Turysci.pl
Stewardessa, fot. Pexels/Pew Nguyen

fot. Pexels/Pew Nguyen

Tak pasażerowie flirtują w samolocie. Zachowanie niektórych przekracza granice dobrego smaku

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Dla wielu zatrudnienie w charakterze stewardessy wydaje się pracą marzeń. Wszystko dlatego, że kobiety te budzą powszechny podziw i zainteresowanie swoim pięknym wyglądem i eleganckim uniformem, a samo wykonywanie obowiązków kojarzy się z beztroskimi podróżami samolotem oraz wysoką wypłatą. Pasażerom często zdarza się flirtować ze stewardesami i to niekoniecznie w udany sposób. Oto najgorsze teksty, jakie zdarzało się usłyszeć paniom na tym stanowisku.

Awantury, rękoczyny, demolka, pijaństwo czy molestowanie seksualne personelu - nie każdy pasażer potrafi zachować się w czasie swojego lotu. Wielu z nich za cel podróży bierze sobie podrywanie stewardessy i w tym celu stosuje wiele dziwnych i niejednoznacznych tekstów, których lepiej nie wypowiadać na pokładzie samolotu.

Pasażerowie samolotu flirtują ze stewardessami

Nie od dziś wiadomo, że mitem jest porównywanie stewardessy do podniebnej kelnerki, aczkolwiek niektórzy panowie nie potrafią powstrzymać się na widok pięknych kobiet, których obowiązkiem jest obsługa pasażerów samolotu i zapewnienie im bezpieczeństwa podczas lotu. Nic więc dziwnego, że praca ta jest uznawana za bardzo ciężką, a członkinie załogi muszą radzić sobie z tego typu sytuacjami z pomocą uśmiechu, otwartości, życzliwości i poczucia humoru.

Jessica Lyons, która pochodzi z Rio de Janeiro w Brazylii i pracuje jako stewardessa lokalnych linii lotniczych, wyznała, że podrywający ją pasażerowie zdarzają się zaskakująco często. Zazwyczaj zostawiają swój numer telefonu na serwetkach lub proszą o to pracujące na pokładzie samolotu kobiety. Niektórzy nawet udają złe samopoczucie, aby zwrócić na siebie uwagę stewardessy i tym samym utrudnić obsługiwanie pozostałych klientów linii lotniczych.

Mamy pasażerów często zapraszających nas na randkę, proszących o pozostawienie numerów telefonów komórkowych na serwetkach, a nawet udostępnienie wizytówek – wyznała Jessica na łamach brytyjskiego "The Sun".

Cenniki grozy na zakopiańskich parkingach. Nawet 200 złotych za dobę postoju

Cenniki grozy na zakopiańskich parkingach. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

CZYTAJ DALEJ

Jak nie powinno się zachowywać w stosunku do stewardessy?

Podrywanie to jednak nie wszystko, na co decydują się pasażerowie. Na porządku dziennym są mizoginiczne tekściki, jak choćby "Powinnaś się częściej uśmiechać", a nawet prośby o udzielenie masażu.

- Podczas pracy spotkałam wielu sławnych ludzi, a większość z nich była uprzejma i pełna uznania, ale najbardziej obrzydliwą osobą, jaką spotkałem, był dyrektor generalny słynnej firmy katalogowej, który leciał pierwszą klasą i poprosił mnie o masaż stóp po kolacji — wspomina Candace Johnson, stewardessa linii lotniczych American Airlines.

Niektórzy postanawiają zapytać stewardessę na temat wiele istotnych dla nich spraw jak na przykład to, ile ma lat, kiedy przechodzi na emeryturę, czy nie jest za młoda na wykonywanie tego zawodu lub gdzie wraz z resztą załogi zatrzymuje się po wylądowaniu na lotnisku. Pomimo tego, że większość robi to nieświadomie lub z ciekawości, tego typu pytania mogą naprawdę urazić lub nawet przerazić stewardessę, która poczuje się zagrożona.

Kolejnymi bardzo częstymi pytaniami są te o miejsce warte zobaczenia, czy o to, nad jakim miastem znajduje się obecnie samolotem, w którym się znajdujemy. W zdecydowanej większości przypadków stewardessa po prostu nie zna odpowiedzi na takie pytanie, a jej zadaniem nie jest organizowanie pasażerom rozrywki oraz znajomość wszystkich miejsc, do których latają samoloty linii lotniczych, dla których pracuje.

W ekstremalnych przypadkach niektórzy pasażerowie nie przyjmują odmowy ze strony personelu, a spokojną podróż potrafią zamienić w piekło. Taka sytuacja miała miejsce choćby na pokładzie samolotu lecącego z Filadelfii do Miami w 2021 roku. W trakcie podróży 22-latek obmacywał stewardesy, a jedną z nich uderzył w twarz. Finalnie w obronie członkiń załogi stanęli współpasażerowie, którzy unieszkodliwili przemocowca przy pomocy taśmy klejącej, co widać na poniższym nagraniu:

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: podroze.gazeta.pl, rd.com

Tagi:

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >

Świat

Kim była pilotka samolotu, który rozbił się w Nepalu? Okropny zbieg okoliczności

Czytaj więcej >