Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > To będzie najdłuższa na świecie autokarowa wyprawa. Turyści muszą za nią zapłacić ponad 100 tys. zł
Dorota Witt
Dorota Witt 29.03.2023 14:22

To będzie najdłuższa na świecie autokarowa wyprawa. Turyści muszą za nią zapłacić ponad 100 tys. zł

Londyn
Fot. Canva

Indyjski przewoźnik chwali się, że to najdłuższa na świecie podróż autokarem przez Europę. Potrwa 56 dni. Przystanek początkowy będzie w Stambule, a końcowy w Londynie. Nie ma co ukrywać: tam jest jakby luksusowo!

Luksusowy autobus zabierze najwyżej 30 turystów. Przejadą 12 tys. km

Kto kiedykolwiek był na objazdowej, kilkudniowej wycieczce autokarowej po Europie, powinien na chwilę zapomnieć o niedogodnościach podróży i przekonać się, co proponuje indyjska firma ekspedycyjna Adventures Overland. Szybko można zmienić zdanie o takiej wyprawie.

Przewoźnik zaprasza na 56-dniową wycieczkę, najdłuższą jak dotychczas podróż autokarem przez Europę. Ekskluzywnym pojazdem pojedzie najwyżej 30 turystów. Odwiedzą aż 22 kraje. 

Podróżni wsiądą w Stambule, ruszą przez Bałkany, Europę Wschodnią, Skandynawię i Europę Zachodnią, aż dotrą do stolicy Wielkiej Brytanii.

Projekt bez tytułu - 2023-03-29T125836.228.png

Fot. Adventures Overland

Dlaczego w pociągach nie ma pasów bezpieczeństwa? Odpowiedź może zaskoczyć Trudno uwierzyć w te luksusy w rosyjskim pociągu. W przedziale prysznic i prywatny sejf

Bilety na objazdową wycieczkę po Europie kosztują krocie

Wśród atrakcji będą: przeprawa promowa przez Zatokę Fińską, wizyta na Nordkapp oraz rejs wzdłuż fiordów norweskich.

Za bilet każdy zapłaci 24,3 tys. dolarów, a więc ponad 100 tys. zł. To nie tylko koszt przejazdu. Turyści dostaną za to codziennie śniadanie, obiady i kolacje oraz noclegi w dwuosobowych pokojach hotelowych.

Dziennikarze CNN opisują, że to pojazd stworzony do dalekich wypraw w komfortowych warunkach. 

  • Pasażerowie na pokładzie będą mogli zrelaksować się na regulowanych rozkładanych fotelach i swobodnie wyprostować nogi.
  • Na pokładzie autobusu skorzystają z portów AUX i USB.
  • Fotele są wyposażone w składane tace oraz uchwyty na butelki i kubki. 
  • Każdy pasażer będzie mógł zabrać ze sobą dwie duże walizki.

 

Indyjski przewoźnik może pobić rekord Guinnessa

Autobus do Londynu ma wyjechać ze Stambułu 7 sierpnia i przybyć do Londynu 1 października. Do pokonania będzie 12 tys. km.

Organizatorzy zapewniają, że trasy w każdym kraju został dokładnie sprawdzone, tak, by po drodze kierowców nic nie zaskoczyło.

Najdłuższa jak dotąd trasa autobusowa na świecie ma długość 6,2 tys. km. Biegnie z peruwiańskiej Limy do Rio de Janeiro w Brazylii. Tak wynika z zapisu w Księdze Rekordów Guinnessa.

Źródło: CNN Travel