Turysci.pl > Meksyk

Meksyk

rekin
06.12.2023 07:14 Atak rekina na plaży. 26-latka zginęła na oczach własnego dziecka

Do tragedii doszło w okolicach nadmorskiego miasteczka Melaque. Młoda kobieta, która pływała z córką została zaatakowana przez rekina. Dzięki błyskawicznej akcji ratowników, 26-latka i jej 5-letnie dziecko zostali szybko wyciągnięci na plażę. Niestety, kobieta miała rozległe rany biodra, straciła również stopę…W internecie pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej. Platforma do zabawy, na której doszło do ataku, pozostaje zamknięta.

Kościół
16.11.2023 20:20 Z "cudownego posągu" Maryi nagle pociekły łzy. Tłumy wiernych gromadzą się pod kaplicą

Mieszkańcy nie mają żadnych wątpliwości. Według nich to prawdziwy cud. Po tym jak wierni odkryli figurę Matki Boskiej, ta wydawała się ronić łzy. To wzbudziło ogromną sensację i pod kościołem zaczęły gromadzić się tłumy. Wszyscy chcą ujrzeć płaczącą Maryję.Zdaniem lokalnych zjawisko może mieć dużo głębsze znaczenie, niż niektórym się wydaje. 

Hotel
17.10.2023 17:22 "Patrzyłem, jak mój syn umiera!". Zrozpaczeni rodzice pozywają hotel po śmierci ich 2-letniego dziecka

Ostatnie zdjęcie rocznego Nico Cartera, jakie zrobili mu na wakacjach w Meksyku rodzice, ujawniło „ukryte” niebezpieczeństwo. Wszystko działo się bardzo szybko. W jednej chwili wydarzyła się ogromna tragedia i 2-letni chłopiec zginął.„Ponieważ panele były przejrzyste, rodzice nie mogli w widoczny sposób dostrzec braku jednego z nich” – stwierdza ich prawnik oskarżający hotel Hyatt o zaniedbanie i niewłaściwe postępowanie.

Dwór
28.09.2023 12:58 Nagle znalazł się tuż przy ich twarzach. Rodzina starała się nie wykonywać gwałtownych ruchów

Rodzinny piknik w Meksyku przerwało pokaźnych rozmiarów dzikie zwierzę. Niedźwiedź wskoczył na stół i zaczął opróżniać wszystkie pojemniki z jedzeniem.Członkowie biesiady siedzieli bez ruchu, starając się nie wydawać żadnych dźwięków. 

Granica Meksyku z USA
16.09.2023 15:15 Tego miejsca lepiej unikać. Najbardziej niebezpieczna granica na świecie

Nie od dziś wiadomo, że Meksyk uchodzi za jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Jak określił dziennik “El Sol de Mexico” znajdująca się tam granica lądowa ze Stanami Zjednoczonymi jest szczególnie niebezpieczna i lepiej jej unikać. Ci, którzy próbowali ją przekroczyć, najczęściej tracili życie.

Odnaleziony mężczyzna dryfujący po oceanie
17.07.2023 12:40 Przez dwa miesiące dryfował z psem po oceanie. Przetrwali dzięki surowym rybom

W poniedziałek rano BBC poinformowało o odnalezieniu australijskiego żeglarza Tima Shaddocka. Mężczyzna spędził na oceanie dwa miesiące. Towarzyszył mu pies Bella. Rozbitek wyznał, że przetrwał dzięki nietypowej diecie. Na co dzień wraz z psem żywili się surowymi rybami i popijali deszczówkę. 

tui
05.06.2023 14:03 Wakacje marzeń z TUI i nieproszonym gościem w łóżku

To chyba jeden z najgorszych koszmarów, jaki może nas spotkać podczas wypoczynku all inclusive. Turystka podróżująca z TUI mówi o piekle podczas wakacji w Meksyku.“Drugiej nocy poczułam, że ​​coś się na mniej porusza” - mówi w rozmowie z The Mirror Dee Devine, która wraz z siostrą wybrała się ekskluzywne wakacje w Playa del Carmen.

Lotnisko
07.03.2023 13:44 Pilot nie wpuścił Polaków na pokład samolotu do Meksyku. Wszystko przez głupi żart

Dwoje Polaków wybierało się na urlop do Meksyku. Perspektywa podróży wprawiła ich w tak dobry nastrój, że stracili nad sobą panowanie. Dotarli na lotnisko i tam utknęli. - Nie było im do śmiechu, kiedy wycofano ich z lotu na wakacje - komentują strażnicy graniczni. 

Plaża, morze
05.05.2022 22:27 Atak glonów na popularnych plażach w Meksyku. Nigdy nie było ich tak dużo

Meksyk stał się w ostatnim czasie wyjątkowo modnym kierunkiem na wakacje. Również wśród Polaków. Zachęcają białe, piaszczyste plaże i ciepłe morze. Nie dziwi zatem fakt, że turyści mogą czuć się poirytowani, kiedy te rajskie plaże pokryte są kiepsko pachnącymi glonami. Podczas gdy nad polskim morzem dokuczają sinice, turyści przybywający nad Morze Karaibskie muszą znosić gronorosty. Jak czytamy na podroze.radiozet.pl, ich obecność na plażach Meksyku jest normalna o tej porze roku, jednak w tym sezonie pojawiło się ich wyjątkowo dużo. Turyści narzekają na nieestetyczny wygląd nadmorskiej części kurortów, a także wyjątkowo przykry zapach.