Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Atak rekina na plaży. 26-latka zginęła na oczach własnego dziecka
Natalia Księżak
Natalia Księżak 06.12.2023 07:14

Atak rekina na plaży. 26-latka zginęła na oczach własnego dziecka

rekin
Shutterstock Martin Prochazkacz

Do tragedii doszło w okolicach nadmorskiego miasteczka Melaque. Młoda kobieta, która pływała z córką została zaatakowana przez rekina. Dzięki błyskawicznej akcji ratowników, 26-latka i jej 5-letnie dziecko zostali szybko wyciągnięci na plażę. Niestety, kobieta miała rozległe rany biodra, straciła również stopę…

W internecie pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej. Platforma do zabawy, na której doszło do ataku, pozostaje zamknięta.

Atak rekina na plaży." Nigdy nie jesteś dalej niż 300 metrów od rekina"

"Prawda jest taka, że kiedy jesteś w wodzie, w zdrowym ekosystemie morskim, to często nigdy nie jesteś dalej niż 300 metrów od rekina" – powiedział Jeff Corwin, amerykański biolog i działacz na rzecz ochrony dzikiej przyrody w rozmowie CBS News. "Często mamy do czynienia z tymi gatunkami, nawet o tym nie wiedząc".

Tym razem do tragedii na kąpielisku doszło zaledwie 25 metrów od brzegu, Rafael Araiza, szef lokalnego biura obrony cywilnej, poinformował, że potworny atak miał miejsce w sobotę.

26-latka zginęła na oczach własnego dziecka

Do tragedii doszło w okolicach nadmorskiego miasteczka Melaque w Meksyku. 26-letnia kobieta płynęła ze swoją pięcioletnią córką w stronę pływającej platformy zabaw. Miejsce znajdowało się zaledwie około 25 metrów od brzegu. Gdy kobieta próbowała podnieść swoje dziecko na pływającą platformę zaatakował ją rekin.

Jak relacjonują media, podczas ataku rekin odgryzł kobiecie nogę. 5-letnie dziecko udało się uratować. Na plaży trwała reanimacja 26-letniej matki.

Kobieta zmarła w wyniku odniesionych ran

Niestety, kobieta zmarła w wyniku odniesionych ran. W internecie znaleźć można nagrania z akcji ratunkowej w Melaque. Na jednym z nich widać, jak kobieta jest wynoszona na brzeg. Widoczne jest duże poruszenie wśród plażowiczów.

Władze zamknęły plaże w Melaque i Barra de Navidad. Ataki rekinów są w Meksyku stosunkowo rzadkie. W 2019 roku nurek z USA przeżył ugryzienie rekina w przedramię w zatoce Magdalena u wybrzeży Baja California Sur.

Tagi: rekin Meksyk