Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Wierni zjeżdżają się tam z całego świata. Tyle naprawdę trzeba zapłacić za mszę w Fatimie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 02.06.2024 07:53

Wierni zjeżdżają się tam z całego świata. Tyle naprawdę trzeba zapłacić za mszę w Fatimie

Sanktuarium w Fatimie
Fot. shutterstock/InnaFelker

Fatima - miejsce, które choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy wierny. Tamtejsze sanktuarium, kojarzące się z trójką dziecięcych wizjonerów i słynnymi fatimskimi tajemnicami mocno się ceni. Ile trzeba zapłacić za mszę w konkretnej intencji?

Tłumy w sanktuarium w Fatimie

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej nie trzeba przedstawiać. Znajduje się w mieście Fatima w środkowo-zachodniej Portugalii i jest jednym z najważniejszych katolickich miejsc pielgrzymkowych na całym świecie. Dla mieszkańców Portugalii jest tak ważne, jak dla Polaków sanktuarium w Częstochowie.

To właśnie tam w niedzielę, 13 maja 1917 roku dzieciom z małej wioski miała ukazać się kobieca postać. Za jej prośbą przychodziły w to samo miejsce 13. dnia każdego miesiąca i się modliły. Były przekonane, że widzą Matkę Bożą. Kościół uznał to jako objawienie i od tamtej pory Fatimę co rok odwiedzają prawdziwe tłumy wiernych. To nawet 5 milionów pielgrzymów, a wśród nich także Polacy.

Ile kosztuje msza w Fatimie?

Msze w sanktuarium odprawiane są w zasadzie codziennie o godzinie 11:00. Wówczas kapłani mogą prowadzić napożeństwa w różnych intencjach. Każdy może zamówić mszę w intencji np. za zmarłego czy chorego. Niestety taka usługa nie jest darmowa.

Taka msza kosztuje 10 euro (ok. 42 zł). Wierni muszą jednak wiedzieć, że ze względu na ogromną ilość próśb, na termin trzeba trochę poczekać. Co więcej, szanse na to, że będzie dostępna wskazana przez nas konkretna data, są raczej znikome. 

Jak zamówić mszę w sanktuarium fatimskim?

Zainteresowani zamówieniem mszy w Fatimie mogą zrobić to drogą mailową oraz osobiście. Jak informuje sanktuarium na oficjalnej stronie internetowej, “Na życzenie sanktuarium wyda odpowiednie pokwitowanie intencji”.