Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Walizki jak z horroru. Kiedy celnicy je otworzyli, zawartość wypełzła na lotnisko
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 05.05.2023 07:24

Walizki jak z horroru. Kiedy celnicy je otworzyli, zawartość wypełzła na lotnisko

Lotnisko
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Zasady przewozu niektórych przedmiotów w bagażach są bardzo restrykcyjne. Mimo tego wielu osobom udaje się je przechytrzyć. Taką próbę podjęła również podróżniczka Malezji, jednak zawartość jej walizek rozpełzła się po lotnisku.

Kreatywność podróżnych w próbie przemycania nielegalnych przedmiotów nie zna granic. Niedawno opisywaliśmy historię pasażera, który próbował przewieść paralizator do złudzenia przypominający telefon. W bagażach często pojawiają się również chronione muszle, czy koralowce. Jednak to, czego dokonała Malezyjka, przechodzi wszelkie pojęcie.

Walizki jak z horroru. Wewnątrz było ponad 20 węży i kameleon

Do scen rodem z filmu grozy doszło w piątek 28 kwietnia na lotnisku w Chennai w Indiach. Pasażerka, która przyleciała tam z Malezji, została skierowana do kontroli bagażu. Odkrycie, którego dokonali celnicy, może przyprawić o gęsią skórkę.

Wewnątrz walizek podróżniczki znajdowały się przezroczyste pudełka zabezpieczone taśmami. W ich wnętrzu znaleziono 22 węże równych gatunków, a także kameleona.

Celnicy pokazali nagranie z momentu otwarcia walizek

Kobieta do Chennai przyleciała lotem AK13 ze stolicy Malezji Kuala Lumpur. Jak poinformowały lokalne władze, została zatrzymana. Przewożąc dzikie zwierzęta w walizce, dopuściła się złamania przepisów o ochronie dzikiej przyrody.

Indyjskie służby pokazały w sieci nagranie z momentu otwarcia walizek. Widać na nich jedynie część węży, które przewoziła kobieta. Po wyjęciu ich z pudełek zaczęły pełzać na różne strony.

To nie pierwsza taka sytuacja w Indiach

Niestety to nie pierwszy raz, kiedy celnicy w Indiach znajdują w bagażu rejestrowanym podróżnego wiele okazów dzikich zwierząt. W styczniu funkcjonariusze na lotnisku w Chennai zatrzymali mężczyznę, który próbował przemycić 45 pytonów kulistych, trzy marmozety, żółwie trzygwiazdkowe i osiem węży zbożowych.

Węże znaleziono po tym, jak walizki zostały porzucone w pobliżu pasa bagażowego. Zwierzęta odesłano do Bangkoku, skąd przyleciały. 

Źródło: The Indian Express, Chennai Customs