Turysci.pl Świat 200 metrów więcej niż w Sopocie. Już pod koniec wakacji wejdziemy na najdłuższe molo na Bałtyku
Fot. Canva

200 metrów więcej niż w Sopocie. Już pod koniec wakacji wejdziemy na najdłuższe molo na Bałtyku

25 lipca 2024
Autor tekstu: Redakcja Turyści

Lubicie molo w Sopocie? To koniecznie zapiszcie tę lokalizację na mapie miejsc do odwiedzenia! Media rozgrzała informacja o otwarciu najdłuższego molo na Bałtyku, które turyści będą mogli odwiedzać już pod koniec tego sezonu wakacyjnego.

720-metrowe molo

Najdłuższe molo na Bałtyku według zapowiedzi będzie miało 720 metrów. Obiekt powstaje w niemieckim kurorcie Prerow w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Pierwsze rozmowy o projekcie pojawiały się już w 2014 roku, ale oficjalna budowa ruszyła latem 2022 roku. Molo jest częścią większego przedsięwzięcia, które zakłada rozbudowę portu.

Nowe molo i port to instrumenty umożliwiające optymalne zaprojektowanie ratownictwa morskiego – tłumaczy minister środowiska Till Backhaus.

Otwarcie inwestycji zaplanowano na koniec obecnego sezonu wakacyjnego, chociaż wstępnie miało ono nastąpić w lipcu. Za powód opóźnienia podano problemy z dostawami i niekorzystną pogodę .

Czytaj także: Po co turyści w Chorwacji zabierają ocet na plażę? Problem z roku na rok jest coraz większy

Najdłuższe molo na Bałtyku

Powstające w Meklemburgii-Pomorzu Przednim molo będzie niemal dwa razy dłuższe od starego pomostu i ponad 200 metrów dłuższe od molo w Heringsdorfie i Sopocie (polska konstrukcja ma 511,5 m).

Długość 720 m zapewni mu zatem tytuł najdłuższego molo w regionie Morza Bałtyckiego . Koszt inwestycji to około 3 miliony euro.

Jak zapowiada wykonawca, jedną z atrakcji będzie punkt obserwacyjny na końcu mola – dostarczy on panoramicznego widoku na morze i nabrzeże. “Będzie można zobaczyć wyspę Hiddensee i latarnię Darßer Ort” – dodaje Ralf Mertz z firmy wykonującej projekt.

Prace trwają

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem turyści będą mogli przejść się nowym molo . Prace trwają.

Wyrównaliśmy tereny, aby nie było ‘wąskich gardeł’, zwłaszcza podczas dużych wydarzeń. Przejście na plażę będzie trochę większe, tak abyśmy mogli zaoferować gościom miłe i bezpieczne miejsce – powiedział René Roloff ze Stowarzyszenia Przyszłych Wyborców w Prerow w rozmowie z NDR.

Przyjeżdżają do Sopotu z całej Polski. Boją się ich nawet miejscowi, władze reagują
Mogą cię nie obsłużyć w sklepie lub restauracji. W sopockiej akcji jest jeden warunek
Obserwuj nas w
autor
Redakcja Turyści
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl
turystyka Lotniska i linie lotnicze polska świat poradnik podróżnika quizy