Turysci.pl
Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

pixabay/Surprising_Shots

Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Shelia Frederick to doświadczona stewardessa linii Alaska Airlines, która w trakcie swojej kariery zawodowej miała okazję współpracować z kilkoma przewoźnikami. W tym czasie spotkało ją kilka sytuacji, które na długo zapadną w jej pamięci. Podczas jednego z lotów znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę z szokującą wiadomością. O pomoc prosiła dziewczynka lecąca samolotem z eleganckim mężczyzną.

Przemieszczanie się po świecie przy pomocy samolotów staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla pociągów, autokarów czy samochodów osobowych. Taka forma transportu często nie tylko jest korzystniejsza cenowo, ale także pozwala zaoszczędzić czas. Jednak historia opowiedziana przez amerykańską stewardesę pokazała, że pomiędzy zwykłymi pasażerami mogą ukrywać się osoby usiłujące popełnić przestępstwo. Taka sytuacja miała również miejsce podczas lotu z Seattle do San Francisco.

Znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę z prośbą o pomoc

Choć początkowo nic nie wskazywało na to, że lot, który obsługiwała Sheila, będzie się różnił od poprzednich, będąc już na pokładzie, jak zawsze omiotła wzrokiem wszystkich podróżujących. Wtedy jej szczególną uwagę przykuła dziewczyna o blond włosach w niechlujnym ubraniu. Nastolatka siedziała obok eleganckiego starszego mężczyzny. Kiedy złapały kontakt wzrokowy, miała nieodparte wrażenie, że dzieje się z nią coś niepokojącego.

Stewardessa postanowiła, że podejdzie do nich i upewni się, czy wszystko jest w porządku. Jednak po chwili rozmowy, mężczyzna zaczął być wobec niej niemiły, a nawet arogancki. To jeszcze bardziej wzbudziło jej podejrzenia.

Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

CZYTAJ DALEJ

Znalazła w toalecie karteczkę z wołaniem o pomoc

Kiedy Sheila nabrała pewności, że między blondynką a towarzyszącym jej mężczyzna utrzymuje się napięta atmosfera, wpadła na pewien plan. Udała się do toalety, gdzie zostawiła kartkę i długopis, po czym dyskretnie poinformowała o tym nastoletnią pasażerkę. W głębi serca liczyła, że jeśli dzieje się coś niedobrego, dziewczyna skorzysta z okazji, by ją o tym poinformować.

Po chwili blondynka udała się do pomieszczenia, gdzie czekał na nią przygotowany przez stewardessę zestaw. Po wyjściu z kabiny Sheila niezwłocznie sprawdziła, czy na kartce znajduje się jakaś wiadomość. Treść odręcznie napisanej notatki sprawiła, że zdębiała.

- Potrzebuję pomocy - brzmiał napis na kartce.

Stewardessa natychmiast powiadomiła o tym odpowiednie służby. Zanim samolot wylądował w San Francisco, na płycie lotniska czekała już policja. Okazało się, że blondynka miała zaledwie 14 lat i była ofiarą handlu ludźmi. Dzięki czujnej stewardessie udało się ocalić jej życie. Jak zdradziła Sheila, do tej pory utrzymują ze sobą kontakt.

Co ciekawe, odpowiednie działanie członkini personelu umożliwił kurs przeprowadzony przez fundację International Ambassadors. Jej założycielką jest emerytowana stewardessa Nancy Rivard. Prowadzi ona szkolenia, dzięki którym obsługa lotów potrafi odczytywać znaki ludzi, którzy padają ofiarami handlu ludźmi.

  1. Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

  2. Ryanair rozpoczął noworoczną promocję. Podróż w obie strony za mniej niż 200 zł

  3. Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Ci, którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: popularne.pl

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >