Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Niczym kadr z filmu “Szczęki”. Nagranie ze słynnego wakacyjnego kurortu mrozi krew
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 18.06.2024 12:50

Niczym kadr z filmu “Szczęki”. Nagranie ze słynnego wakacyjnego kurortu mrozi krew

Plaża
Fot. Shutterstock/Mariia Kamenska, X/El Espanol

Kąpieli w morzu, czy oceanie na wakacjach podczas upalnego dnia żaden turysta nie jest w stanie sobie odmówić. Na popularnej hiszpańskiej wyspie plażowicze z kolei prędko uciekali z wody, po tym gdy zobaczyli, co w niej pływa. Tuż przy samym brzegu pojawił się pokaźnych rozmiarów rekin. Przerażające wideo pojawiło się w sieci.

Rekin na Gran Canarii. Chciał zaatakować przy brzegu

Rekiny nie od dziś budzą przerażanie, a zetknięcie z takim może skończyć tragicznie. Wielokrotnie bowiem w mediach pojawiały się nagrania, jak atakowały ludzi. Okazuje się, że wcale nie trzeba wypływać daleko, by spotkać tych drapieżników. Na Gran Canarii turyści przeżyli prawdziwy szok.

W ubiegłą sobotę, 15 czerwca na hiszpańskiej plaży Melenara w miejscowości Telde pojawił się głowomłot pospolity. Rekin mierzący ok. dwóch metrów długości przypłynął bardzo blisko linii brzegowej. Reakcja plażowiczów była bardzo wymowna.

Nagranie rekina krąży po sieci

Jeden z plażowiczów wszystko nagrał, po czym wideo udostępniły lokalne media. Na krótkim filmie widać wyraźnie spanikowanych i przerażonych ludzi, do których szybko podpływa pokaźnych rozmiarów rekin. Ostatecznie zawraca, gdy trafia na płytką wodę.

Znajdujący się na miejscu ratownicy natychmiast zaalarmowali, by wyjść z wody. Niedługo po tym plaża została zamknięta. Co więcej, niemożliwe było kąpanie się w zatoczkach w pobliskich miejscowościach. W niedzielę zakaz pływania objął także plażę Salinetas w Telde i San Augustin. 

Rekiny w Oceanie Atlantyckim

W Oceanie Atlantyckim ukrywa się wiele podwodnych drapieżników. Najbardziej niebezpieczny jest żarłacz błękitny. U wybrzeży Wysp Kanaryjskich natomiast można spotkać żarłacze tępogłowe, ostronosy atlantyckie i wspomniane wcześniej rekiny młoty. Z reguły rzadko pojawiają się w miejscach, gdzie kąpią się ludzie, jednak takie przypadki także się zdarzają.