Znane uzdrowisko w Polsce z nową atrakcją. Kuracjusze zacierają ręce, będzie całkiem darmowa
Kuracjusze, którzy planowali w okresie jesienno-zimowym wybrać się w stronę Kujaw będą naprawdę zachwyceni. Już niebawem w miejscowości Wieniec-Zdrój pojawi się nowa atrakcja, która niewykluczone, stanie się wizytówką tego uzdrowiska. Co ciekawe, odwiedzający nie zapłacą za nią ani złotówki.
Uzdrowisko Wieniec-Zdrój przyciąga kuracjuszy z całej Polski
Wieniec-Zdrój to niewielka miejscowość leżąca w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie włocławskim, gminie Brześć Kujawski. Tamtejszy mikroklimat pomaga się zrelaksować i odpocząć.
Choć jest to uzdrowisko, na miejscu znajduje się mnóstwo zabytków i atrakcji. Już niedługo, pojawi się kolejna, której kuracjusze szczególnie wyczekują.
Urodzinowa promocja w PKP Intercity. Pendolino już od 1 zł. Podpowiadamy, jak zdobyć bilety Nie tylko Flixbus, do Polski wkracza FlixTrain. Kursy do zagranicznej stolicy 2 razy dziennieNowa darmowa atrakcja w uzdrowisku
W uzdrowisku już niedługo nastąpi oficjalne otwarcie nowoczesnej tężni solankowej. Budowa rozpoczęła się na początku 2024 roku i właśnie dobiega końca. Jak powiedział Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kujawskiego, cytowany przez portal Nasze Miasto, kuracjusze będą mogli się tam udać jeszcze przed końcem listopada i to całkiem za darmo.
Na facebookowej stronie Brześć Kujawski Moje Miasto pojawiły się już pierwsze zdjęcia. Trzeba przyznać, że obiekt robi wrażenie. Tężnia wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym designem i iluminacjami świetlnymi, dlatego też warto wybrać się tam nie tylko za dnia, ale i wieczorową porą.
Na tym jednak nie koniec. W pobliżu powstaje też amfiteatr, gdzie nawet 300 osób będzie mogło oglądać różne koncerty czy spektakle.
Właściwości zdrowotne tężni solankowej
Tężnie solankowe mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie nie tylko starszych ludzi. Jej leczniczych właściwości doświadczyły też osoby, które borykają się z zaburzeniami układu oddechowego. Solankowa mgiełka choćby usuwa śluz przy astmie i zapaleniu oskrzeli, świetnie radzi sobie jako inhalacja udrożniająca błonę śluzową nosa, zatok, gardła, krtani oraz tchawicy.
Ile czasu należy spędzić przy tężni? Okazuje się, że najlepszy efekt leczniczy chorzy osiągną, inhalując się przez ok. 30 min, w odległości nie mniejszej niż 30 m.
Za: Włocławek Nasze Miasto