Turysci.pl
Zdjęcie ilustracyjne

fot. Pixabay/Alexas_Fotos, lukasbieri

Śmiałe oszustwo w samolocie. Seniorka próbowała wrobić siedzącą obok pasażerkę

5 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

O niepokojącej historii, która wydarzyła się na pokładzie samolotu do Dubaju, poinformowała jedna z internautek za pomocą wpisu na swoim profilu na Twitterze. Okazało się, że kobieta prawie została oszukana przez towarzyszącą jej podczas lotu seniorkę. Gdyby przystała na propozycję starszej pani, miałaby naprawdę poważne nieprzyjemności.

Bohaterka historii ujawniła, że seniorka była zaskakująco przyjazna i rozmowna w stosunku do niej. Na końcu nawet zaczęła nazywać ją swoją córką. O mały włos a pasażerka stałaby się ofiarą okropnego podstępu.

Staruszka próbowała oszukać pasażerkę samolotu

Internautka o całej historii poinformowała za pomocą swojego konta na Twitterze. Chciała w ten sposób przestrzec wszystkich podróżnych i wzmóc ich czujność wobec podejrzanych pasażerów linii lotniczych. Dziewczyna wyznała, że podczas podróży bardzo zakolegowała się z pewną starszą pasażerką, która siedziała na sąsiednim miejscu w samolocie. Już na samym początku kobieta poprosiła ją o pomoc w schowaniu torby do schowka, ale dziewczynę ubiegł pewien podróżujący z nimi mężczyzna.

Przez cały lot kobiety rozmawiały ze sobą na różne tematy, aż nagle seniorka wyznała, że bardzo źle się czuje. Internautka poinformowała o wszystkich stewardessę, która podała jej odpowiednie leki przeciwbólowe.

Kiedy pilot ogłosił, że zaraz zaczniemy podchodzić do lądowania, moją "nową koleżankę" nagle rozbolał brzuch. Mając dobre serce, nacisnęłam przycisk wzywający obsługę. Powiedziałam stewardessie, że współpasażerka nie czuje się dobrze. Ta pani nagle jednak zaczęła się do mnie zwracać "moja córko" – opowiada dziewczyna na swoim koncie na Twitterze.

Modlin

Pasażer zaatakował pracownicę lotniska w Modlinie. Poszło o dopłatę za bagaż

CZYTAJ DALEJ

Seniorka chciała oszukać towarzyszącą jej pasażerkę

Pasażerka chciała wówczas podać starszej kobiecie jej torbę ze schowka, ale ponowne ubiegł ją ten sam mężczyzna. Chwilę później doradził on autorce wpisu, aby zdystansowała się od staruszki, która ciągle udawała, że jest jej rodziną i nazywała ją swoją córką.

Dziewczyna posłuchała mężczyzny do tego stopnia, że odmówiła również wzięcia torby staruszki. W pewnym momencie, kiedy wszyscy opuścili już pokład samolotu, staruszka zerwała się ze swojego wózka inwalidzkiego i zaczęła uciekać przed obsługą.

Zostawiła stewardessę z torebką i po prostu pobiegła w stronę wyjścia z resztą swojego bagażu podręcznego! Na szczęście policja lotniskowa była od niej szybsza. Złapali ją i przyprowadzili w kajdankach. Cały czas próbowała zwracać się do mnie: "Moja córko, jak mogłaś mi to zrobić?" – kontynuowała swoją historię dziewczyna.

Szybko okazało się, że starsza pani próbowała przewieźć narkotyki i wrobić w to towarzyszącą jej dziewczynę. Całe szczęście mężczyzna zapewnił policję, że kobiety poznały się dopiero na pokładzie i nie podróżowały razem.

- Policja zabrała mój paszport i poprosiła starszą kobietę o podanie mojego nazwiska. Na szczęście nie powiedziałem jej nawet swojego imienia – relacjonuje internautka.

Wyjeżdżając za granicę, bez względu jaki środek transportu wybraliśmy, musimy zachowywać szczególną ostrożność w trakcie podróży. W czasie długo wyczekiwanego odpoczynku nasza czujność może pozostać uśpiona, przez co gorzej nam ocenić, czy nieznajoma osoba ma wobec nas dobre, czy złe intencje.

  1. Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

  2. Ryanair rozpoczął noworoczną promocję. Podróż w obie strony za mniej niż 200 zł

  3. Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Ci, którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Atrakcje, które rozczarowują turystów

Zobacz galerię >


Tagi:

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >