’a Lanninga ze straży przybrzeżnej West Bay cytuje Polsat News.

Przez lata widzieliśmy wiele przypadków, w których osoby i rodziny narażały się na niepotrzebne ryzyko, próbując zrobić to doskonałe zdjęcie, ale to jest jeden z najpoważniejszych przykładów. Trzeba zadać sobie pytanie: "Jakie zdjęcie jest warte narażenia życia lub życia Twoich bliskich”? – dodaje funkcjonariusz.

Dziecko mogło przypłacić życiem pamiątkowe zdjęcie

Odwiedzając takie miejsca, jak West Bay w Anglii, warto pamiętać, że zarówno dziecko, jak i dorosły turysta powinien zachować szczególną ostrożność. Lekkomyślne zachowania mogą skończyć się tragicznie, dlatego należy trzymać się blisko grupy. W takich warunkach zwierzęta natomiast powinny być prowadzone na smyczy.

Nie od dziś wiadomo, że West Bay w hrabstwie Dorset to miejsce, które sprzyja robieniu pamiątkowych zdjęć. Turyści przybywają w tym kierunku, by podziwiać niewielki port, molo oraz dzikie plaże. Wczasowicze zatrzymują się na polu namiotowym lub specjalnym obszarze dla wozów kempingowym.

dziecko

Klify w West Bay, w Anglii, Fot. Wikimedia Chris Downer CC BY-SA 2.0 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:West_Bay,_East_Cliff_and_beach_-_geograph.org.uk_-_532853.jpg#/media/File:West_Bay,_East_Cliff_and_beach_-_geograph.org.uk_-_532853.jpg

Zjawiskowa sceneria u stóp złotych klifów przyciągnęła w te strony także filmowców ze stacji BBC, którzy uwieczniali tę okolicę w różnych produkcjach. Do najpopularniejszych należy jednak serial „Broadchurch”. W tej część nawyjątkową uwagę zasługuje Wybrzeże Jurajskie, które należy do szlaku South West Coast Path.

Warto mieć zawsze na uwadze, by bez względu na widoki pamiętać o swoim bezpieczeństwie podczas podróży. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, by podczas robienia pamiątkowego zdjęcia w podobnych miejscach stracić życie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Polsat News

Następny artykuł