Turysci.pl
Londyn. Najpopularniejsze miasto w UK

pixabay.com/ 627389

Zwiedzaliście Londyn? Zdaniem wielu najwspanialsze miasto Europy

23 Października 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Londyn to zdecydowanie jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Wielkiej Brytanii. Stolica Anglii cieszy się ogromną popularnością także wśród Polaków, którzy jeżdżą tam w celach turystycznych lub zarobkowych. Byliście w tym słynnym m

Londyn to jedno z najsłynniejszych miast świata. Co roku pojawiają się tam tłumy turystów. Znajduje się w gronie najpopularniejszych miast wśród podróżników. Nic dziwnego, ponieważ można tam zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Miasto ma też niesamowity klimat. Jednak nie wszyscy jeżdżą tam, aby odpoczywać. Dla wielu to także miejsce, w którym można lepiej zarobić.

Londyn - najsłynniejsze miasto Wielkiej Brytanii

Najbardziej rozpoznawalnym punktem Londynu jest Big Ben, czyli wieży zegarowej Elizabeth Tower należącej do Pałacu Westminsterskiego. W budynku, do którego należy wieża mieści się siedziba brytyjskiego parlamentu. Nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. 

Równie znanym symbolem brytyjskiej stolicy jest Tower Bridge, zawieszony nad Tamizą. Most powstał w 1894 roku, a jego długość to 244 metry. W jego wieżach znajduje się muzeum historii motu, a na górnym pomoście, obecnie otwartym dla turystów znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama miasta.

Ważnym punktem jest także Pałac Buckingham, który od 1837 jest oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich. Jest to także największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swoją pierwotną funkcję. To właśnie tam po śmierci księżnej Diany gromadziły się tłumy składających kwiaty. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w całej Wielkiej Brytanii. Turyści pojawiają się tam z nadzieją, że zobaczą któregoś z członków rodziny królewskiej.

Wiele osób jeździ do Londynu także w celach zarobkowych. Łatwo tam zarobić więcej niż w Polsce, ponieważ pensja wypłacana jest w funtach. Trzeba się jednak odpowiednio przygotować na taki wyjazd, ponieważ utrzymanie kosztuje tam dużo. Byliście w Londynie? Opowiedzcie nam o tym w komentarzach na Facebooku.

W rozmowie z Beatą Lubecką na antenie Radia ZET Andrzej Horban stwierdził również, że "to, co chcemy zrobić, to prawie lockdown". Wtedy jednak jeszcze nie było wiadomo, jakie decyzje dokładnie podjął rząd, spekulowały na ten temat jedynie media. 

Źródło: Wikipedia

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >