Turysci.pl > Turyści

Turyści

Wyspy Owcze
12.07.2023 17:13 Krwawa masakra na oczach turystów. Zostali świadkami prawdziwej rzezi

Turyści na długo nie będą mogli się pozbierać, po tym, czego byli świadkami. Mieli popłynąć tylko na wycieczkę statkiem, a przypadkowo zobaczyli krwawe widowisko na morzu. Firma musiała przeprosić za drastyczne doświadczenie, którego nikt tego dnia się nie spodziewał.Turyści doświadczyli jednego z najbardziej krwawych obrządków w tradycji ludu wyspiarskiego. Na ich oczach zamordowano aż 78 delfinów.

Lotnisko w Amsterdamie
11.07.2023 20:01 Koniec z dużym bagażem rejestrowanym na lotnisku. Turyści nie będą zadowoleni

W sezonie wakacyjnym turyści chętniej wyjeżdżają na dłuższy czas. W związku z tym zabierają ze sobą większe bagaże rejestrowane, aby zmieścić w nich najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak pewne lotnisko ma zamiar pokrzyżować plany pasażerom i “skutecznie” odwieźć ich od zabierania tego typu bagaży.Według nieoficjalnych doniesień, lotnisko Schiphol w Amsterdamie planuje zmniejszyć limit bagaży rejestrowanych. Zmiana miałaby nastąpić już tej jesieni.

Akcja ratunkowa w Quito
10.07.2023 13:44 Chwile grozy podczas jazdy kolejką górską. Ludzie uwięzieni kilkaset metrów nad ziemią

W czwartek 6 lipca grupa turystów utknęła na kolejce linowej. Sytuacja była na tyle poważna, że służby musiały rozpocząć akcję ratunkową. Akcja służb odbywała się w trudnym terenie, więc przeciągnęła się do późnych godzin nocnych.W piątek 7 lipca władze miasta przekazały, że akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Strażacy uratowali 27 osób z kolejki oraz 47 osób pozbawionych transportu na szczycie góry.

Samolot United
09.07.2023 15:52 Mężczyzna ubił interes swojego życia dzięki promocji linii lotniczej. "“Żył jak sułtan”

Wielu pasażerów chciałoby latać samolotami jak najtaniej. O dziwo taka możliwość istnieje. I wcale nie trzeba śledzić przecenionych biletów od rana do wieczora, aby trafiła się świetna okazja do podróżowania. Jedyne, co trzeba zrobić, to… zainwestować ponad milion złotych.Tak pokaźnej inwestycji dokonał pewien Amerykanin. Za kwotę 290 tys. dolarów kupił dożywotni bilet lotniczy, z którego korzysta regularnie od 1990 r.

Wizualizacja lotniska CPK
06.07.2023 16:38 Tak ma wyglądać port lotniczy w Baranowie. "Chyba tylko w snach"

Już wkrótce w Baranowie powstanie nowe lotnisko przesiadkowe. Dla jednych jest to przełomowa polska inwestycja, a dla drugich kolejny powód do śmiechu i porównań z lotniskiem w Radomiu. Czy projekt ma szansę się udać? Czas pokaże.Tymczasem brytyjska firma odpowiedzialna za projekt lotniska w Baranowie przedstawiła wizualizację przyszłego terminala pasażerskiego. Prezentuje się iście imponująco i… drogo. 

Kołobrzeg
05.07.2023 16:01 Ceny zapiekanek nad morzem przyprawiają o ból głowy. Nie wszystkich będzie na nie stać

Z początkiem wakacji przyszedł czas na wysyp paragonów grozy z całej Polski. Internauci zalewają social media zdjęciami z cenami, które niejednego turystę wprawią w osłupienie. W tym roku nawet fast foody to pokaźny wydatek.Niedawno na Twitterze pojawił się paragon za kupno zapiekanek i coli w Kołobrzegu. W podobnej cenie dostalibyśmy porządny posiłek w restauracji.

Półwysep Helski
05.07.2023 13:10 Brytyjczycy docenili polską plażę. “Jedna z najpiękniejszych w Europie”

Polskie plaże nad Bałtykiem mają w sobie urok, który przyciąga liczne grono turystów. Przekonali się o tym Brytyjczycy. Szczególnie jedno miejsce zachwyciło ich na tyle, że zyskało nazwę “raju na ziemi” i porównali je do swoich ojczystych Wysp Scilly.Mowa tutaj o Półwyspie Helskim. Jak się okazuje, zyskał on na popularności wśród Brytyjczyków głównie dzięki długiemu odcinkowi niezatłoczonych plaż w najbardziej ruchliwym sezonie w roku.

Ewakuacja
05.07.2023 11:30 Polak chciał wyjechać na wymarzone wakacje. Chwilę później ewakuowano 300 osób

W sezonie wakacyjnym na lotniskach może się zdarzyć wiele rzeczy, które spotkają się z reakcją funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wszystko zależy od tego, czy pasażerowie dbają nie tylko o przestrzeganie przepisów panujących w portach lotniczych, co pilnują, aby każdy szczegół w dokumentach czy biletach zgadzał się ze stanem faktycznym.Na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej opisano dwa incydenty z udziałem pasażerów, które miały miejsce w niedzielę 2 lipca. Przy okazji zwrócono uwagę na to, co robić, aby do nich nie dochodziło.

Zoom Natury w Janowie Lubelskim
04.07.2023 14:01 Zdewastowali popularną atrakcję polskiego miasta. “Po każdej imprezie zostaje ponad pół tony śmieci”

W wakacje wiele popularnych atrakcji w Polsce przeżyje masowe oblężenie turystów oraz lokalnych mieszkańców. Z jednej strony jest to świetny czas dla właścicieli tych miejsc, ale z drugiej muszą mierzyć się ze sporymi kłopotami, jakie niekiedy sprawiają im odwiedzający.Ostatnio pracownicy parku Zoom Natury w Janowie Lubelskim musieli zmierzyć się ze skalą zniszczeń, jaka nastąpiła po odbytej imprezie.

Dolina Pięciu Stawów
04.07.2023 12:01 TPN zamyka popularne szlaki w górach. Duże utrudnienia dla turystów

Tatrzański Park Narodowy wydał ważny komunikat dla turystów. Jeśli w najbliższym czasie planujecie spędzać wakacje w Tatrach, to musicie się przygotować na utrudnienia w korzystaniu ze szlaków górskich. Niektóre z tras zostaną zamknięte aż do odwołania.W najbliższych miesiącach będą prowadzone remonty na ścieżkach górskich w Tatrach. Oto miejsca, które zostaną wyłączone z użytku dla turystów.

Samolot Emirates
03.07.2023 15:15 Alarm na lotnisku. Pasażerowie opuszczali pokład w kłębach dymu

Lipiec nie zaczął się szczęśliwie dla pasażerów Emirates. W wyniku problemów technicznych, w nocy z 30 czerwca na 1 lipca ewakuowano wszystkich ludzi z samolotu. Początkowo nie było wiadomo, co było przyczyną opuszczenia pokładu.Okazało się, że samolot Emirates zapalił się i konieczna była natychmiastowa reakcja straży pożarnej.

Straż Graniczna
03.07.2023 10:45 Wysyp interwencji na polskich lotniskach. Turyści wciąż ignorują przepisy

Straż Graniczna przedstawiła zachowania turystów, przez które dochodziło do interwencji ze strony służb. Turystom niejednokrotnie przychodziła ochota na żarty typu przewożenie niebezpiecznych materiałów w bagażu podręcznym, co zazwyczaj skutkowało niepotrzebnym wprowadzaniem procedur bezpieczeństwa. Niestety nie były to jedyne powody interwencji.W pierwszym półroczu roku 2023 Straż Graniczna musiała reagować aż 279 razy na zgłoszenia w samolotach i terminalach lotniczych.

Katalonia
02.07.2023 16:26 Ważna zmiana w popularnym wśród turystów kraju. Koniec kontrowersyjnego zakazu

W 2020 r. wprowadzono nowe prawo, które nie spodobało się właścicielom basenów. Aktywiści wielokrotnie zgłaszali nieprzestrzeganie przez nich zasad i wysyłali liczne skargi dotyczące dyskryminacji. W szczególności dotyczyła ona kobiet.Władze regionalne postanowiły działać i wydały list z prośbą do wszystkich gmin.

Samolot LOT
02.07.2023 15:33 Podróż samolotem po Polsce tańsza niż PKP? Możliwa, gdyby nie ten jeden szczegół

Czy to możliwe, aby podróże samolotem były tańsze od PKP? Taki wniosek wysnuł pewien ekonomista, który podzielił się screenshotem ze swoimi obserwującymi. Porównał na nich ceny biletów za podróż z Wrocławia do Warszawy.Co prawda cena za lot wyniosła kilka złotych mniej, lecz internauci wytknęli ekonomiście pewne szczegóły, które mogą mieć znaczny wpływ na wybór środka transportu.

Plaża w Sopocie
02.07.2023 12:10 Pływanie w tym miejscu może skończyć się tragicznie. Ratownik pokazuje, dlaczego

Co roku wraz z wakacjami przychodzi wzrost wypadków nad wodą. Obecnie wielu turystów udało się nad Bałtyk i pomimo obecności ratowników na plażach, może dojść do tragedii. Ich bezpieczeństwo będzie zależało od tego, czy ustosunkują się do obowiązujących zakazów.Na TikToku pojawił się materiał ratownika Patryka, który pokazał jedno z niebezpieczeństw czyhających na lekkomyślnych pływaków nad polskim morzem.

Toaleta dla psów
02.07.2023 11:08 Coraz popularniejszy trend na lotniskach. Psiaki dostają swoje toalety

Przed długą podróżą samolotem wyprowadzamy swoje pupile na spacer, aby w jej trakcie nie sprawiły “przykrej” niespodzianki obsłudze lotniska. Jednak w pewnych miejscach właściciele nie muszą się martwić o pęcherze swoich podopiecznych, gdyż przed lotem mogą… skorzystać z toalety.Nietypowe toalety dla psów można już znaleźć w kilku miejscach na świecie. Na TikToku pojawił się krótki film, który pokazał, jak wyglądają w rzeczywistości.

Prom Stena Line
02.07.2023 09:09 Ustalono kim były ofiary tragedii na Stena Line. Pasażerka wyjawiła jak zachowywała się matka

W czwartek 29 czerwca doszło do tragicznego wypadku na promie Stena Line, płynącym z Gdyni do Karlskrona w Szwecji. W piątek policja oficjalnie potwierdziła, że 36-letniej matki i 7-letniego syna, którzy rzekomo wypadli za burtę pokładu, nie udało się uratować. Policja wszczęła śledztwo, a w sprawie pojawiają się nowe fakty.Redakcji Faktu udało się ustalić, kim były ofiary czwartkowego wypadku na Stena Line. Dziennikarze dotarli również do pasażerki, która widziała matkę z synem na kilka godzin przed tragedią.

Plaża
01.07.2023 14:02 Czy nagie dzieci na plaży to poważny problem? Zdania internautów są podzielone

Sezon wakacyjny już trwa i część turystów spędzi go nad bałtyckim lub zagranicznym morzem. Ostatnio w sieci pojawił się post, który podzielił internautów w sprawie nagich dzieci na plażach. Z jednej strony nie powinny bać się w przyszłości swoich ciał, a z drugiej rodzice mogą je narazić na poważne niebezpieczeństwo.Nad tematem pochyliła się policjantka, która postanowiła zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na nago biegające dzieci po plażach.

Lotnisko w Tajlandii
30.06.2023 15:01 Koszmarny wypadek na lotnisku. Lekarze musieli amputować kobiecie nogę

29 czerwca doszło do makabrycznego zdarzenia na lotnisku. Noga 57-letniej kobiety utknęła w ruchomym chodniku. Wymagała natychmiastowej pomocy służb ratowniczych. Władze próbują ustalić, w jaki sposób doszło do wypadku.Po akcji ratunkowej trafiła do szpitala. W wyniku tego zdarzenia ratownicy musieli amputować kobiecie nogę. 

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
30.06.2023 10:10 Godzinna akcja ratunkowa na polskiej plaży. 13-latek trafił śmigłowcem do szpitala

29 czerwca policja z Nowego Dworu Gdańskiego została wezwana na jedną z plaż w Krynicy Morskiej. 13-letni chłopiec zaginął pod wodą. Trwały gorączkowe poszukiwania służb ratunkowych.Na plaży w Krynicy Morskiej służby rozpoczęły poszukiwania zaginionego 13-letniego chłopca w wodzie. Po godzinie udało się go odnaleźć.

Samolot PLL LOT
29.06.2023 18:03 Gigantyczne odszkodowanie za trzy godziny opóźnienia lotu. Polski przewoźnik zaszalał

Nie wszystkim wakacje przebiegają zgodnie z planem. Jedna z pasażerek Polskich Linii Lotniczych LOT musiała czekać kilka godzin na swój lot. Przez te niedogodności otrzymała dość sowitą rekompensatę.“Pechową” pasażerką była Krystyna, której doświadczenia przedstawił portal Wyborcza Sosnowiec. Za opóźniony o trzy godziny lot otrzymała od polskich linii lotniczych pokaźną rekompensatę.

Plac budowy Hossoland
29.06.2023 11:01 Rośnie konkurencja dla Energylandii. Nowy polski park rozrywki będzie przyciągał tłumy

Na północy Polski powstaje ważna inwestycja, która w przyszłości może być jednym z atrakcyjniejszych miejsc w nadmorskim regionie. Budowa rozpoczęła się jesienią zeszłego roku i nadal trwa, lecz już teraz turyści zacierają ręce w oczekiwaniu na oficjalne otwarcie atrakcji.Mowa tutaj o Hossoland, czyli tematycznym parku rozrywki. Ma być największym parkiem w regionie zachodniopomorskim. O względy turystów będzie konkurował z popularną Energylandią.

Samolot British Airways
28.06.2023 11:29 Przez godzinę załoga samolotu ratowała chorego mężczyznę. Tragedia rozegrała się na oczach pasażerów

Niedługo przed lądowaniem samolotu jeden z pasażerów stracił przytomność. Załoga reanimowała go przez godzinę, lecz mężczyzny nie udało się uratować. Sprawę będzie badał koroner.Pasażer Shimoin Brauer doznał gwałtownego ataku astmy. Pomimo długotrwałej reanimacji, mężczyzna zmarł.

Wnętrze samolotu
27.06.2023 14:20 Miłosny melodramat w samolocie lecącym z Polski. Przez nieszczęśliwych kochanków ucierpieli pozostali pasażerowie

Podróż samolotem nie zawsze przebiega zgodnie z planem. Czasem dochodzi do awantury lub opóźnienia lotu na wskutek losowych zdarzeń. Jednak w tym przypadku kulminacja dziwnych sytuacji osiągnęła apogeum.Influencerka Kinga Szkiert w dość nietypowy sposób rozpoczęła swoje wakacje na Ibizie. Na Instagramie zrelacjonowała kuriozalne zdarzenia mające miejsce w samolocie.

Koloseum
27.06.2023 12:32 Oburzające zachowanie dwójki turystów. Przez swoją lekkomyślność zniszczyli antyczny zabytek

Na wakacjach turyści nie zawsze postępują rozsądnie i łamią zasady. Dla niektórych ignorowanie zakazów nie wydaje się złym pomysłem, dopóki nie przychodzi do poniesienia konsekwencji za swoje czyny. Już wkrótce może się o tym przekonać pewna para turystów.Turyści postanowili zostawić po sobie “ślad” na jednym z najsłynniejszych rzymskich zabytków. Zostali uchwyceni na nagraniu.

Plaża w Krynicy Morskiej
27.06.2023 11:24 Niepokojąca informacja znad Bałtyku. Woda drastycznie zmieniła kolor

Sezon wakacyjny rozpoczęty i turyści już wkrótce pojawią się tłumnie na bałtyckich plażach. Jednak nie wszędzie woda będzie zachęcała do kąpieli. Już pojawiły się informacje, że woda przybrała niecodzienną barwę.Na Facebooku pojawiło się zdjęcie Zalewu Wiślanego, którego kolor znacznie się zmienił.

Titan
27.06.2023 10:10 Wzruszające wyznanie matki 19-latka, który zginął na Titanie. To ona miała płynąć oglądać Titanica

Losy Titana obserwował cały świat. Niestety w wyniku implozji łódź została zniszczona i podmorska przygoda pięciu uczestników wyprawy zakończyła się tragicznie. Dla rodzin ofiar jest to niewyobrażalna tragedia.Po raz pierwszy od dnia katastrofy Christine Dawood, matka 19-letniego Sulemana oraz żona Shahzady, postanowiła udzielić wywiadu dla BBC.

Basen we Wrocławskim Centrum SPA
26.06.2023 14:39 "Starożytne" łaźnie nie tylko w Rzymie. Polskie miasto kusi turystów równie pięknym miejscem

Na Dolnym Śląsku znajdziecie miejsce, gdzie nie tylko zaznacie orzeźwienia w coraz to bardziej upalne dni. Najbardziej wyróżnia się ono swoim wyglądem, który dzięki pięknie zdobionym ścianom przypomina słynne starożytne łaźnie w Rzymie.We Wrocławiu znajduje się basen od dawna zachwycający turystów swoim pięknym wnętrzem. Tegoroczne wakacje mogą być idealnym powodem do odwiedzenia dawnych wrocławskich łaźni.