Turysci.pl > Turyści

Turyści

bolesławiec turyści
21.08.2023 18:08 "Wyrywają sobie z rąk polską ceramikę". Na ten festiwal przyjeżdżają specjalnie z całego świata

Czy zastawa stołowa może wzbudzać aż tyle emocji? Okazuje się, że owszem, jeśli tylko jest z Bolesławca. W polskiej stolicy kamionki zakończyło się właśnie 29 Bolesławieckie Święto Ceramiki. Przez cztery dni miasto było pełne atrakcji, wystaw i koncertów.  Nie brakowało także ostrej rywalizacji. Kupcy w kolejce po kubki, miski i talerze czekali już od 4 rano. Niemcy, Koreańczycy, Japończycy czy Amerykanie walczyli o najpiękniejsze rękodzieło - i to dosłownie.  Atmosferę najbardziej rozgrzewały sprzedaże kolekcji specjalnych. Turyści wyrywali sobie z rąk elementy ceramicznej zastawy. Filmik z wydarzenia w sieci stał się viralem. Skąd ciągle rosnąca popularność rękodzieła z Polski?

Lotnisko w Denver
21.08.2023 17:15 Pilot stracił cierpliwość i chwycił za siekierę. Będzie musiał tłumaczyć się w sądzie

W sezonie wakacyjnym wielu ludzi ciężko pracuje, aby zapewnić wczasowiczom idealne warunki do wypoczywania. I jak to bywa w pracy, czasami trudnym jest utrzymać nerwy na wodzy. W takich sytuacjach sztuką jest opanować emocje i dalej wykonywać swoje obowiązki.Dla pewnego pilota samolotu to nie był udany dzień. Został przyłapany przez kamery na lotnisku w dość niecodziennej sytuacji. Teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Wnętrze samolotu
21.08.2023 14:28 Tym zachowaniem obrzydził pasażerom cały lot. “Nigdy więcej nie chcę podróżować”

W samolocie również obowiązują zasady netykiety. W końcu jest to miejsce publiczne, w którym pasażerowie powinni wiedzieć, jak się zachowywać. Niestety ludzie nie zawsze stosują się do tych zasad, czym powodują dyskomfort u innych podróżnych.Jeden z użytkowników Reddita postanowił podzielić się z innymi swoim złym doświadczeniem z podróżowania samolotem. Zachowanie współpasażera na tyle obrzydziło ludzi, że jeden z komentujących postanowił “nigdy więcej nie podróżować”.

Orki
21.08.2023 11:01 Nagrali atak orek. Nagle padły strzały, a ludzie zaczęli krzyczeć

W czwartek 17 sierpnia doszło do przerażającego zdarzenia. Do organizacji broniącej praw zwierząt trafiło mrożące krew w żyłach nagranie. Zostało wykonane przez turystę, który był świadkiem bulwersującego zachowania kapitana żaglówki. Słyszymy na nim padające strzały i ludzkie krzyki.Właściciela żaglówki mogą czekać poważne konsekwencje. Wszystko przez to, że zaatakował pływające w pobliżu orki. Ataki tych ssaków na statki są coraz powszechniejszym problemem na wodach Hiszpanii i Portugalii.

Lotnisko Chopina
18.08.2023 13:06 Szokująca przesyłka namierzona na Lotnisku Chopina. Jak można było zrobić coś takiego?

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie dokonali szokującego odkrycia. Poddali kontroli jedną z przesyłek na lotnisku Chopina. Okazało się, że w paczce znajdowała się nielegalna zawartość.Na lotnisku Chopina w Warszawie funkcjonariusze mazowieckiego KAS sprawdzili jedną z przesyłek. W środku znajdowała się szokująca zawartość. Właściciel tego typu paczki może zostać surowo ukarany za nielegalny transport.

Lotnisko Reykjavik-Keflavik
17.08.2023 17:20 Europejskie lotnisko rośnie w siłę. Polacy jednymi z najczęściej obsługiwanych pasażerów

Niedawno jedno z europejskich lotnisk pochwaliło się liczbą obsłużonych pasażerów w lipcu. Nie tylko pobiło swój wynik w porównaniu do zeszłego roku. Cieszyło się również większym zainteresowaniem zagranicznych podróżnych. Jedną z największych grup podróżnych stanowią Polacy.Lotnisko Reykjavik-Keflavik cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Isavia przewiduje, że w sezonie wakacyjnym uda się obsłużyć znacznie więcej pasażerów niż w 2019 r. 

Plaża w Turcji
17.08.2023 13:16 Polacy zapłacą więcej za wycieczki all inclusive we wrześniu. Najwięcej wydamy w najpopularniejszych krajach europejskich

Niektórzy Polacy czekają do końca sezonu wakacyjnego na zagraniczne wyjazdy. W ten sposób chcą uniknąć tłumów turystów oraz wysokich cen. Jednak podobnie jak w zeszłym roku ceny zamiast się obniżyć, ulegają wzrostowi.Polacy ponownie będą musieli wydać więcej na wycieczki z biur podróży. Według raportu TravelDATA w pierwszym tygodniu września ceny wzrosną o 110 zł. Podwyżkami objęte zostały też ulubione kraje Polaków.

Wnętrze samolotu
17.08.2023 11:01 Urządził libację na pokładzie samolotu. W pewnym momencie miarka się przebrała

Podróżowanie samolotem nie zawsze przebiega zgodnie z planem. I to nie tylko z uwagi na nieprzygotowanie czy błąd ze strony linii lotniczych. Czasami wystarczy tylko alkohol, aby popsuć sobie i innym pasażerom komfort podróżowania.We wtorek 15 sierpnia pewien pijany pasażer zakłócił spokój w samolocie. Nie stosował się do poleceń załogi, co poskutkowało interwencją Straży Granicznej.

Poszukiwania turystów w Indonezji
16.08.2023 11:58 Spędzili 36 godzin sami na morzu. Ta historia jest cudem

Akcja ratunkowa na morzu trwała aż 36 godzin. Tyle czasu zajęły ratownikom poszukiwania siedmiu zaginionych, którzy nie dotarli na wyspę w niedzielę 13 sierpnia. W trakcie rejsu napotkali na złe warunki atmosferyczne.Po wielu godzinach poszukiwań ratownikom udało się odnaleźć zaginionych. Na ten moment nie wiadomo, w jakich okolicznościach turyści wraz z załogą dryfowali na morzu.

Śnieżne Kotły
15.08.2023 12:33 "Pewnie zostanę za te zdjęcia zlinczowany". Pokazał szokujące ujęcia z Karkonoszy

Tegoroczny długi weekend zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Widać to zwłaszcza na plażach i górskich szlakach. Niestety tam, gdzie jest wielu turystów, pojawiają się również osoby, które za nic mają bezpieczeństwo.Śnieżne Kotły to jedno z najsłynniejszych miejsc po polskiej stronie Karkonoszy. Najłatwiej dojdziesz tam ze Szklarskiej Poręby lub Piechowic. Na wędrowców, którzy dotrą na miejsce, czeka niesamowity widok. Kocioł polodowcowy ma tu kilkaset metrów głębokości.

Formentera
14.08.2023 17:17 Ludzie skakali do wody uciekając przed ogniem. Luksusowy jacht płonął błyskawicznie

W sobotę 12 sierpnia doszło do niebezpiecznego incydentu na morzu. Luksusowy jacht zapalił się, a pożar w szybkim tempie opanował cały pokład. Pasażerowie i załoga walczyli o życie, próbując jak najszybciej opuścić płonący jacht.Na ratunek pasażerom udały się prywatne statki. Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Straż przybrzeżna będzie ustalać przyczyny wypadku.  

Lotnisko w Modlinie
14.08.2023 16:01 Nawet za kanapkę możesz dostać mandat. Kary dla nieostrożnych są bardzo wysokie

Przed podróżą samolotem turyści powinni upewnić się, czy przewożone przez nich przedmioty są na liście zakazanych. Niestety nie wszyscy stosują się do tych zaleceń. W rezultacie narażają się na poważne kary ze strony celników. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawet z pozoru zwykłe produkty spożywcze mogą przysporzyć mnóstwa kłopotów.O tym, co pasażerowie wwożą na lotniska i jakie konsekwencje za to ponoszą, porozmawiał portal money.pl z rzecznikami administracji skarbowych. Niektóre sytuacje kończyły się nie tylko na pouczeniach, ale też na sowitych mandatach.

Borowiki
14.08.2023 10:17 Ulubione grzyby Polaków opanowały lasy. W tych miejscach zbierają je garściami

Wakacje nie są tylko świetną okazją na letni wypoczynek. W tym czasie grzybiarze mogą rozpocząć poszukiwania grzybów, pojawiających się latem w polskich lasach. Już w czerwcu można było znaleźć ulubione gatunki Polaków.Początek sierpnia przyniósł niskie temperatury i obfite opady deszczu. Dla plażowiczów nie była to korzystna pogoda, ale skorzystać na niej mogli grzybiarze. W ostatnim czasie media społecznościowe zalały zdjęcia licznie zebranych okazów jednego z najpopularniejszych grzybów w Polsce.

Karpacz
12.08.2023 08:50 Parkingowe cenniki grozy z Karpacza. Chwila nieuwagi i płacisz więcej niż na all inclusive

W tegoroczne wakacje ceny zaskakują niejednego turystę. I to bez względu na to, w której części Polski akurat się znajduje. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze podczas wizyty w słynnym Karpaczu. Wysokie ceny szczególnie mogą dotknąć zmotoryzowanych turystów.Najbardziej zaskoczyły nas wysokie opłatny na parkingach prywatnych w centrum. W niektórych miejscach cennik zawierał wręcz astronomiczne sumy.

Misja Galactic 02
11.08.2023 11:01 Turystyczne loty w kosmos stały się faktem. Pierwsi podróżni wrócili na Ziemię

Od kilku lat firmy pracują nad rozwinięciem turystyki poza naszą planetą. M. in. firma Blue Origin, która jest własnością Jeffa Bezosa, zabierała turystów na skraj kosmosu. Do grona firm oferujących turystyczne loty dołączyła firma Virgin Galactic. W czwartek 10 sierpnia wysłała na orbitę pierwszą grupę płacących klientów.Na pokładzie znalazło się sześć osób, w tym Olimpijczyk oraz matka z córką. Wszyscy wzięli udział w pierwszym turystycznym locie kosmicznym, za który odpowiadała firma Virgin Galactic.

Gęsi na straganie
10.08.2023 15:01 O co chodzi z białymi gęsiami na turystycznych straganach? "Cały kraj w Pipach"

W tegoroczne wakacje dzieci szturmem opanowały stragany z pamiątkami. Wiele z nich zamierzało zdobyć maskotkę, która od dłuższego czasu jest hitem wśród najmłodszych. Maskotkowe szaleństwo dotyczy niepozornej, białej gęsi, dostępnej na niemal każdym straganie w Polsce.Jednak nie dla wszystkich popularność tej maskotki jest zrozumiała. Skąd wziął się jej fenomen?

Granica polsko-ukraińska
10.08.2023 10:25 500 zł mandatu za zrobienie zdjęcia. Tego w Polsce nie fotografuj

Wycieczka w góry jest jedną z wielu aktywności podejmowanych przez turystów. Przed każdym wyjściem na szlak muszą odpowiednio się przygotować, aby uniknąć nieszczęścia. Do dobrego przygotowania należy zaliczyć też wiedzę o trasie, którą turyści zamierzają się poruszać w górach.Pomimo tego zakazu, turyści zwiedzający Bieszczady nadal go łamią. Straż Graniczna informuje, co czeka osoby ignorujące obowiązujące przepisy na granicy.

Zanzibar
09.08.2023 10:21 Zasłynął za sprawą hoteli Pili Pili na rajskiej wyspie. "Wojtek z Zanzibaru" z prokuratorskimi zarzutami

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku postawił trzem osobom poważne zarzuty. M. in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani mieli oszukiwać turystów, którzy korzystali z ich usług turystycznych. Zarzuty usłyszał niejaki “Wojtek z Zanzibaru”, prowadzący od lat ośrodek turystyczny Pili Pili.“Wojtek z Zanzibaru”, a właściwie Wojciech Żabiński, miał oszukiwać turystów z pomocą Dominika Żabińskiego oraz Katarzyny Zmarzlik. Kim są członkowie grupy przestępczej? W jaki sposób wprowadzali w błąd swoich klientów?

Rekin
09.08.2023 09:13 Rekin zaatakował kobietę przy popularnej plaży. 50-latka walczy o życie

W poniedziałek 7 sierpnia doszło do ataku rekina przy popularnej plaży .50-letnia kobieta została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym.Lekarze walczą o jej życie. Kobieta pływała w morzu, gdy nagle rekin podpłynął i ugryzł ją w nogę.  

Poszukiwania na Wieprze
06.08.2023 17:13 Tragiczny finał 4-dniowych poszukiwań na Wieprze. Policja bada okoliczności zdarzenia

Przez cztery dni funkcjonariusze poszukiwali zaginionego mężczyzny na rzece Wieprz. We wtorek 1 sierpnia ok. godziny 23 miał wskoczyć do wody i nie wypłynąć na brzeg. O zdarzeniu poinformował policję jego znajomy, który mu towarzyszył.W kolejnych dniach poszukiwania kontynuowali policjanci wraz ze strażakami i nurkami. Do akcji poszukiwawczej wykorzystano też drony i łodzie. 

Schronisko Samotnia
06.08.2023 16:22 Nagły zwrot ws. przyszłości "Samotni". To przełomowa informacja

Od wielu dni turyści zastanawiali się nad losem uwielbianej Samotni. To schronisko cieszy się szczególną popularnością wśród odwiedzający ze względu na unikalny klimat tego miejsca. Wiele osób podpisało petycję w sprawie ratowania Samotni, która być może pozwoli odwrócić losy tego miejsca.W niedzielę 6 sierpnia pojawiła się nowa informacja od rodziny Siemaszko na Facebooku Samotni. Z pewnością ucieszy ona wielu zaangażowanych w sprawę turystów.

Oko proroka
06.08.2023 14:20 Magiczne pamiątki i amulety. Polacy kupują je na potęgę, ale nie rozumieją ich znaczenia

Polacy przywożą ze sobą z wakacji nie tylko niezwykłe wspomnienia. Nierzadko decydują się na zakup pamiątek, szczególnie w nowych i egzotycznych miejscach. Są to m. in. wszelkiego rodzaju amulety z różnymi symbolami. Czy przed zakupem Polacy zdają sobie sprawę z tego, co nabyli?Nie zawsze symbolika danego przedmiotu jest jasna. Jej znaczenie może być inaczej interpretowane w różnych krajach. Co oznaczają popularne pamiątki z wakacji?

Zubrzyca Górna
06.08.2023 13:41 Policja zakończyła poszukiwania 1,5-rocznego dziecka. Natychmiast podjęto reanimację

W sobotę 5 sierpnia policjanci wyruszyli na poszukiwania 1,5-rocznego dziecka, które wyszło z domu w trakcie burzy. Do akcji włączyli się również strażacy oraz ratownicy PGPR. Przez godzinę służby szukały dziecka w okolicach koryta rzeki i terenów leśnych.W godzinach wieczornych służbom udało się odnaleźć dziecko. Natychmiast rozpoczęto reanimację.

Zakopane
06.08.2023 11:59 Turyści narazili małe dziecko na niebezpieczeństwo. “Powinni za to dorośli dostać solidny mandat”

Przez brak wyobraźni wśród turystów mogło dojść do tragedii. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w sobotę 5 sierpnia. Ludzie licznie podchodzili i robili zdjęcia łani, która pojawiła się na Równi Krupowej w Zakopanem.Na filmie opublikowanym przez Tygodnik Podhalański widać, jak turyści bezmyślnie zbliżają się do łani i próbują ją głaskać. 

Plaża w Tunezji
05.08.2023 14:52 Koszmar Polaków w popularnym wakacyjnym kraju. “To co się tu dzieje, to jest jakiś dramat”

Para Polaków z pewnością na długo zapamięta swój pobyt w czterogwiazdkowym hotelu. Wyjechali na wakacje do jednego z popularniejszych krajów turystycznych. To, co zastali na miejscu sprawiło, że szybko pożałowali swojego wakacyjnego pobytu w kurorcie.Po przyjeździe na miejsce okazało się, że hotel jest w fatalnym stanie. O swoich nieudanych wakacjach Polacy opowiedzieli na łamach portalu i.pl. “Myślę, że to się może skończyć w sądzie pozwem” - powiedział sfrustrowany turysta.

Schronisko Samotnia
05.08.2023 13:14 O co chodzi PTTK w sprawie Samotni? “Czerpanie większych zysków z tego obiektu jest większe niż dekadę temu”

Losy Samotni są wciąż nieznane. Kontrowersyjna decyzja PTTK o usunięciu dotychczasowych dzierżawców spotkała się ze stanowczym protestem turystów. Utworzono specjalną petycję w celu ratowania klimatycznego schroniska. Już ponad 41 tys. osób podpisało się pod nią.Rodzina Siemaszków złożyła nową ofertę PTTK, lecz została ona odrzucona. O nieciekawej sytuacji Samotni porozmawiała Gazeta Wyborcza z reportażystą Filipem Springerem. Dziesięć lat temu dziennikarz pisał o wcześniejszej próbie wyrzucenia ze schroniska PTTK rodziny Siemaszko.

Szybowiec
05.08.2023 10:13 Wypadek szybowca w Toruniu. Pilot musiał ewakuować się z maszyny

W piątek 4 sierpnia doszło do niebezpiecznego wypadku w Toruniu. Na terenie lotniska spadł szybowiec. Zdarzenie potwierdziła oficer prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Pilot musiał ratować się wyskakując z szybowca.Na teren lotniska w Toruniu wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Na płycie lotniska strażacy znaleźli rozbity szybowiec.

Zamek Czocha
05.08.2023 09:00 Powracają uwielbiane zabawy na słynnym zamku. Na turystów w sierpniu czekają liczne atrakcje

Zamek Czocha znajduje się w miejscowości Sucha, na Dolnym Śląsku. Jest nie tylko piękną, średniowieczną budowlą, co miejscem pełnym ciekawych wydarzeń tematycznych dla turystów. To dzięki nim zamek zyskał dużą popularność w Polsce.Zamek Czocha przygotował wiele atrakcji dla odwiedzających zamkowe mury w sierpniu. Wśród nich znajdzie się wydarzenie tematyczne, które ściąga liczne grono fanów pewnego brytyjskiego czarodzieja.