Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Portugalia

Portugalia

Sanktuarium w Fatimie
02.06.2024 07:53 Wierni zjeżdżają się tam z całego świata. Tyle naprawdę trzeba zapłacić za mszę w Fatimie

Fatima - miejsce, które choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy wierny. Tamtejsze sanktuarium, kojarzące się z trójką dziecięcych wizjonerów i słynnymi fatimskimi tajemnicami mocno się ceni. Ile trzeba zapłacić za mszę w konkretnej intencji?

Wybrzeże Nazare
23.05.2024 16:40 Mekka surferów czy wioska rybaków? Odwiedziłam prawdziwą perełkę Portugalii

Na myśl o Portugalii z pewnością wielu miałoby w głowie popularną Lizbonę czy Maderę. To bardzo turystyczne miejsca, które bez wątpienia mają swój urok, jednak po odwiedzeniu Centro de Portugal, czyli centralnej części tego kraju, całkiem przepadłam. Szczególnie urzekła mnie miejscowość Nazaré.To właśnie tam fale sięgają nawet 30 metrów wysokości, a kobiety noszą siedem warstw spódnic w charakterystyczne wzory. To kameralne miejsce nazywane też państwem rybackim oczarowało mnie do tego stopnia, że z pewnością odwiedzę je jeszcze nie raz. 

jedzenie w samolocie
19.05.2024 17:19 Podróżujesz tymi liniami? Na gorący posiłek w trakcie lotu nie masz co liczyć

Choć jedzenie na pokładzie samolotu do najtańszych nie należy, to pasażerowie nieraz decydują się, by je kupić. Nie zawsze mamy czas i możliwości, by wcześniej przygotować choćby kanapki, z kolei w pośpiechu zdarza się, że nie możemy sobie pozwolić też na zjedzenie czegoś na lotnisku. Zwykle linie lotnicze oferują ciepłe posiłki podczas dłuższych lotów, jednak jak się okazuje, nie zawsze.Linie TAP Portugal, którymi możemy polecieć z Polski do Portugalii, ma nieco ubogą ofertę na tej trasie. Na gorące danie nie mamy wówczas co liczyć, mimo że z naszego kraju leci się ok. 4 godzin. 

Autostrada
19.05.2024 14:37 Ogromna kula niebieskiego światła przecięła nocne niebo. Niezwykłe widowisko

Nocne niebo potrafi zachwycić różnymi zjawiskami. To, co z soboty na niedzielę pojawiło się nad głowami mieszkańców Portugalii, przeraziło niejednego. Straż pożarna odebrała mnóstwo niepokojących zgłoszeń. Niecodzienne zjawisko udało się zarejestrować na wielu kamerach. 

Plażowicze
06.05.2024 16:35 Jak nie przepłacać na all inclusive z biurem podróży? "Wychodzi taniej nawet o 1000 złotych"

Kwiecień jest ostatnim dzwonkiem, aby zarezerwować wakacje za rozsądną cenę. Już w maju zapłacimy znacznie więcej. Bilety lotnicze, jak i zorganizowane wycieczki będą w tym roku coraz droższe. Obecnie można jednak zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe nawet od 5 do nawet 34 procent. Takich promocji nie znajdziemy jednak w biurach podróży…Analiza ofert touroperatorów i ofert z internetowych platform pokazuje, w jaki sposób można obniżyć koszty wymarzonej wycieczki. "Wakacje w lipcu-sierpniu 2024 r. rezerwowane w pakiecie lot plus hotel, często są tańsze, a dodatkowo oferują większą elastyczność w planowaniu wyjazdu(…) Oszczędności nawet do 35% można szukać na popularnych kierunkach wakacyjnych w Hiszpanii, Portugalii oraz na Cyprze i Maderze - zdradza Internetowe Centrum Podróży eSky.pl. O co dokładnie chodzi?