Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Sprawdziliśmy, jak wygląda długi weekend w Sopocie. Polacy sobie nie żałują
Natalia Księżak
Natalia Księżak 31.05.2024 15:34

Sprawdziliśmy, jak wygląda długi weekend w Sopocie. Polacy sobie nie żałują

plaża turyści
fot.Redkacja Turyści

Polacy tłumnie ruszyli na krótkie wycieczki z okazji Bożego Ciała. Chociaż najwięcej turystów wybrało się do Zakopanego i Karpacza, to nad polskim morzem również nie brakuje gości. Zawitaliśmy do letniej stolicy Polski - Sopotu. Postanowiliśmy sprawdzić, ile trzeba w tym roku wydać na wypoczynek w Trójmieście i czy rzeczywiście warto było przyjechać tu na długi weekend lub wakacyjny urlop.

“To był strzał w dziesiątkę, wybraliśmy idealnie” - mówią turyści. Nie wszyscy będą jednak tak zadowoleni…

Jak spędzić długi weekend w Sopocie? Zdecydowanie na plaży!

Miłośnicy letniej stolicy Polski mogą być naprawdę zadowoleni. W trakcie długiego weekendu pogoda w Sopocie dopisuje. Mimo niewielkich zachmurzeń, termometry wskazują ok. 23 stopi Celsjusza. To sprawia, że plaża obok słynnego sopockiego molo zaroiła się od turystów. Część z nich zdecydowała się na błogie wylegiwanie w promieniach słońca, część ma już nawet za sobą pierwszą w tym roku kąpiel w morzu.

Czytaj więcej: Nagle ludzie zaczęli uciekać z plaży w Karwi. Zrobiło się lodowato, niczego nie było widać

- Wybraliśmy idealnie. W czwartek chmury trochę nas postraszyły, ale pogoda nam sprzyja. My przyjechaliśmy już w środę. Tłumów strasznych nie ma, ale zdecydowanie więcej ludzi pojawiło się w czwartek(…) Nie zdecydowaliśmy się na kąpiel w morzu, bo woda jest nadal chłodna, ale przynajmniej weszliśmy po kolana podczas spaceru…- mówi pani Joanna, która wraz z mężem i synem przyjechała z Łodzi.

Ceny nad morzem już nie straszą Polaków. Turyści sobie nie żałują

Co z cenami? W restauracji w okolicach “mońciaka” obiad składający się z dwóch dań i napojów będzie kosztował około 100 złotych. Za pokaźny filet z dorsza zapłaciliśmy 62 złote. Rosół był dosyć drogi - 32 złote. Gotowana pierś z kurczaka to 52 zł. Litrowa karafka lemoniady kosztowała 45 złotych, a duże piwo 18zł.

- Uważam, że ceny są takie, jak we wszystkich większych miastach. Jesteśmy na wakacjach, więc nie będziemy oszczędzać - dodaje pani Joanna.

W Gdyni, Sopocie i Gdańsku czeka na nas sporo atrakcji. Jedną z najpopularniejszych będzie oczywiście rejs po morzu. Zajrzeliśmy na jeden z pirackich statków, które cumują niedaleko sopockiego molo.  40-minutowa przygoda to koszt 70 złotych za bilet dla osoby dorosłej oraz 60 złotych dla dziecka w wieku szkolnym. Do tego warto doliczyć ceny napojów lub przekąsek w pokładowym barze.

Ile kosztują bilety na atrakcje? Co robić w Sopocie za darmo?

Do naszego turystycznego budżetu doliczyć trzeba jeszcze bilety na atrakcje będące obowiązkowymi punktami wizyty w Trójmieście. Cennik na molo w Sopocie w 2024 roku nie zmienił się. Bilety można nabyć więc w cenie 10 złotych za osobę. Warto udać się także na zwiedzanie Opery Leśnej: bilet normalny kosztuje 24 zł, a ulgowy 16 zł Bezpłatne jest natomiast wejście do Krzywego Domu w Sopocie czy Solanka ze Zdroju św. Wojciecha.

Jeśli chcemy zatrzymać się w okolicach Gdańska i Sopotu to za nocleg zapłacimy średnio 131 złotych za osobę. Oczywiście, jeśli rezerwowaliśmy z wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę nie brakuje jednak miejsc noclegowych w nieco wyższych cenach do 200 złotych.

Projekt bez nazwy - 2024-05-31T134837.508.jpg