Turysci.pl > Wiadomości

Wiadomości

wiadomości

Biwak
23.11.2023 06:34 Na biwaku w lesie nic nie zapowiadało tragedii. Trzech nastolatków nie żyje

Poszukiwania młodych nastolatków dobiegły końca. Cała czwórka zaginęła 19 listopada po tym, gdy wspólnie udała się na biwak. Jak podają miejscowe służby, ich pojazd częściowo zanurzony był w wodzie.W akcję były zaangażowane różne agencje i wolontariusze. Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. 

Babcia
21.11.2023 14:35 Dzieli ich 76 lat różnicy, łączy niezwykle uczucie. Amir całkowicie odmienił życie staruszki

Dla niektórych wiek to tylko liczba. Tak właśnie twierdzi pewna, nietypowa para przyjaciół. Mężczyzna 29 lat, a ona 102 lata. Różnica wieku nie stanowi dla nich żadnego problemu.To dzięki tej przyjaźni kobieta nie trafiła do domu opieki. Zamiast tego zaopiekował się nią 29-latek. 

Wystawa archeologiczna
17.11.2023 14:42 Po Ziemi znów będą chodzić prehistoryczne olbrzymy. Naukowcy wskrzeszą je w 2028 roku

Colossal Biosciences planuje połączyć DNA starożytnych gatunków mamutów z żywymi słoniami azjatyckimi, aby urodzić cielę, które żyłoby na ziemiach plemiennych. To może wydarzyć się w ciągu kilku lat.Oprócz mamuta włochatego firma pracuje także nad przywróceniem ptaka dodo i wilka workowatego, na który polowano aż do wyginięcia w pierwszej połowie XX wieku.

Kościół
16.11.2023 20:20 Z "cudownego posągu" Maryi nagle pociekły łzy. Tłumy wiernych gromadzą się pod kaplicą

Mieszkańcy nie mają żadnych wątpliwości. Według nich to prawdziwy cud. Po tym jak wierni odkryli figurę Matki Boskiej, ta wydawała się ronić łzy. To wzbudziło ogromną sensację i pod kościołem zaczęły gromadzić się tłumy. Wszyscy chcą ujrzeć płaczącą Maryję.Zdaniem lokalnych zjawisko może mieć dużo głębsze znaczenie, niż niektórym się wydaje. 

Prom
16.11.2023 17:24 Na oczach pasażerów na prom zaczęła dostawać się woda. Nie wszystkim udało się ewakuować

Przerażające zdarzenia potrafią mieć miejsce nie tylko w samolotach, ale i na pokładach statków. Amerykanka Kelly Schissel opublikowała w sieci wideo, na którym widać natychmiastową ewakuację z tonącego promu.Nagle wybuchła ogromna panika. “Pasażerowie nie wiedzieli, co robić” - cytuje autorkę nagrania “Daily Mirror”. Podczas ewakuacji zginęła jedna osoba. 

Niebo
16.11.2023 06:35 Niesamowite widowisko nad polskim niebem. W listopadzie jeden wieczór będzie szczególny

Nad listopadowym niebem ukazały się do tej pory niezwykłe zjawiska. Miłośnicy astronomii będą zachwyceni, bowiem czeka nas kolejne niezwykłe widowisko. Będzie widoczne także w Polsce.Deszcz meteorów obsypie polskie niebo. Maksimum tego zjawiska jeszcze w listopadzie. 

Miasto
09.11.2023 14:22 "Nie zbliżajcie się". Po Łodzi grasuje groźny dziki kot

Takie sytuacje na polskich drogach nie zdarzają się zbyt często. Nietypowy widok mocno zaskoczył w ostatnich dniach mieszkańców Łodzi. Ulicami miasta spacerowało dzikie zwierzę.Łódzkie zoo zaapelowało, by zachować bezpieczną odległość i nie zbliżać się do zwierzęcia. 

Miasto
06.11.2023 14:18 Niezwykłe odkrycie w okolicach Lublina. Archeolodzy przecierali oczy ze zdumienia

Na terenie Polski wciąż znajdowane są zabytki archeologiczne. Tym razem na terenie powiatu biłgorajskiego pasjonaci historii natrafili na bardzo cenne okazy.Przedmioty zostały odkryte w trakcie poszukiwań przy użyciu specjalnych wykrywaczy. 

las, policja
04.11.2023 18:15 Dramatyczne odkrycie w Parku Narodowym. Pracownik trafił na zwłoki

W sobotę, 4 listopada w rezerwacie ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego znalezione zostały zwłoki młodego mężczyzny. Niewykluczone, że to właśnie jego w ostatnim czasie poszukiwano.Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie. 

Most
28.10.2023 13:30 Dramat na popularnej atrakcji. Szklany most nagle zapadł się pod turystami.

Obawa przed zapadnięciem się szklanego mostu w tym przypadku okazała się słuszna. Turyści weszli na słynną atrakcję i przeżyli prawdziwy horror. Jedna osoba zginęła, z kolei druga została ranna.Na most zdecydowało się wejść 11 osób. Szybko tego pożałowali. 

Las
27.10.2023 13:19 "Jest to barbarzyństwem!"Kinga Rusin wygrała w sądzie. Chce "nadzoru obywatelskiego" w lasach

Los zwierząt nie jest Polakom obcy. O ich przetrwanie walczą nawet znani celebryci i dziennikarze. Kinga Rusin udostępniła na Instagramie post, w którym oświadczyła, że wygrała w sądzie z myśliwymi.“Wygrałam z myśliwymi! Sąd w Krakowie nie miał wątpliwości, kto ma rację? (…)” - czytamy we wpisie. 

Przejście graniczne
27.10.2023 11:47 Skarb za 870 tys. zł w "przerobionej" desce rozdzielczej. Policjanci zachodzili w głowę, jak oni na to wpadli

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej widzieli już sporo. Tym razem jednak na przejściu granicznym między Ukrainą a Polską udało im się przechwycić przemyt bursztynu.Wartość rynkową towaru oszacowano na około 870 tys. złotych. 

Policja
26.10.2023 10:38 Grad mandatów w Bieszczadach. Tego nie wolno robić w górach

Lasy Państwowe najpierw pytały turystów w ankiecie, później prosiły, aż w końcu nie wytrzymały - w Bieszczadach posypał się grad mandatów. To koniec z jazdą przez tereny leśne. Kierowcy nie baczą na to, czy niszczą zieleń, czy płoszą zwierzynę. Postanowiono położyć temu kres i zorganizowano specjalną akcję, której celem było ukaranie osób biorących udział w nielegalnych rajdach.Weekend 20-22 października okazał się bardzo pracowity dla Straży Leśnej z kilku nadleśnictw, bowiem posypało się mnóstwo mandatów. 

egzotarium
12.10.2023 06:42 Kajmany, tukany i piranie na Śląsku. Niedługo otwarcie nowej atrakcji

Mamy już Afrykanarium we Wrocławiu, Orienatrium Łodzi, teraz dołącza do nich Egzotarium. Ryby, gady, owady i ptaki z całego świata już niedługo będzie można podziwiać w Sosnowcu. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 2 grudnia. 

Świdnica Katedra
06.10.2023 15:42 Zagadkowe szczątki pod słynnym polskim zabytkiem. Antropolodzy wyjaśniają sprawę

Wyjątkowe odkrycie w katedrze świdnickiej. Z krypty kościelnej wydobyto kości co najmniej 38 osób, w tym trojga dzieci. Na podstawie znaleziska naukowcy przybliżą teraz charakterystykę czasów, w których żyli. Wcześniej, w sierpniu, w krypcie znaleziono między innymi cynowy sarkofag z XVII.  

Strumień w lesie
26.09.2023 20:05 Idąc przez las, nagle dokonał strasznego odkrycia. Leśniczy pokazał nieocenzurowane zdjęcie

Przechadzając się po lesie, można niekiedy natknąć się na dzikie zwierzęta. Teraz gdy trwa rykowisko, jelenie szlachetne są bowiem mniej uważne. Jak opublikowały na Facebooku Polskie Parki Narodowe, na martwego trafił dziś jeden leśniczy.“Leżał w pięknym fragmencie Puszczy, w otoczeniu ryczących rywali, jakby nieświadomy dramatu, który rozegrał się w pobliżu” - czytamy we wpisie. 

cmentarz wojenny
25.09.2023 14:58 Trwają prace ekshumacyjne w Bieszczadach. Przywracają pamięć żołnierzom z I wojny światowej

Zakończył się kolejny etap prac ekshumacyjnych na Górze Manyłowa, zwanej też Łysym Wierchem. Badacze eksplorowali warstwę, w której pochowano ponad 100 żołnierzy. “Mimo zaangażowania, wytrwałości i trudu wszystkich uczestników ekspedycji, czeka nas jednak jeszcze dużo pracy, bowiem poniżej pierwszej warstwy szczątków ukazała się kolejna” - informują badacze. 

tankowanie
22.09.2023 12:31 Fala Czechów zalewa Polskę. Wcale nie przyjeżdżają na typowe wakacje

Na południu Polski przeżywamy prawdziwy najazd Czechów. Nie chodzi wcale o odwiedziny w górach. Nasi południowi sąsiedzi odwiedzają stacje benzynowe, żeby zatankować taniej. Tamtejsze media piszą już od początku września o powrocie "turystyki paliwowej". Kierowcy wiedzą, że w naszym kraju sporo zaoszczędzą. Żeby zatankować do pełna potrafią przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów. 

Las
15.09.2023 12:29 Nad ranem znaleźli ją lesie. "Miała problemy z pamięcią i rozpoznawaniem osób"

92-letnia kobieta mająca problemy z pamięcią i rozpoznawaniem osób zgubiła się w lesie w Ostrołęce. Seniorka miała wyjść z domu wieczorem i nie wróciła przez całą noc. Policja, która nad ranem otrzymała zgłoszenie o zaginięciu, natychmiast ruszyła na poszukiwania.Seniorka została odnaleziona przez dzielnicowych z Myszyńca. 

BeFunky-collage (21)
07.11.2022 16:12 Peru. W ramach protestu porwano prawie 100 turystów. Wśród przetrzymywanych są kobiety i dzieci

W ramach protestu mieszkańcy wioski Cuninico położonej w Peru porwali grupę turystów liczącą prawie 100 osób. Tubylcy wzięli zakładników, wśród których znalazły się także kobiety i dzieci. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę władz na istotny problem związany z zanieczyszczeniem wody.Rdzenni mieszkańcu osady w Puszczy Amazońskiej niejednokrotnie sygnalizowali, że wody w ich regionie są zanieczyszczone przez wycieki ropy, które powtarzały się w minionych latach. Ich apele nie przynosiły spodziewanego skutku, a więc posunęli się do zatrważających półśrodków.

turysci - pilne
28.05.2022 16:44 Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Kolejny dzień w Tatrach i kolejny wypadek z udziałem turystów. Mężczyzna wędrujący po górach poślizgnął się i zsunął się z wysokości 300 metrów. Przeżył, ale jego stan jest ciężki. Teraz walczy o życie w szpitalu.Nagłe pogorszenie pogody na południu kraju zbiera żniwo. Turysta stracił równowagę podczas wspinaczki na najwyższy szczyt w Polsce i zsunął się z wysokości 300 metrów.

world-ga6e2d15d3 1280
08.11.2021 22:20 Słowacja zaostrza restrykcje pandemiczne. "To jest ryzyko i lepiej nie jechać"

Od dzisiaj niemal pół Słowacji znajduje się w czarnej strefie, w której obowiązują najostrzejsze restrykcje pandemiczne. Najwyższy stopień zagrożenia obowiązuje już we wszystkich powiatach graniczących z Polską.Słowacja objęła tzw. czarną strefą wszystkie powiaty wzdłuż polskiej granicy. W niedzielę odnotowano tam ponad 5 tysięcy 300 nowych przypadków koronawirusa, a w ubiegłym tygodniu było to nawet ponad 6 tysięcy 800. Dla porównania to tak, jakby w Polsce wykrywano prawie 50 tysięcy zakażeń dziennie.

nie żyje ratownik
19.04.2021 23:13 Nie żyje Zenon Cwynar. Grupa Sudecka GOPR wspomina swojego zasłużonego kolegę

Sudety żegnają swojego zasłużonego ratownika. Odszedł Zenon Cwynar. Chociaż z zawodu był górnikiem, ponad 30 lat służył w Grupie Sudeckiej GOPR. Ratownik zmarł w wieku 88 lat.Sudecka Grupa TOPR poinformowała o śmierci swojego byłego działacza, który na służbie spędził ponad 30 lat. Zenon Cwynar zmarł 12.04.2021 r. w wieku 88 lat.

nie żyje
06.04.2021 23:12 Nie żyje „Uszaty”. Jerzy Grodzicki jest legendą polskich Tatr

Jerzy Grodzicki był speleologiem, współzałożycielem Towarzystwa Ochrony Tatr. Właśnie on kierował licznymi wielkimi wyprawami eksploracyjnymi do jaskiń Tatr. Zmarł 26 marca, a przykrą wiadomość przekazał Polski Związek Alpinizmu.Nie żyje zasłużona osoba dla Tatr. W dniu 26.03.2021 r. zmarł Jerzy Grodzicki, legendarny „Uszaty”, geolog i speleolog. Był m.in. prezesem Zarządu Speleoklubu Warszawskiego oraz członkiem założycielem Towarzystwa Ochrony Tatr.

hotel płonął
03.04.2021 23:12 Pożar w hotelu pod Opolem. W środku byli goście

W nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru hotelu w miejscowości Kuniów pod Opolem. O zdarzeniu poinformowano opolską straż pożarną, która po przyjeździe na miejsce otrzymała informację, że z teoretycznie zamkniętego ośrodka ewakuowano 26 gości.Pracownicy hotelu zawiadomili straż pożarną w piątek w nocy. Po przybyciu na miejsce ratowników poinformowano, że przed ich przyjazdem udało się ewakuować już 26 gości i 8 pracowników. Oficjalnie hotel pozostawał zamknięty.

lawina w karkonoszach
14.03.2021 22:11 Lawina w Karkonoszach. Czescy ratownicy odnaleźli kobietę w stanie krytycznym

Lawina, która zeszła w niedzielę w Karkonoszach, porwała kobietę po czeskiej stronie gór. Została przetransportowana śmigłowcem do szpitala i jest w stanie krytycznym. Odnaleziono również dwóch mężczyzn, którzy są w szoku i także trafili do szpitala. Wcześniej przekazaliśmy informację o lawinie, która zeszła w niedzielę w Karkonoszach. Jak wynika z informacji przekazanych przez Karkonoski Park Narodowy, w Białym Jarze nikogo nie znaleziono pod śniegiem. Po czeskiej stronie jednak uratowali kobietę, która w stanie krytycznym trafiła do szpitala, a także dwóch mężczyzn.

Nie żyje Amelia Dunin
14.03.2021 22:11 Nie żyje Amelia Dunin, najstarsza krakowska przewodniczka

Nie żyje najstarsza krakowska przewodniczka, pracująca nieprzerwanie od 70 lat. Amelia Dunin zmarła w wieku 93 lat, o jej śmierci poinformował Instytut Pamięci Narodowej, z którym współpracowała.Nie żyje Amelia Dunin, najstarsza polska przewodniczka. Pracowała nieprzerwanie od 70 lat, również w 2020 r., podczas pandemii. Kurs uprawniający do oprowadzania turystów ukończyła w 1950 r., a w PTTK pracowała od 1951 r. Oprowadzała po mieście głównie turystów polskich i francuskojęzycznych.Dunin zaangażowana była również w działalność IPN. Od początku jego istnienia brała udział w spotkaniach organizowanych przez krakowski oddział. Była również aktywnym uczestnikiem zajęć edukacyjnych. Instytut za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych przekazał przykrą wiadomość o śmierci nestorki.https://www.facebook.com/IPNKrakow/posts/1138086653302980

grecja trzęsienie ziemi
03.03.2021 22:10 Trzęsienie ziemi w Grecji. Było odczuwalne w całym kraju

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 odczuwalne było w całej GrecjiNie było żadnych informacji o uszkodzeniach budynków lub poszkodowanychSejsmolog przewiduje kolejne wstrząsyTrzęsienie ziemi nawiedziło Grecję w środę. Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne podało, że wstrząs miał magnitudę 6,2. Wcześniej media podawały informacje o sile wstrząsu sięgającej 6,9 i drżeniu o intensywności 5,9. Niemieckie Centrum Badań nad Naukami o Ziemi zmierzyło natomiast, że wstrząs miał siłę 6,0. Według amerykańskich służb geologicznych magnituda wynosiła 6,3.Główny wstrząs wydarzył się o godzinie 11:16 czasu środkowoeuropejskiego. Następnie w tym samym rejonie wystąpiły słabsze wstrząsy wtórne. Najprawdopodobniej było ich co najmniej osiem, a ich magnituda wyniosła od 4,2 do 5,3.

  • 1
  • 2