Turysci.pl > Europa > Co zobaczyć w Londynie? Zdaniem wielu najwspanialsze miasto Europy
Adrian Rybak
Adrian Rybak 23.10.2020 16:20

Co zobaczyć w Londynie? Zdaniem wielu najwspanialsze miasto Europy

Londyn. Najpopularniejsze miasto w UK
pixabay.com/ 627389

Londyn to jedno z najsłynniejszych miast świata. Co roku pojawiają się tam tłumy turystów. Znajduje się w gronie najpopularniejszych miast wśród podróżników. Nic dziwnego, ponieważ można tam zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Miasto ma też niesamowity klimat. Jednak nie wszyscy jeżdżą tam, aby odpoczywać. Dla wielu to także miejsce, w którym można lepiej zarobić.

Londyn - najsłynniejsze miasto Wielkiej Brytanii

Najbardziej rozpoznawalnym punktem Londynu jest Big Ben, czyli wieży zegarowej Elizabeth Tower należącej do Pałacu Westminsterskiego. W budynku, do którego należy wieża mieści się siedziba brytyjskiego parlamentu. Nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 

Równie znanym symbolem brytyjskiej stolicy jest Tower Bridge, zawieszony nad Tamizą. Most powstał w 1894 roku, a jego długość to 244 metry. W jego wieżach znajduje się muzeum historii motu, a na górnym pomoście, obecnie otwartym dla turystów znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama miasta.

Ważnym punktem jest także Pałac Buckingham, który od 1837 jest oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich. Jest to także największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swoją pierwotną funkcję. To właśnie tam po śmierci księżnej Diany gromadziły się tłumy składających kwiaty. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w całej Wielkiej Brytanii. Turyści pojawiają się tam z nadzieją, że zobaczą któregoś z członków rodziny królewskiej.

Wiele osób jeździ do Londynu także w celach zarobkowych. Łatwo tam zarobić więcej niż w Polsce, ponieważ pensja wypłacana jest w funtach. Trzeba się jednak odpowiednio przygotować na taki wyjazd, ponieważ utrzymanie kosztuje tam dużo. Byliście w Londynie? Opowiedzcie nam o tym w komentarzach na Facebooku.

W rozmowie z Beatą Lubecką na antenie Radia ZET Andrzej Horban stwierdził również, że "to, co chcemy zrobić, to prawie lockdown". Wtedy jednak jeszcze nie było wiadomo, jakie decyzje dokładnie podjął rząd, spekulowały na ten temat jedynie media. 

Źródło: Wikipedia

Tagi: UK Londyn