Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Indie

Indie

Lotnisko
14.05.2024 11:40 Oferował wizy w korzystnych cenach. Rozpłynął się w powietrzu

Policja nadal poszukuje mężczyzny, który miał oszukać kilka osób, oferując polskie wizy pracownicze. W minioną środę zarejestrowano sprawę przeciwko mężczyźnie, który przyjął setki tysięcy rupii, oferując wizy. Jednak żadna z osób nie otrzymała wizy, a słuch po mężczyźnie zaginął.

Samolot Wizz Air
23.11.2023 20:10 Polacy już mają ten egzotyczny kierunek na wyciagnięcie ręki. Wizz Air dostał zielone światło

Szykuje się kolejny hit na wakacje dla Polaków. Węgierskie linie lotnicze Wizz Air jak widać, nie chcą ograniczać się tylko do Europy. Możliwe, że już wkrótce podróżni będą mogli polecieć do słynnego mocarstwa leżącego w Azji Południowej.Chociaż przewoźnik otrzymał zielone światło na uruchomienie nowego połączenia, to pojawił się dość znaczący problem. 

None
26.10.2023 15:35 74-letni Polak zaginął w Himalajach! Dramatyczny apel rodziny rozdziera serce

74-letni paralotniarz pochodzenia polskiego zaginął w poniedziałek (23.10) w okolicach miejscowości Dharamshala tuż u podnóży Himalajów. Szybował na paralotni, kiedy zerwała się burza. Ślad i słuch po nim zaginął. Od 70 godzin nikt nie może się z nim skontaktować.Rodzina zaginionego poinformowała portal Onet, że w 26 października, w czwartek akcja ratunkowo została wstrzymana. 

Katastrofa samolotu
15.09.2023 18:41 Przerażająca katastrofa samolotu pasażerskiego. "Rozpadł się na dwie części"

W takich warunkach bezpieczne posadzenie samolotu na ziemi było karkołomnym zadaniem. Niestety piloci maszyny na lotnisku w Bombaju nie podołali zadaniu. Chwilę po zetknięciu z ziemią doszło do katastrofy.Fatalny w skutkach wypadek miał miejsce w czwartek 14 września na lotnisku w Bombaju. W momencie lądowania trwała ulewa, a widoczność była bardzo mocno ograniczona. Chwilę po zetknięciu z ziemią samolot znalazł się poza pasem i zniknął w chmurze pyłu. Wszystko uwieczniono na nagraniu.

udawał pilota
29.08.2023 09:49 Udawał pilota samolotu, żeby zaimponować kilku swoim dziewczynom. Wszystko by się udało, ale...

Czego nie robi się, aby zaimponować kobietom? Szczególnie, jeśli wybranek swojego serca ma się kilka. Mężczyzna tak bardzo chciał im się przypodobać, że teraz oprócz aresztu dostał od władz specjalną, dodatkową karę.20-latkowi całkiem dobrze szło udawanie pilota, ale wpadł przez jeden szczegół.

porwanie samolotu
29.06.2023 17:12 Chciał uprowadzić samolot. Jego plany usłyszeli współpasażerowie

Co zrobić, kiedy siedząc wygodnie na fotelu w samolocie słyszymy, jak współtworzysz omawia przez telefon…plan porwania maszyny? Przed taką sytuacją stanęli turyści podróżujący liniami Vistara Airlines. Rozmowa wywołała panikę wśród współpasażerów podczas lotu. Ostatecznie mężczyznę szybko wyprowadziła policja.Z niecodziennych zdarzeń na pokładzie samolotów wymienić można awantury, bójki czy silne turbulencje. Nie da się chyba jednak tego porównać do stresu związanego z wizją porwania samolotu.

Lotnisko
05.05.2023 07:24 Walizki jak z horroru. Kiedy celnicy je otworzyli, zawartość wypełzła na lotnisko

Zasady przewozu niektórych przedmiotów w bagażach są bardzo restrykcyjne. Mimo tego wielu osobom udaje się je przechytrzyć. Taką próbę podjęła również podróżniczka Malezji, jednak zawartość jej walizek rozpełzła się po lotnisku.Kreatywność podróżnych w próbie przemycania nielegalnych przedmiotów nie zna granic. Niedawno opisywaliśmy historię pasażera, który próbował przewieść paralizator do złudzenia przypominający telefon. W bagażach często pojawiają się również chronione muszle, czy koralowce. Jednak to, czego dokonała Malezyjka, przechodzi wszelkie pojęcie.

Londyn
29.03.2023 14:22 To będzie najdłuższa na świecie autokarowa wyprawa. Turyści muszą za nią zapłacić ponad 100 tys. zł

Indyjski przewoźnik chwali się, że to najdłuższa na świecie podróż autokarem przez Europę. Potrwa 56 dni. Przystanek początkowy będzie w Stambule, a końcowy w Londynie. Nie ma co ukrywać: tam jest jakby luksusowo!

Piloci jedzą i piją w kokpicie samolotu
23.03.2023 12:57 Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem

Dwaj indyjscy piloci zostali uziemieni przez linie lotnicze po tym, jak urządzili sobie biesiadę za sterami pasażerskiego samolotu. - Samosa i herbata na wysokości 37000 stóp. Nawet horoskop cię nie uratuje w nagłym wypadku - komentuje internauta. 

Kontrola na lotnisku
22.03.2023 13:29 Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje

Media na całym świecie mówią o stewardzie z Indii, który próbował przemycić bardzo cenne rzeczy. Stworzył niecodzienną skrytkę i trochę się przy tym natrudził. Kiedy film z jego przeszukania znalazł się w sieci, szybko stał się hitem internetu. 

Słoń
17.03.2023 12:17 Niepotrzebna tragedia. Zginął, próbując zrobić sobie selfie ze słoniem

Kiedy 27-latek zauważył, że z indyjskiego lasu wyłaniają się słonie, od razu zapragnął mieć z nimi zdjęcie. Zginął, robiąc sobie selfie.

Upał 50 stopni
16.05.2022 10:35 50 stopni w cieniu? To możliwe. Upał nie daje wytchnienia mieszkańcom Indii

Podczas, gdy w Polsce prognozowane są przymrozki, nieprawdopodobne upały nawiedzają właśnie Indie oraz Pakistan. Mieszkańcy nie mają wytchnienia nawet w cieniu, bo tam termometry pokazują blisko 50 stopni Celsjusza - podał na Twitterze Indyjski Departament Meteorologiczny. Wygląda na to, że nasz 30 stopni to jeszcze nic.Według Indyjskiego Departamentu Meteorologicznego, temperatury sięgają 45 stopni w cieniu, jednak w jednym z miast, termometry w cieniu wskazywały blisko 50 stopni Celsjusza. To bardzo niebezpieczne warunki pogodowe, wręcz śmiertelne dla osób z problemami z sercem, czy osób starszych.