Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Nagle znalazł się tuż przy ich twarzach. Rodzina starała się nie wykonywać gwałtownych ruchów
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 28.09.2023 12:58

Nagle znalazł się tuż przy ich twarzach. Rodzina starała się nie wykonywać gwałtownych ruchów

Dwór
Fot. Shutterstock/Elena Yakusheva

Rodzinny piknik w Meksyku przerwało pokaźnych rozmiarów dzikie zwierzę. Niedźwiedź wskoczył na stół i zaczął opróżniać wszystkie pojemniki z jedzeniem.

Członkowie biesiady siedzieli bez ruchu, starając się nie wydawać żadnych dźwięków. 

Niedźwiedź z Meksyku. Zwierzę przeszkodziło rodzinie w pikniku

Dzikie zwierzęta potrafią niekiedy mocno zaskoczyć. Choć zwykle stronią od ludzi, to nie brakuje odważnych osobników, którym niestraszne jest towarzystwo człowieka. Przekonała się o tym pewna rodzina, która zupełnie się nie spodziewała, że centymetry od nich pojawi się niedźwiedź.

Do niecodziennej sytuacji z udziałem dzikiego zwierzęcia doszło w Meksyku. Rodzina z dziećmi urządziła na powietrzu piknik. Nie zdołali jednak nacieszyć się przygotowanym jedzeniem, bo nagle zjawił się sporych rozmiarów niedźwiedź. Bez najmniejszego zawahania się wskoczył na stół i nie mając zaproszenia, dołączył do posiłku. 

Szokujące nagranie. Niedźwiedź zjadł im całe jedzenie

Całą sytuację nagrał jeden z uczestników pikniku. Nadesłane wideo opublikowało na TikToku brytyjskie Daily Mail. Widać na nim wyraźnie, jak dzikie zwierzę zajada się przygotowanym posiłkiem, zachowując przy tym całkowitą swobodę. Nie wykazywał jednak agresji.

Niedźwiedź opróżnił wszystkie pojemniki z jedzeniem należącym do rodziny. Z jednego stołu przeszedł na drugi, gdzie czekały na niego kolejne dobroci. W końcu zszedł na ziemię i oddalił się od pikniku. Z pewnością taki widok nie jednego by zszokował, ale i przeraził. 

Rodzina zachowała przy niedźwiedziu spokój

Rodzina, choć bardzo zaskoczona obecnością niedźwiedzia zachowywała się tak, by nie rozjuszyć zwierzęcia. Wszyscy uczestnicy biesiady siedzieli nieruchomo i nie wydawali z siebie żadnego dźwięku. Na nagraniu widać, jak kobieta zakrywa twarz swojego dziecka, by uchronić go przed ewentualnym niebezpieczeństwem. Ostatecznie, niedźwiedź zostawił rodzinę w spokoju.

W takiej sytuacji warto zdać sobie sprawę, że w starciu z ogromnym dzikim niedźwiedziem nasze szanse są niemalże znikome. To, co powinno się wówczas zrobić to przede wszystkim zachować spokój i starać się zachować dystans, a jeżeli jest taka możliwość, zejść zwierzęciu z drogi.