Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Rekin

Rekin

rekin
30.01.2024 17:01 Krwawy dramat przy słynnej atrakcji. Świadkowie patrzyli, jak dziewczyna walczy o życie

Kolejny atak drapieżnego rekina miał miejsce zaledwie kilka metrów od Opery w Sydney. Nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, pewna kobieta weszła do wody. To był ogromny błąd. Wszystkiemu przyglądał się świadek, który opisał brutalną scenę.Jak podała we wtorek, 30 stycznia agencja AAP drapieżnikiem najprawdopodobniej był żarłacz tępogłowy. 

rekin
18.01.2024 08:38 10-latek padł ofiarą rekina w wakacyjnym raju. Tajemnicze kulisy sprawy

Archipelagi to idealne miejsca na rajskie wakacje. Najczęściej mogą się one pochwalić cudowną słoneczną aurą, wysokimi temperaturami i pięknymi plażami. Niestety nawet w takich okolicznościach przyrody czasami dochodzi do wypadków.Jeden z nich miał miejsce w poniedziałek 15 stycznia na Bahamach. Podczas nurkowania w zbiorniku z rekinami, jeden z nich zaatakował 10-letniego chłopca.

Rekin
04.01.2024 16:08 "Zaczął go gryźć i ciągnąć w dół". Dramatycznym scenom przyglądali się plażowicze

Przy jednej z popularnej plaż w Oceanie Spokojnym doszło do brutalnego ataku, w wyniku którego zginął 39-letni mężczyzna. To kolejny raz, kiedy rekin atakuje ludzi niedaleko brzegu. Wszystko widzieli znajdujący się na plaży turyści, którzy z pewnością na długo zapamiętają te krwawe sceny.Do śmiertelnego wypadku z udziałem rekina doszło dzień przed sylwestrem na Hawajach. 

rekin
06.12.2023 07:14 Atak rekina na plaży. 26-latka zginęła na oczach własnego dziecka

Do tragedii doszło w okolicach nadmorskiego miasteczka Melaque. Młoda kobieta, która pływała z córką została zaatakowana przez rekina. Dzięki błyskawicznej akcji ratowników, 26-latka i jej 5-letnie dziecko zostali szybko wyciągnięci na plażę. Niestety, kobieta miała rozległe rany biodra, straciła również stopę…W internecie pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej. Platforma do zabawy, na której doszło do ataku, pozostaje zamknięta.

Nurek
03.12.2023 12:35 Na oczach turystów rozegrał się horror. 47-letnią kobietę wciągnął pod wodę rekin

47-letnia turystka została zaatakowana przez rekina podczas kursu nurkowania. Wszystko działo się bardzo szybko, że ciężko było jakąkolwiek reakcję. Sprawdzone miejsce przez doświadczonych nurków okazało się śmiertelnie niebezpieczne.Obecnie trwa akcja poszukiwawcza kobiety, jednak szansę na jej odnalezienie są nikłe.

rekin
01.12.2023 08:25 Atak rekina w popularnej atrakcji turystycznej. "Głębokie rany kłute"

Rekiny to bez wątpienia jedne z najbardziej intrygujących istot żyjących w morzach i oceanach. Podczas gdy jedni się ich boją, inni są nimi zafascynowani. Na poprawę ich renomy z pewnością nie wpływają jednak kolejne ataki na turystów.Do ataków rekinów na człowieka nie dochodzi często. Zwierzęta te z natury unikają kontaktu z ludźmi. Jednak, kiedy poczują się zagrożone, wówczas nie wahają się zbyt długo. Przekonał się o tym 20-latek na plaży w Australii.

Kołobrzeg i rekin
20.11.2023 18:24 Wideo błyskawicznie obiegło sieć. W Bałtyku pojawił się rekin?

Rekiny od lat fascynują, ale i przerażają wiele osób. Bez wątpienia są jednymi z najpopularniejszych mieszkańców mórz i oceanów. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że te drapieżniki można znaleźć również w Bałtyku.Morze Bałtyckie znane jest jako jedno z najbezpieczniejszych, a równocześnie najmniej zasolonych mórz na świecie. Pod jego powierzchnią znajdują się nie tylko tysiące wraków. W głębinach czają się także niezwykłe drapieżniki.

Rekin
11.11.2023 19:23 Rekin dopadł turystkę tuż przy popularnej plaży. Lekarze walczą o życie kobiety

32-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń twarzy i została przewieziona do szpitala po ugryzieniu w głowę przez rekina. To już drugi taki atak w regionie w ostatnich dniach.Natychmiast ewakuowano wszystkich z wody i wszczęto poszukiwania drapieżnika.

atak rekina
06.11.2023 19:19 Atak rekina w Egipcie. Upiorne nagranie z chwili ataku trafiło do sieci

Egipt pozostaje jednym z ulubionych zimowych kierunków Polaków. Niestety warto pamiętać, że w tamtejszych wodach nie brakuje rekinów. A te czasami atakują ludzi.Rekiny są niezwykle inteligentnymi stworzeniami, które raczej stronią od spotkań z człowiekiem. Niestety czasami do nich dochodzi. Niektóre z nich mają tragiczne zakończenia. Do sieci trafiło właśnie nagranie pokazujące jeden z ataków rekina na człowieka.

None
02.11.2023 06:03 Na wodzie zaczęła unosić się samotna deska surfingowa. "Zobaczyłem jego ciało w wielkiej paszczy"

Ostatnimi czasy każdego tygodnia media informują o pojawieniu się rekina przy plaży bądź ataku zwierzęcia na ludziach. W środę 1 listopada australijskie media podały, że poszukiwania mężczyzny, który najprawdopodobniej został ofiarą drapieżcy nadal trwają. Policja wydała w tej sprawie specjalny komunikat. 

Plaża
25.10.2023 17:04 21-tonowy rekin sieje postrach przy popularnej plaży. Polacy chętnie jeżdżą tam poza sezonem

W ostatnich miesiącach w mediach nie brakowało makabrycznych materiałów wideo z udziałem rekinów. Niektóre z nich pochodziły właśnie z Egiptu. Teraz wczasowicze boją się zanurzyć w tamtejszych wodach, bowiem ogromny drapieżnik krąży tuż u wybrzeży.Gigantyczna i przerażająca ryba odstrasza turystów, jednak czy jest się czego bać? 

Rekin
03.10.2023 07:25 Rekin ludojad zaatakował grupę pływaków. "To było przerażające, po prostu przerażające"

Wypoczynek na plaży to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednak w niektórych regionach kąpiel w morzu czy oceanie może zakończyć się tragicznie. W przypadku Pam Cook pomoc przyszła w ostatniej chwili.W poniedziałek 2 października plażę w Beachport w południowo-wschodniej części Australii przeszył przeraźliwy krzyk kobiety. Pam Cook wraz z grupą innych osób brała udział w zajęciach w zajęciach z pływania. To właśnie wtedy dopadła ją czająca się w wodzie bestia.