Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Stewardessa-Turysci

Stewardessa-Turysci

Stewardessa - osoba pracująca na pokładzie samolotu lub statku. Jej obowiązkiem jest nie tylko obsługa pasażerów, ale również związana z kwestiami bezpieczeństwa samolotu lub serwisem pokładowym.

stewardessa
14.06.2024 17:08 Dlaczego załoga samolotu wita się ze wszystkimi pasażerami? Sprawdza w ten sposób 1 rzecz

Podróż samolotem wciąż jawi nam się, jako coś bardziej ekskluzywnego, niż podróż np. autokarem. Kiedy wsiadasz na pokład zwykle dwie osoby z obsługi, elegancko ubrane witają cię w drzwiach. Niezależnie od tego, czy mówią "hello", "good morning" czy "dzień dobry", mają jeden cel.Jeśli sądzisz, że chodzi o zwykłą uprzejmość - mylisz się. To niewinne powitanie sprawia, że stewardessy wiedzą, czy mogą wpuścić cię na pokład. Ba, to doskonała okazja, żeby wytypować spośród pasażerów, które w razie czego wesprą personel pokładowy.

dziecko w samolocie
27.04.2024 14:04 "Będziesz musiał zająć się dzieckiem". Stewardessa ma sposób na nieznośnych pasażerów

Podczas podróży samolotem możemy spotkać współpasażerów, których zachowanie irytuje nie tylko nas, ale przede wszystkim jest uciążliwe dla personelu. Jeśli zastanawialiście się, czy załoga ma swoje sposoby na nieznośnych turystów, to znamy już na to odpowiedź. Jedna ze stewardess podzieliła się swoimi metodami. 

Pokład samolotu Ryanair
30.03.2024 13:57 Czerwony lub czarny trójkąt w samolocie . Mało kto wie, co oznaczają

Na pokładzie samolotu, tuż nad głowami pasażerów znajdują się różne funkcje. Możemy m.in. skierować na siebie zimne powietrze, zapalić lampkę, czy wezwać obsługę. Ciekawość wzbudzają jednak małe trójkąty oznaczone na kolor czerwony lub czarny. Okazuje się, że znajdują się tam nieprzypadkowo. Powód może zaskoczyć niejednego.Specjalny symbole nie są jednak nad każdym fotelem. Stewardessa wyjaśnił, dlaczego podczas lotu można pod takimi się znaleźć. Są one przydatne szczególnie zimą. Oprócz tego ciekawość podróżnych może wzbudzić również to, co znajduje się na oknach. 

Stewardessa
13.01.2024 12:42 Absurdalna burda na pokładzie. "Zapłaciła za godzinę lotu, a otrzymała 40 minut"

Obsługa linii lotniczych niekiedy sama jest zaskoczona zachowaniem niektórych pasażerów. Mimo że jest odpowiednio szkolona, by móc poradzić sobie z każdym na pokładzie, to nieraz ciężko jest zachować spokój, szczególnie gdy podróżni są roszczeniowi i awanturniczy.O tym, jakie nietypowe sytuacje z udziałem pasażerów zdarzają się podczas lotu, postanowiła opowiedzieć polska stewardessa. 

Pokład samolotu
11.01.2024 20:35 Stewardessa pokazała tajne miejsce w samolocie. Jest ukryte tuż nad głowami pasażerów

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie odpoczywa obsługa linii lotniczych podczas długich lotów? Mało kto wie, że takie pomieszczenie w ogóle w samolocie się znajduje. Jest niewielkie, jednak świetnie wyposażone, a prowadzą do niego sekretne schody.Nie każdy może przedostać się do tej przestrzeni, potrzebny jest klucz lub kod. 

Pokład samolotu
09.12.2023 13:16 Tego się nie spodziewałeś. Stewardessa wprost o najbrudniejszym miejscu w samolocie

Podróżni nie mają o tym pojęcia. Okazuje się, że w samolotach najbrudniejszym miejscem wcale nie jest toaleta. Stewardessa pewnych linii lotniczych zdradziła, na jakie miejsce należy zwrócić największą uwagę.Warto o tym pamiętać, jak i o wzmożonej higienie podczas lotu samolotem. 

Stewardessy
02.12.2023 20:32 Stewardessy robią zdecydowanie więcej, niż ci się wydaje. Wiedzą o tobie wszystko, już od samego wejścia na pokład

Pasażerowie nawet nie mają pojęcia, co oznaczają niektóre z zachowań załogi na pokładzie samolotu. Okazuje się, że nawet niepozorne witanie przez stewardessy turystów przy wejściu ma konkretny cel.Podróżni za każdym razem mogą zaobserwować też, jak specyficznie siada na miejscach załoga. Pozycja jaką przyjmuje obsługa zależy z kolei od linii lotniczych. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo nie tylko pasażerów, ale i swoje.

Pasażerowie
25.10.2023 14:22 Steward wybuchł gniewem. Nie mógł znieść ośmiotygodniowego szczeniaka i jego właścicielki

Podróże samolotem z pupilami nie są niczym nadzwyczajnym. Linie lotnicze zwykle zgadzają się na przewóz zwierzęcia, pod warunkiem że ten będzie znajdował się w specjalnym transporterze, umieszczonym pod siedzeniem. Tak też uczyniła jedna z pasażerek lotu linii Southwest Airlines, jednak gdy tylko wszyscy usiedli, ona i dwóch innych podróżnych zostało poproszonych o opuszczenie pokładu.Niewielkich rozmiarów pies miał zaledwie osiem tygodni. Dla załogi w samolocie nie miało to żadnego znaczenia. 

Stewardessa
12.10.2023 11:22 Tego nie mogą robić stewardessy na oczach pasażerów. Lista zakazów jest długa

Dla jednych to praca marzeń. W końcu steward czy stewardessa mają możliwość podróżowania po świecie. Podczas lotu mają jednak do wykonania szereg zadań i niekiedy muszą mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Czego natomiast nie wolno im robić na pokładzie samolotu?Personel pokładowy nie może sobie pozwolić m.in. na sen, jednak lista zakazów jest długa. 

stewardessa
09.10.2023 13:31 Ile naprawdę zarabia stewardessa? Sprawdź, czy nadajesz się do tej pracy

W tym zawodzie nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, a pensje znacznie przewyższają średnią krajową. Nic dziwnego, że dla wielu praca na pokładzie samolotu wydaje się być wymarzonym zajęciem. Ile zarabia stewardessa i jakie warunki musi spełniać? Wiele zależy od tego, w jakim kraju oraz w jakich liniach lotniczych jest zatrudniona. Lista wymagań względem kandydatów jest długa i nie każdy nadaje się do tej pracy. 

Pokład samolotu
18.09.2023 18:12 Wpadł w dziki szał na pokładzie. Zaatakował stewardessę i... wózek z przekąskami

Niektórzy pasażerowie nie zdają sobie sprawy z tego, jakie niekiedy konsekwencje może mieć ich zachowanie na pokładzie samolotu. Media regularnie są zasypywane materiałami wideo, które ujawniają, do czego zdolni są niektórzy turyści. W zeszłym tygodniu udowodnił to jeden z pasażerów lotu amerykańskiej linii Delta.Mężczyzna zaatakował stewardessę, a potem napadł wózek z przekąskami. 

Stewardessa
04.06.2023 11:12 Takie zachowanie sprawia, że wychodzisz na chama i prostaka. Stewardessa przestrzega pasażerów

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powinno się zachować w samolocie względem załogi? Z powodu różnic kulturowych na pokładzie można być świadkiem wielu dziwnych sytuacji, które nie do końca powinny były mieć miejsce. Stewardessa zdradziła, czego nie robić w samolocie. Na łamach brytyjskiego dziennika The Sun stewardessa wskazała kilka zachowań, których bezwzględnie należy unikać na pokładzie samolotu. “Jesteś niesamowicie niegrzeczny i obleśny, jeśli robisz którąkolwiek z tych trzech rzeczy stewardessom” - czytamy.

Samolot
31.03.2023 12:25 Pod żadnym pozorem nie rób tego na pokładzie samolotu. Wyjdziesz na chama i najesz się wstydu

Są takie zachowania, które innych podróżnych wprawiają w zakłopotanie i takie, które stewardesy doprowadzają do pasji (choć jako profesjonalistki nie dają tego po sobie poznać). Samolotowy savoir-vivre nie jest skomplikowany, warto się go nauczyć, bo to język uniwersalny, zrozumiały na całym świecie.

Stewardesa
29.03.2023 12:35 Stewardesy mają dość nierównego traktowania. Nie będą nosić wysokich szpilek

Stewardzi mieli wyglądać schludnie, to pracodawcy wystarczało. Stewardesy za to musiały ubierać się i malować na pokład samolotu dokładnie tak, jak chciał szef. W końcu się zbuntowały. Linie lotnicze zapłacą karę.

None
24.02.2023 10:15 Najgorszy błąd popełniany w toalecie w samolocie. Skutki są poważne, możesz zachorować

Była stewardessa zdradziła, jaki jest jeden z największych błędów podróżnych, które nagminnie popełniają na pokładzie samolotu. Takie zachowanie może doprowadzić nawet do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Jeśli nie chcesz ryzykować, lepiej nigdy nie rób tego w toalecie!Podróż samolotem często okazuje się lepszym rozwiązaniem, o czym przekonuje się coraz więcej turystów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że prosta czynność, na którą niektórzy decydują się w toalecie podczas lotu, może przyczynić się do problemów ze zdrowiem. Była stewardessa ostrzega i daje kilka cennych porad.

Skandaliczna sytuacja na pokładzie samolotu. Stewardessa wylała wrzątek na turystkę z Polski
26.01.2023 08:00 Skandaliczna sytuacja na pokładzie samolotu. Stewardessa wylała wrzątek na turystkę z Polski

Polka podzieliła się w sieci swoim przykrym doświadczeniem, które ostatnio spotkało ją podczas podróży samolotem. W trakcie lotu z winy jednej ze stewardess doznała uszkodzenia ciała. Rana była na tyle poważna, że od razu po wylądowaniu czekał na nią ambulans.Kasia Nast to polska influencerka, która na co dzień mieszka na Bali. W sobotę 21 stycznia wybrała się w podróż do Kartaginy w Tunezji, lecz aby znaleźć się na miejscu musiała kilkukrotnie zmieniać środek transportu. Niestety, piękna podróż zamieniła się w koszmar, kiedy nieuważna stewardessa w trakcie lotu niechcący oblała ją wrzątkiem.

Stewardessa
24.01.2023 12:20 Tak pasażerowie flirtują w samolocie. Zachowanie niektórych przekracza granice dobrego smaku

Dla wielu zatrudnienie w charakterze stewardessy wydaje się pracą marzeń. Wszystko dlatego, że kobiety te budzą powszechny podziw i zainteresowanie swoim pięknym wyglądem i eleganckim uniformem, a samo wykonywanie obowiązków kojarzy się z beztroskimi podróżami samolotem oraz wysoką wypłatą. Pasażerom często zdarza się flirtować ze stewardesami i to niekoniecznie w udany sposób. Oto najgorsze teksty, jakie zdarzało się usłyszeć paniom na tym stanowisku.Awantury, rękoczyny, demolka, pijaństwo czy molestowanie seksualne personelu - nie każdy pasażer potrafi zachować się w czasie swojego lotu. Wielu z nich za cel podróży bierze sobie podrywanie stewardessy i w tym celu stosuje wiele dziwnych i niejednoznacznych tekstów, których lepiej nie wypowiadać na pokładzie samolotu.