Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Podróżujesz tymi liniami? Na gorący posiłek w trakcie lotu nie masz co liczyć
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 19.05.2024 17:19

Podróżujesz tymi liniami? Na gorący posiłek w trakcie lotu nie masz co liczyć

jedzenie w samolocie
Fot. Angelika Czarnecka

Choć jedzenie na pokładzie samolotu do najtańszych nie należy, to pasażerowie nieraz decydują się, by je kupić. Nie zawsze mamy czas i możliwości, by wcześniej przygotować choćby kanapki, z kolei w pośpiechu zdarza się, że nie możemy sobie pozwolić też na zjedzenie czegoś na lotnisku. Zwykle linie lotnicze oferują ciepłe posiłki podczas dłuższych lotów, jednak jak się okazuje, nie zawsze.

Linie TAP Portugal, którymi możemy polecieć z Polski do Portugalii, ma nieco ubogą ofertę na tej trasie. Na gorące danie nie mamy wówczas co liczyć, mimo że z naszego kraju leci się ok. 4 godzin. 

Posiłki na pokładzie samolotu

Niektórzy powstrzymują się od kupowania czegokolwiek podczas lotu. Są jednak tacy, dla których cena nie gra znaczącej roli. Podczas lotów trwających ponad dwie godziny turyści niekiedy decydują się, by skorzystać z oferty cateringowej linii lotniczych i kupują ciepłe dania. Zazwyczaj nie są to wykwintne potrawy, a ich skład także pozostawia wiele do życzenia.

Na obrazku rzecz jasna każda wygląda okazale i smacznie. W rzeczywistości otrzymujemy posiłek, który raczej nie przypomina tego z gazetki. Niestety trzeba się z tym liczyć. W zależności, jakimi liniami podróżujemy, zjeść możemy różnego rodzaju makarony, zupki i nie tylko. 

Linie TAP Portugal. Na tej trasie nie kupimy gorącego posiłku

Na oficjalnej stronie przewoźnika TAP Portugal dowiadujemy się, że to, co będziemy mogli zamówić na pokładzie samolotu, zależy od tego, ile trwa lot. Wydawać by się mogło, że czterogodzinny rejs z Polski do Portugalii jest wystarczająco długi. Nic bardziej mylnego. Podczas lotu z Warszawy do Lizbony do jedzenia mamy jedynie kanapki i małe przekąski. Dlaczego? Jest to bowiem średni lot, a nie długodystansowy.

“Usługa Sprzedaży Na Pokładzie jest dostępna na trasach do i z Europy (z wyjątkiem Lizbony-Porto, Alicante, Bilbao, Madryt, Malaga, Sewilla, Walencja i Rosja) oraz Afryki Północnej (z wyjątkiem Casablanki). Usługa ta nie jest dostępna w przypadku lotów realizowanych przez flotę ATR” - czytamy.

Na jakich trasach w takim razie możemy liczyć na ciepły posiłek, podróżując liniami TAP Portugal? “Posiłki wliczone w stawkę są dostępne na wszystkich lotach długodystansowych do i z Rosji. Nasze menu Sprzedaży Na Pokładzie będzie dostępne, jeżeli podróż obejmuje połączenie w Europie lub Afryce Północnej” - informuje przewoźnik.

Czy każda linia lotnicza oferuje gorące dania?

W każdej linii lotniczej podróżni mają do wyboru ciepłe dania, jednak nie na każdej trasie. Choć w teorii dotyczy to wyłącznie lotów długodystansowych, to niekiedy obiad możemy zjeść na pokładzie samolotu podczas choćby dwugodzinnej podróży np. lecąc Wizz Airem z Polski na Sycylię, kiedy to lot trwa niespełna trzy godziny. Podobna sytuacja wygląda w przypadku polskich linii LOT czy Ryanaira. Na pokładzie TAP Portugal, lecąc ok. 4 godzin, możemy zjeść tylko kanapki i przekąski. Warto więc przed podróżą upewnić się, czy na pokładzie będzie oferowane nam gorące danie, czy też nie.

Źródło: TAP Portugal