Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Wpadł w dziki szał na pokładzie. Zaatakował stewardessę i... wózek z przekąskami
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 18.09.2023 18:12

Wpadł w dziki szał na pokładzie. Zaatakował stewardessę i... wózek z przekąskami

Pokład samolotu
Fot. Twitter@Independent

Niektórzy pasażerowie nie zdają sobie sprawy z tego, jakie niekiedy konsekwencje może mieć ich zachowanie na pokładzie samolotu. Media regularnie są zasypywane materiałami wideo, które ujawniają, do czego zdolni są niektórzy turyści. W zeszłym tygodniu udowodnił to jeden z pasażerów lotu amerykańskiej linii Delta.

Mężczyzna zaatakował stewardessę, a potem napadł wózek z przekąskami. 

Agresywny pasażer na pokładzie samolotu

Nietypowy incydent miał miejsce 15 września na pokładzie samolotu amerykańskiej linii lotniczej Delta. Maszyna wystartowała w Atlancie i zmierzała do Seattle w Stanach Zjednoczonych. Spokojny lot zaburzył natomiast jeden z pasażerów.

Powołując się na internetowy wpis użytkownika Reddita, The Independent zdradził, co wydarzyło się na pokładzie samolotu. Jeden pasażer zaczął bardzo agresywnie się zachowywać. Wpadł w istny szał i próbował otworzyć awaryjne drzwi, narażając wszystkich na niebezpieczeństwo. Zaraz po tym, zaatakował stewardessę, a także wózek z przekąskami. 

Lot samolotem do Seattle. Na miejscu czekała policja

Jak ujawnia The Independent, niesforny pasażer swoim zachowaniem doprowadził do 
zatrzymania przez policję tuż po wylądowaniu na lotnisku w Seattle. Wcześniej jednak został skuty przez turystów znajdujących się w pierwszej klasie w samolocie. 

“Został skuty opaskami zaciskowymi. Nie byłem w stanie stwierdzić, czy był pijany, czy też miał problemy psychiczne” - napisał użytkownik Reddita.

Całą sytuację nagrał smartfonem były uczestnik “The Bachelor” Matt James, który również był na pokładzie. Na swoim profilu na Instagramie opublikował wideo. 


 

Oświadczenie linii lotniczych Delta

W przypadku agresywnych pasażerów załoga zawsze stara się szybko interweniować. Niekiedy kończy się to awaryjnym lądowaniem, a także zatrzymaniem przez policję. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo reszty podróżnych. Nierzadko też linie lotnicze mówią wprost, jakie jest ich stanowisko w takich sprawach.

Po incydencie z agresywnym pasażerem na pokładzie, cytowany przez The Independent rzecznik linii lotniczych oświadczył: “Mamy zerową tolerancję dla niesfornego zachowania na pokładzie naszych samolotów, zwłaszcza wobec naszych pracowników i klientów”.