Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Ogromna kula niebieskiego światła przecięła nocne niebo. Niezwykłe widowisko
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 19.05.2024 14:37

Ogromna kula niebieskiego światła przecięła nocne niebo. Niezwykłe widowisko

Autostrada
Fot. Shutterstock/Anna Kraynova, X/Quick News Alerts

Nocne niebo potrafi zachwycić różnymi zjawiskami. To, co z soboty na niedzielę pojawiło się nad głowami mieszkańców Portugalii, przeraziło niejednego. Straż pożarna odebrała mnóstwo niepokojących zgłoszeń. Niecodzienne zjawisko udało się zarejestrować na wielu kamerach. 

Ognista, niebieska kula na niebie. Portugalczycy byli przerażeni

Media społecznościowe obiegły liczne nagrania internautów. Ci, którzy znaleźli się na zewnątrz budynków, byli świadkami niesamowitego spektaklu. Na nocnym niebie pojawił się bardzo jasny o sporych rozmiarów obiekt. Palił się i rozświetlił niebo na turkusowo.

Jak przekazały portugalskie media, straż pożarna odebrała wiele zgłoszeń dotyczących tajemniczego obiektu. Strażacy byli gotowi na wszelkie konsekwencje zdarzenia i ewentualne gaszenie tego, o co obiekt mógłby zahaczyć po drodze np. o drzewa czy domy. 

Kosmiczny obiekt nad Portugalią. Są nagrania

Okazało się, że w rzeczywistości niebo nad Portugalią przeciął meteor. Trzeba jednak przyznać, że ze względu na pokaźne rozmiary, zrobił spore wrażenie. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne nagrania ukazujące jego lot. 


 

Wszczęto poszukiwania meteoru

Służby Obrony Cywilnej Portugalii rozpoczęły poszukiwania kosmicznej skały. Według nagrań najprawdopodobniej nie dotarła do powierzchni ziemi w całości, a spaliła się na wiele mniejszych części. Na razie żadnej z nich nie udało się znaleźć. 

Źródło: X

Czytaj też: Nie do wiary, co o 19:10 w sobotę zarejestrowały kamery w Kołobrzegu. Zaskoczeni?