Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 28.12.2022 14:54

Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

Jak ominąć kolejkę na lotnisku Prosty sposób, by zaoszczędzić czas
unsplash/Tomek Baginski

Na wielu europejskich lotniskach trwa obecnie poświąteczna gorączka. Więcej pasażerów, to kolejki, a zatem dłuższy niż standardowo czas odprawy. Okazuje się jednak, że istnieje prosty sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz na nich czas. Na TikToku w ostatnim czasie pojawiły się nagrania, na których podróżni pokazują, jak sprawnie ominąć kolejki na lotniskach.

Coraz więcej osób przekonuje się, że TikTok to nie tylko źródło rozrywki, ale także kopalnia trików, które ułatwiają nam życie. To właśnie z jednego z krótkich filmików instruktażowych umieszczonych w sieci możemy dowiedzieć się, jak ominąć kolejkę na lotnisku.

Jak zaoszczędzić czas na lotnisku?

Choć podróżowanie samolotem jest znacznie bardziej komfortowe niż w przypadku innych środków transportu, nie da się ukryć, że kolejki przy odprawie bagażu, kontroli bezpieczeństwa i przy wsiadaniu do samolotu potrafią być prawdziwą zmorą podróżujących. Oczekiwanie w każdej z kolejek podczas procedury odprawy przed podróżą samolotem jest męczące, zwłaszcza w przypadku osób z niepełnosprawnościami, rodzin z małymi dziećmi czy seniorów. Zdarza się nawet, że chcąc być pierwszym na pokładzie turyści decydują się zająć kolejkę do check-in z kilkugodzinnym wyprzedzeniem.

Każdy, kto choć raz podróżował samolotem, doskonale wie, że informacja o okienku do odprawy oraz gateach widnieje na tablicach dopiero na dwie godziny przed planowanym odlotem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieje prosty sposób, aby sprawdzić to dużo wcześniej. Ze swoimi followersami podzieliła się nim pewna tiktokerka o imieniu Angelika.

Wystarczy sprawdzić na stronie internetowej

Jeśli chcesz wiedzieć, przy którym okienku musisz nadać bagaże przed lotem i przejść procedurę odprawy jako pierwszy, wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową lotniska, z którego odlatuje twój samolot i wybierzesz sekcję odloty. Tam dokładnie sprawdź numer lotu z tym, który znajduje się na twoim bilecie. Tuż obok pojawi się numer okienka check-in oraz gate. Dzięki tej radzie nie będziesz musiał dłużej wpatrywać się w tablicę odlotów ze zniecierpliwieniem, kiedy pojawi się na niej twój lot. To także sprawi, że dowiesz się tego przed innymi podróżującymi, a więc będziesz mógł przed nimi udać się w wyznaczone miejsce.

Zaoszczędzony czas, który bez tego triku poświęciłbyś na oczekiwanie na pojawienie się twojego lotu na tablicy, możesz wykorzystać na wiele sposobów. Na większości z lotnisk jest mnóstwo punktów gastronomicznych, sklepów oraz drogerii, które możesz odwiedzić przed wylotem. Dzięki niemu nie będziesz również stwarzać sztucznego tłumu przed tablicą odlotów, co zdarza się bardzo często.

Oprócz numeru okienka i gate, na stronie internetowej lotniska najczęściej znajduje się również informacja o temperaturze panującej na miejscu przylotu. To jedna z informacji, która zawsze bardzo interesuje podróżujących.

@wewlasnymstylu dużo osób ciagle wpatruje się w tablice- online jest to szybsze ✈️ #podroz #podróże #podróżowanie #samolot #lotnisko #podróżniczka #testerkahoteli #dlaciebie ♬ dźwięk oryginalny - Angelika Testerka Hoteli⭐️🤍

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: turystyka.wp.pl