Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Zauważono je w popularnym kurorcie w Egipcie. Turyści są przerażeni
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 02.04.2024 13:21

Zauważono je w popularnym kurorcie w Egipcie. Turyści są przerażeni

Plaża w Hurghadzie
Fot. Shutterstock/Kekyalyaynen

Egipt często jest celem wakacyjnej podróży wśród wielu Polaków. W okolicach miasta Hurghada zauważono u wybrzeży dwóch drapieżników. Jeden z nich to bardzo agresywny i niebezpieczny ostronos. Turyści boją się wchodzić do wody.

Personel hotelowy prosi o zgłaszanie wszelkich zdarzeń dotyczących rekinów, a także zwraca uwagę na to, by nie dokarmiać ryb oraz nie wrzucać nieczystości. Ratownicy zalecają turystom ostrożność.

Ostronosy w Morzu Czerwonym

Ostronosy to najszybsze ryby na świecie. Osiągają prędkość nawet do 80 km/h i mogą mierzyć nawet do czterech metrów długości. Dziennie potrafią przepłynąć aż 55 km, a z wody wyskakują nawet na dziewięć metrów.

Ich znakiem rozpoznawczym jest spiczasty pysk oraz powiększone i zakrzywione przednie zęby. Czujność przed nimi należy zachować w okresie od kwietnia do lipca, ponieważ to właśnie wtedy rozpoczyna się sezon godowy i wylęgu jaj w Morzu Czerwonym. 

Rekiny w Egipcie. Zauważono je w okolicach Hurghady

Niebezpieczne rekiny w tym mako - ostronos zauważono w pobliżu Hurghady w Egipcie, popularnego kurortu, do którego Polacy często podróżują nie tylko w sezonie letnim.

Rybę mierząca ok. dwóch metrów długości widziano w okolicy Carless Reef. Instytut Nauk o Morzu i Rybołówstwie w Hurghadzie poinformował, że drugi drapieżnik znajdował się na wysokości wyspy Abu Minqar. 

Na miejscu zjawili się badacze

Na miejscu pojawił się specjalny zespół badawczy. “Nie wykrył obecności rekina i w związku z tym nie ma powodów do paniki, ponieważ snurkowanie i nurkowanie w okolicach raf koralowych odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa” - podaje cairo24.


Źródło: cairo24