Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Ciało Polaka znalezione na meksykańskiej plaży. Śledztwo w toku
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 02.03.2024 14:32

Ciało Polaka znalezione na meksykańskiej plaży. Śledztwo w toku

Plaża
fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Tragiczne wieści płyną z Meksyku. Na jednej z popularnych plaż Gwardia Narodowa odnalazła zwłoki. Jak się później okazało, należą one do 49-letniego turysty z Polski.

Trwa śledztwo, które ma wykazać, co było przyczyną tragedii. 

Tragedia w Meksyku

Gwardia Narodowa w Meksyku dokonała wstrząsającego odkrycia na plaży w Cozumel, popularnym kurorcie turystycznym. Ciało 49-letniego Polaka zostało znalezione wczesnym rankiem w czwartek 29 lutego.

Czytaj więcej:  Dzień Kobiet w Dino. Wystartowała wyjątkowa oferta

Wyspa Cozumel jest jedną z najpopularniejszych wśród turystów w Meksyku. Służby zabezpieczyły teren. Jako pierwsza, informację podała lokalna strona Rivera Maya News.

Policja potwierdza informacje

Zastępca dyrektora policji miejskiej w Cozumel, Ismael García Vázquez, potwierdził, że ciało zostało znalezione między Playa Mezcalitos a Punta Morena, dwoma plażami oddalonymi od siebie o około 2,5 kilometra. To ciało należało do 49-letniego turysty z Polski .

García Vázquez podkreślił, że ciało nie wykazywało oznak rozkładu, co sugeruje, że mężczyzna zmarł tego samego dnia. "To nie mogła być środa, ponieważ ciało nie uległo rozkładowi. Nie było żadnych siniaków" - wyjaśnił.

Śledztwo w toku

Mężczyzna został znaleziony leżący twarzą do góry na brzegu, z większą częścią tułowia zanurzoną w wodzie. Niedaleko miejsca znalezienia ciała odnaleziono zaparkowany motocykl, który mężczyzna najprawdopodobniej wypożyczył.

Incydent nie stawia w dobrym świetle kurortu i jednocześnie przypomina o konieczności zachowania ostrożności podczas podróży. Śledztwo w sprawie okoliczności śmierci jest w toku.