Turysci.pl
Zakopane - plany Polaków na majówkę

fot. flickr.com/Jose A./CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Jakie są plany majówkowe Polaków? Karpacz na pierwszym miejscu, Zakopane drugie

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Zakopane zajęło drugie miejsce na liście destynacji, które najbardziej kuszą Polaków na majówkę 2021. Jak podaje portal Nocowanie.pl, najwięcej turystów pyta o Karpacz, a podium zamyka Szczawnica. Polskie góry kró

W zimie Zakopane było najczęściej wybieranym miejscem urlopowym Polaków. Aż 14 proc. wszystkich wyszukiwań noclegów dotyczyło zimowej stolicy Polski, co zresztą z pewnością nikogo nie zdziwiło. 

Od lat tysiące podróżnych z całej Polski i zagranicy zjeżdża się do Zakopanego, by cieszyć się zimowym szaleństwem. W tym roku ograniczone to było licznymi zakazami i obostrzeniami związanymi z pandemią, ale nawet one nie powstrzymały tłumów odwiedzających polskie Tatry po 12 lutego, czyli od chwili otwarcia obiektów hotelowych przez rząd. Inaczej jednak wygląda sytuacja długiego weekendu majówkowego

Karpacz pobił Zakopane. Polska stolica Tatr na drugim miejscu

Serwis Nocowanie.pl przeanalizował najczęstsze zapytania Polaków, dotyczące majówkowych wyjazdów. Jak się okazuje, turyści znów stawiają na turystykę krajową. 

W tym roku szczególnie chętnie wybierane są polskie perełki turystyczne. Dużym zainteresowaniem na weekend majowy cieszą się klimatyczne miasteczka oraz uzdrowiska. Nie brakuje też popularnych kurortów w górach – informuje Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Tegoroczny weekend majówkowy nie jest zbyt długi - turyści do wykorzystania mają tylko sobotę, niedzielę oraz poniedziałek, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Rezerwacje i poszukiwania noclegów już się rozpoczęły, bo tysiące ludzi zmęczonych pandemią, ma dość siedzenia w domach. 

9,3 proc. wszystkich zapytań dotyczących majówki wysłano do Karpacza, które pobiło wynik zimowej stolicy Polski. Zakopane znalazło się na drugim miejscu (9,1 proc.), a Szczawnica zamknęła podium z wynikiem 5,5 proc, a na czwartym miejscu znalazła się perła Karkonoszy - Szklarska Poręba (4,9 proc.). W pierwszej piątce zmieściła się też Solina (4,7 proc.).

undefined

Top10 miejscowości na majówkę/fot. materiały prasowe Nocowanie.pl

Jakie plany na majówkę mają Polacy? 

Jak podaje portal Nocowanie.pl, o pozostałe zakątki Polski nie pytało już więcej niż 4,3 proc. turystów. Taki właśnie wynik zdobyły Międzyzdroje, dalej znalazła się Polanica-Zdrój (3,8 proc.), Polańczyk (2,5 proc.), Kazimierz Dolny (2,4 proc.) oraz Sandomierz (2,3 proc.). 

Najchętniej rezerwowane przez Polaków są noclegi w apartamentach oraz domkach i nie jest to zaskoczenie - taki trend utrzymuje się już od ubiegłego roku. Wpłynęła na to konieczność przestrzegania rygoru sanitarnego oraz konieczność zachowania dystansu społecznego.

Nocowanie.pl wskazuje również na rozkwit agroturystyki, która w czasie pandemii przeżywa swój ponowny rozkwit. Kwatery i pokoje znajdujące się w prywatnych domach gwarantują dystans od innych, przypadkowych gości, tak jak ma to miejsce np. w hotelach. 

Jakie są ceny noclegu podczas majówki 2021?

Eksperci twierdzą, że ceny wakacyjnych wyjazdów nie ulegną znacznej zmianie i nie trzeba obawiać się gwałtownych podwyżek. Czy podobny standard obowiązywał będzie również podczas majówki? Eksperci Nocowanie.pl twierdzą, że średnio za noc zapłacić będzie trzeba 50-60 zł za osobę. Wszystko jednak zależy też od lokalizacji, na którą się zdecydujemy. 

Najtaniej będzie w Bieszczadach. Solina i Polańczyk kuszą miejscami noclegowymi w średniej cenie 49 zł i 48 zł. Najdrożej będzie natomiast w Międzyzdrojach oraz Kazimierzu Dolnym - 62 zł oraz 60 zł za noc. Średnia cena za nocleg w Zakopanem oraz Szklarskiej Porębie to 57 zł, a w Karpaczu i Polanicy-Zdroju 55 zł. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >