Turysci.pl

fot. Pexels/Pew Nguyen

Tak pasażerowie flirtują w samolocie. Zachowanie niektórych przekracza granice dobrego smaku

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Dla wielu zatrudnienie w charakterze stewardessy wydaje się pracą marzeń. Wszystko dlatego, że kobiety te budzą powszechny podziw i zainteresowanie swoim pięknym wyglądem i eleganckim uniformem, a samo wykonywanie obowiązków kojarzy się z beztroskimi podróżami samolotem oraz wysoką wypłatą. Pasażerom często zdarza się flirtować ze stewardesami i to niekoniecznie w udany sposób. Oto najgorsze teksty, jakie zdarzało się usłyszeć paniom na tym stanowisku.

Awantury, rękoczyny, demolka, pijaństwo czy molestowanie seksualne personelu - nie każdy pasażer potrafi zachować się w czasie swojego lotu. Wielu z nich za cel podróży bierze sobie podrywanie stewardessy i w tym celu stosuje wiele dziwnych i niejednoznacznych tekstów, których lepiej nie wypowiadać na pokładzie samolotu.

Pasażerowie samolotu flirtują ze stewardessami

Nie od dziś wiadomo, że mitem jest porównywanie stewardessy do podniebnej kelnerki, aczkolwiek niektórzy panowie nie potrafią powstrzymać się na widok pięknych kobiet, których obowiązkiem jest obsługa pasażerów samolotu i zapewnienie im bezpieczeństwa podczas lotu. Nic więc dziwnego, że praca ta jest uznawana za bardzo ciężką, a członkinie załogi muszą radzić sobie z tego typu sytuacjami z pomocą uśmiechu, otwartości, życzliwości i poczucia humoru.

Jessica Lyons, która pochodzi z Rio de Janeiro w Brazylii i pracuje jako stewardessa lokalnych linii lotniczych, wyznała, że podrywający ją pasażerowie zdarzają się zaskakująco często. Zazwyczaj zostawiają swój numer telefonu na serwetkach lub proszą o to pracujące na pokładzie samolotu kobiety. Niektórzy nawet udają złe samopoczucie, aby zwrócić na siebie uwagę stewardessy i tym samym utrudnić obsługiwanie pozostałych klientów linii lotniczych.

Mamy pasażerów często zapraszających nas na randkę, proszących o pozostawienie numerów telefonów komórkowych na serwetkach, a nawet udostępnienie wizytówek – wyznała Jessica na łamach brytyjskiego "The Sun".

Jak nie powinno się zachowywać w stosunku do stewardessy?

Podrywanie to jednak nie wszystko, na co decydują się pasażerowie. Na porządku dziennym są mizoginiczne tekściki, jak choćby "Powinnaś się częściej uśmiechać", a nawet prośby o udzielenie masażu.

- Podczas pracy spotkałam wielu sławnych ludzi, a większość z nich była uprzejma i pełna uznania, ale najbardziej obrzydliwą osobą, jaką spotkałem, był dyrektor generalny słynnej firmy katalogowej, który leciał pierwszą klasą i poprosił mnie o masaż stóp po kolacji — wspomina Candace Johnson, stewardessa linii lotniczych American Airlines. Niektórzy postanawiają zapytać stewardessę na temat wiele istotnych dla nich spraw jak na przykład to, ile ma lat, kiedy przechodzi na emeryturę, czy nie jest za młoda na wykonywanie tego zawodu lub gdzie wraz z resztą załogi zatrzymuje się po wylądowaniu na lotnisku. Pomimo tego, że większość robi to nieświadomie lub z ciekawości, tego typu pytania mogą naprawdę urazić lub nawet przerazić stewardessę, która poczuje się zagrożona.

Kolejnymi bardzo częstymi pytaniami są te o miejsce warte zobaczenia, czy o to, nad jakim miastem znajduje się obecnie samolotem, w którym się znajdujemy. W zdecydowanej większości przypadków stewardessa po prostu nie zna odpowiedzi na takie pytanie, a jej zadaniem nie jest organizowanie pasażerom rozrywki oraz znajomość wszystkich miejsc, do których latają samoloty linii lotniczych, dla których pracuje.

W ekstremalnych przypadkach niektórzy pasażerowie nie przyjmują odmowy ze strony personelu, a spokojną podróż potrafią zamienić w piekło. Taka sytuacja miała miejsce choćby na pokładzie samolotu lecącego z Filadelfii do Miami w 2021 roku. W trakcie podróży 22-latek obmacywał stewardesy, a jedną z nich uderzył w twarz. Finalnie w obronie członkiń załogi stanęli współpasażerowie, którzy unieszkodliwili przemocowca przy pomocy taśmy klejącej, co widać na poniższym nagraniu:

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: podroze.gazeta.pl, rd.com

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zginęło ponad 300 osób
Czytaj więcej >

Świat

Znamy najmniej turystyczne kraje świata. Niewiele osób miało okazję je odwiedzić
Czytaj więcej >

Świat

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj więcej >

Świat

Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego
Czytaj więcej >

Świat

Wakacje all inclusive zmieniły się w horror. Wyjazd zrujnował "czarny cień" przechodzący przez pokój
Czytaj więcej >

Świat

Pod żadnym pozorem nie bierz tego do Egiptu. Złamanie zakazu grozi więzieniem
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Magda Antoł

Stewardessy zostaną uziemione, bo mają “nadwagę”. “Dyskryminacja w zatrudnieniu”
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Przeżyły prawdziwe piekło. Od ponad miesiąca dzieci walczyły o przetrwanie
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Płonie wschodnia część Kanady. Dym z pożarów dotarł już do USA
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Fatalna awaria podczas lotu. Zamiast na słonecznym wybrzeżu, samolot wylądował w Rosji
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Nawet 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej nie śmiecić
Czytaj więcej >