Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Czerwony lub czarny trójkąt w samolocie . Mało kto wie, co oznaczają
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 30.03.2024 13:57

Czerwony lub czarny trójkąt w samolocie . Mało kto wie, co oznaczają

Pokład samolotu Ryanair
Fot. Marlena Kaczmarek Turyści.pl

Na pokładzie samolotu, tuż nad głowami pasażerów znajdują się różne funkcje. Możemy m.in. skierować na siebie zimne powietrze, zapalić lampkę, czy wezwać obsługę. Ciekawość wzbudzają jednak małe trójkąty oznaczone na kolor czerwony lub czarny. Okazuje się, że znajdują się tam nieprzypadkowo. Powód może zaskoczyć niejednego.

Specjalny symbole nie są jednak nad każdym fotelem. Stewardessa wyjaśnił, dlaczego podczas lotu można pod takimi się znaleźć. Są one przydatne szczególnie zimą. Oprócz tego ciekawość podróżnych może wzbudzić również to, co znajduje się na oknach. 

Symbole w samolocie. Co oznacza czerwony lub czarny trójkąt na pokładzie?

Wnętrze kabiny samolotu jest oznaczone małymi trójkątami. Mogą być w kolorze czerwonym lub czarnym. Jeśli przyjrzymy się im uważnie, zauważymy, że pokrywają się one ze skrzydłami samolotu. Kiedy załoga lotnicza musi je sprawdzić, trójkąty wskazują najlepsze punkty obserwacyjne dla listew i klap na zewnątrz.

Zimą są one szczególnie przydatne, ponieważ pracownicy muszą dbać o prawidłowe odladzanie skrzydeł. Stewardessa prowadząca profil o nazwie @_hennylim_ na TikToku podzieliła się tym, co kolorowe trójkąty oznaczają także na pasażerów, którzy pod takimi się znaleźli. 

Czytaj też: W Dino właśnie się zaczęło. Wyjątkowa oferta, klienci będą zachwyceni

Miejsce w samolocie z najlepszym widokiem

Okazuje się, że pasażerowie, których fotel znajduje się pod symbolem kolorowego trójkąta, zajmują miejsce z najlepszym widokiem na skrzydła. Mogą obserwować ich działanie przez cały lot. W razie nagłej usterki, gdy zauważą coś nieprawidłowego, powinni jednak niezwłocznie zgłosić problem załodze.

Po drugie, jak stwierdziła stewardessa, siedzenie pod takim symbolem nazywa się często “siedzeniem Williama Shatnera”. W ramach ciekawostki aktor wystąpił w jednym z odcinków „Z Archiwum X”, w którym przez okno widzi goblina siedzącego na skrzydle. 

Okna w samolocie powodem do niepokoju

Te małe, niepozorne naklejki nie są jedyną rzeczą, która wzbudza ciekawość podróżnych. Kolejną są małe dziurki w oknach. Na szczęście Henny Lim, stewardessa filipińskiej linii lotniczej Cebu Pacific, wyjaśniła, że w rzeczywistości nie ma powodów do obaw. Powiedziała, że ​​przebicia nazywane są także “dziurkami krwotocznymi” i są niezbędne dla bezpieczeństwa samolotu. “Mały otwór pomaga zrównoważyć różnicę ciśnień między kabiną a powietrzem na zewnątrz” - wyjaśniła Henny.

@_hennylim_ The Secret behind the Black Triangle Sticker inside an Airplane! Check this video out to know! Follow my Official facebook page: “Henny Joyce Lim” #fyp #cabincrewlife #blacktriangle #cebupacific #groundstop ♬ Aesthetic - Tollan Kim

Źródło: TikTok/_hennylim_

Czytaj też: "Kurort znany bardziej w Europie, niż w Polsce". Zauroczył 3 miliony turystów