Turysci.pl > Stewardessa-Turysci

Stewardessa-Turysci

Stewardessa - osoba pracująca na pokładzie samolotu lub statku. Jej obowiązkiem jest nie tylko obsługa pasażerów, ale również związana z kwestiami bezpieczeństwa samolotu lub serwisem pokładowym.

Stewardessy
02.12.2023 20:32 Stewardessy robią zdecydowanie więcej, niż ci się wydaje. Wiedzą o tobie wszystko, już od samego wejścia na pokład

Pasażerowie nawet nie mają pojęcia, co oznaczają niektóre z zachowań załogi na pokładzie samolotu. Okazuje się, że nawet niepozorne witanie przez stewardessy turystów przy wejściu ma konkretny cel.Podróżni za każdym razem mogą zaobserwować też, jak specyficznie siada na miejscach załoga. Pozycja jaką przyjmuje obsługa zależy z kolei od linii lotniczych. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo nie tylko pasażerów, ale i swoje.

Pasażerowie
25.10.2023 14:22 Steward wybuchł gniewem. Nie mógł znieść ośmiotygodniowego szczeniaka i jego właścicielki

Podróże samolotem z pupilami nie są niczym nadzwyczajnym. Linie lotnicze zwykle zgadzają się na przewóz zwierzęcia, pod warunkiem że ten będzie znajdował się w specjalnym transporterze, umieszczonym pod siedzeniem. Tak też uczyniła jedna z pasażerek lotu linii Southwest Airlines, jednak gdy tylko wszyscy usiedli, ona i dwóch innych podróżnych zostało poproszonych o opuszczenie pokładu.Niewielkich rozmiarów pies miał zaledwie osiem tygodni. Dla załogi w samolocie nie miało to żadnego znaczenia. 

Stewardessa
12.10.2023 11:22 Tego nie mogą robić stewardessy na oczach pasażerów. Lista zakazów jest długa

Dla jednych to praca marzeń. W końcu steward czy stewardessa mają możliwość podróżowania po świecie. Podczas lotu mają jednak do wykonania szereg zadań i niekiedy muszą mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Czego natomiast nie wolno im robić na pokładzie samolotu?Personel pokładowy nie może sobie pozwolić m.in. na sen, jednak lista zakazów jest długa. 

stewardessa
09.10.2023 13:31 Ile naprawdę zarabia stewardessa? Sprawdź, czy nadajesz się do tej pracy

W tym zawodzie nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, a pensje znacznie przewyższają średnią krajową. Nic dziwnego, że dla wielu praca na pokładzie samolotu wydaje się być wymarzonym zajęciem. Ile zarabia stewardessa i jakie warunki musi spełniać? Wiele zależy od tego, w jakim kraju oraz w jakich liniach lotniczych jest zatrudniona. Lista wymagań względem kandydatów jest długa i nie każdy nadaje się do tej pracy. 

Pokład samolotu
18.09.2023 18:12 Wpadł w dziki szał na pokładzie. Zaatakował stewardessę i... wózek z przekąskami

Niektórzy pasażerowie nie zdają sobie sprawy z tego, jakie niekiedy konsekwencje może mieć ich zachowanie na pokładzie samolotu. Media regularnie są zasypywane materiałami wideo, które ujawniają, do czego zdolni są niektórzy turyści. W zeszłym tygodniu udowodnił to jeden z pasażerów lotu amerykańskiej linii Delta.Mężczyzna zaatakował stewardessę, a potem napadł wózek z przekąskami. 

Stewardessa
04.06.2023 11:12 Takie zachowanie sprawia, że wychodzisz na chama i prostaka. Stewardessa przestrzega pasażerów

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powinno się zachować w samolocie względem załogi? Z powodu różnic kulturowych na pokładzie można być świadkiem wielu dziwnych sytuacji, które nie do końca powinny były mieć miejsce. Stewardessa zdradziła, czego nie robić w samolocie. Na łamach brytyjskiego dziennika The Sun stewardessa wskazała kilka zachowań, których bezwzględnie należy unikać na pokładzie samolotu. “Jesteś niesamowicie niegrzeczny i obleśny, jeśli robisz którąkolwiek z tych trzech rzeczy stewardessom” - czytamy.

Samolot
31.03.2023 12:25 Pod żadnym pozorem nie rób tego na pokładzie samolotu. Wyjdziesz na chama i najesz się wstydu

Są takie zachowania, które innych podróżnych wprawiają w zakłopotanie i takie, które stewardesy doprowadzają do pasji (choć jako profesjonalistki nie dają tego po sobie poznać). Samolotowy savoir-vivre nie jest skomplikowany, warto się go nauczyć, bo to język uniwersalny, zrozumiały na całym świecie.

Stewardesa
29.03.2023 12:35 Stewardesy mają dość nierównego traktowania. Nie będą nosić wysokich szpilek

Stewardzi mieli wyglądać schludnie, to pracodawcy wystarczało. Stewardesy za to musiały ubierać się i malować na pokład samolotu dokładnie tak, jak chciał szef. W końcu się zbuntowały. Linie lotnicze zapłacą karę.

None
24.02.2023 10:15 Najgorszy błąd popełniany w toalecie w samolocie. Skutki są poważne, możesz zachorować

Była stewardessa zdradziła, jaki jest jeden z największych błędów podróżnych, które nagminnie popełniają na pokładzie samolotu. Takie zachowanie może doprowadzić nawet do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Jeśli nie chcesz ryzykować, lepiej nigdy nie rób tego w toalecie!Podróż samolotem często okazuje się lepszym rozwiązaniem, o czym przekonuje się coraz więcej turystów. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że prosta czynność, na którą niektórzy decydują się w toalecie podczas lotu, może przyczynić się do problemów ze zdrowiem. Była stewardessa ostrzega i daje kilka cennych porad.

Skandaliczna sytuacja na pokładzie samolotu. Stewardessa wylała wrzątek na turystkę z Polski
26.01.2023 08:00 Skandaliczna sytuacja na pokładzie samolotu. Stewardessa wylała wrzątek na turystkę z Polski

Polka podzieliła się w sieci swoim przykrym doświadczeniem, które ostatnio spotkało ją podczas podróży samolotem. W trakcie lotu z winy jednej ze stewardess doznała uszkodzenia ciała. Rana była na tyle poważna, że od razu po wylądowaniu czekał na nią ambulans.Kasia Nast to polska influencerka, która na co dzień mieszka na Bali. W sobotę 21 stycznia wybrała się w podróż do Kartaginy w Tunezji, lecz aby znaleźć się na miejscu musiała kilkukrotnie zmieniać środek transportu. Niestety, piękna podróż zamieniła się w koszmar, kiedy nieuważna stewardessa w trakcie lotu niechcący oblała ją wrzątkiem.

Stewardessa
24.01.2023 12:20 Tak pasażerowie flirtują w samolocie. Zachowanie niektórych przekracza granice dobrego smaku

Dla wielu zatrudnienie w charakterze stewardessy wydaje się pracą marzeń. Wszystko dlatego, że kobiety te budzą powszechny podziw i zainteresowanie swoim pięknym wyglądem i eleganckim uniformem, a samo wykonywanie obowiązków kojarzy się z beztroskimi podróżami samolotem oraz wysoką wypłatą. Pasażerom często zdarza się flirtować ze stewardesami i to niekoniecznie w udany sposób. Oto najgorsze teksty, jakie zdarzało się usłyszeć paniom na tym stanowisku.Awantury, rękoczyny, demolka, pijaństwo czy molestowanie seksualne personelu - nie każdy pasażer potrafi zachować się w czasie swojego lotu. Wielu z nich za cel podróży bierze sobie podrywanie stewardessy i w tym celu stosuje wiele dziwnych i niejednoznacznych tekstów, których lepiej nie wypowiadać na pokładzie samolotu.