Litwa potencjał turystyczny skrywa w unikatowej kulturze, historii oraz kuchni. Wszyscy fani tych aspektów z pewnością nie pożałują spędzenia tam urlopu.
Polska jest krajem, który posiada na swojej mapie wyjątkowo czarujące miejscowości zdrojowe. Jednak tuż za jego granicami znajdziemy równie urokliwe uzdrowisko, którym zachwycił się nawet sam Stanisław August Poniatowski. Czym urzeka ono odwiedzających i jak tam dotrzeć? - Szczegóły poniżej!
Ciekawe wnioski płyną od naszego wschodniego sąsiada. Jak się okazuje, to właśnie Polacy uplasowali się na pierwszym miejscu pod względem odwiedzin na Litwie. W 2023 r. do tego kraju wybrało się 173 497 turystów z Polski.
Litwa oferuje darmowe noclegi dla 10 tys. turystów w ponad 500 obiektach noclegowych. Chętni muszą się jednak pospieszyć, ponieważ obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy". Aby skorzystać z oferty, trzeba spełnić jednak kilka warunków.Chociaż akcja prowadzona jest pod hasłem: „Litwa. Nie spiesz się”, chętni muszą jednak skorzystać z niej jak najszybciej. Oferta wystartowała 2 września i ma obowiązywać tylko do 8 listopada. Akcja skierowana jest do indywidualnych turystów, którzy chcieliby w najbliższym czasie odwiedzić Litwę. Osoby, które chciałyby skorzystać z darmowego noclegu, muszą spełnić jednak kilka warunków.
Kim jest statystyczny turysta z Polski? Litewska agencja Keliauk Lietuvoje przeprowadziła specjalne badania, które określiły profil przeciętnego podróżnego z naszego kraju, który do nich przyjeżdża. Wyniki mają posłużyć Litwie do promocji turystycznej swoich największych atutów na arenie międzynarodowej.Litewska agencja Keliauk Lietuvoje stworzyła profil statystycznego turysty z PolskiCoraz częściej Litwę odwiedzają młodzi, wykształceni ludzie z dużych miast, którzy nie korzystają ze zorganizowanych wycieczekBadanie ma pomóc Litwie poprawić swoją ofertę turystycznąWyobrażenie statystycznego turysty z Polski, który jedzie na wycieczkę na Litwę, zmienia się na przestrzeni lat. Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że do naszych wschodnich sąsiadów jeżdżą wyłącznie osoby starsze, odwiedzające zabytki i miejsca związane z polską historią. Dzisiaj jednak trend ten się zmienia, co chcą wykorzystać litewscy eksperci od turystyki.
„Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych, emitowany na antenie TVN. W czwartek do gry ponownie przystąpiła Anna Wrona, Socjolożka z Warszawy, która poprzedni odcinek telrturnieju zakończyła na piątym pytaniu.
23 stycznia, na twitterowym koncie Ambasady Polski na Litwie, pojawiła się zapowiedź zaostrzenia restrykcji dla Polaków przekraczających granicę. Zmiana przepisów oficjalnie nastąpiła dzisiaj, podróżni muszą się więc przygotować na utrudnienia. Od poniedziałku, 25 stycznia, każdy Polak podróżujący w celach turystycznych, służbowych lub innych, na Litwę, zobligowany jest do okazania negatywnego testy na obecność COVID-19. Musi zostać on wykonany 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Koniecznie poddać się trzeba również 14-dniowej kwarantannie.
Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie nie będzie można palićJaki był argument zwolenników zakazuW jakim miejscu w Europie wprowadzono podobną ustawę1 stycznia to dzień, w którym zaczęły obowiązywać nowe przepisy na Litwie. Od teraz nie można tam palić już w wielu miejscach publicznych, w tym nawet na prywatnych balkonach bloków mieszkalnych oraz na tarasach czy loggiach.
Stolice świata zmieniały się na przestrzeni wieków, niektóre państwa podejmowały nawet decyzję o założeniu miasta stołecznego od podstaw. Czasem przeniesienie najważniejszych urzędów odbywa się niepostrzeżenie, a turyści orientują się, że nie znają nazwy stolicy odwiedzanego kraju już po dotarciu na miejsce.
Narodowa kwarantanna to coś, czego jeszcze niedawno obawiało się wielu Polaków. W naszym przypadku jej wprowadzenie nie było konieczne. Inaczej stało się jednak na Litwie. Mieszkańcy tego kraju są izolowani już trzy tygodnie, a teraz datę zakończenia kwarantanny przesunięto. Zakończy się ona niedługo przed świętami Bożego Narodzenia.