Turysci.pl
zakopane wykupione. turyści masowo rezerwują noclegi

Screen/webcamera

Noclegi w Zakopanem zarezerwowane do końca lutego. Szykuje się prawdziwy tłok

16 Lutego 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Znalezienie noclegu w Zakopanem na najbliższy weekend graniczy z cudem. Podobnie zresztą wygląda sytuacja aż do końca lutego. Turyści z chęcią korzystają z poluzowania obostrzeń i chętnie wybierają się do stolicy polskich Tatr. Jak podaje Nocowanie.pl, Po

Podczas walentynkowego weekendu Zakopane przeżywało prawdziwe oblężenie. Tłumy turystów przyjechały do stolicy Tatr, by świętować warunkowe poluzowanie obostrzeń, do którego doszło - zgodnie z decyzją rządu - 12 lutego 2021 roku. 

Polacy wciąż rezerwują noclegi

Choć przedsiębiorcy obawiali się, że po dwóch dniach zainteresowanie Polaków górami minie, wszystko wskazuje na teraz na to, że tak się jednak nie stanie. Na stronie webcamera.pl możemy obserwować tłumy przyjezdnych, spacerujących Krupówkami. Nikomu nie przeszkadza nawet to, że popularne restauracje przy głównej ulicy muszą pozostać zamknięte. 

Kilka dni temu media zasypały nagrania pokazujące tłumy podróżnych, którzy wspólnie bawili się, nie zważając na obostrzenia sanitarne. Pojawiają się sygnały, że najbliższy weekend może być równie ryzykowny - jak podaje portal WP, w terminie 20-21.02 również większość miejsc noclegowych w Zakopanem jest już zarezerwowanych

Dwa dni po otwarciu hoteli nie mieliśmy już wolnych miejsc na weekendy w lutym – usłyszała redakcja od jednej z właścicielek zakopiańskiego pensjonatu. 

Turyści, którzy liczą na wynajęcie pokoju w ostatniej chwili, mogą przeżyć bolesne rozczarowanie. Niektórzy właściciele sugerują nawet, że najwcześniej wolne łóżka znajdą się dopiero w marcu. Przedsiębiorcy wskazują, że telefony z rezerwacjami rozdzwoniły się już w chwili ogłoszenia znoszenia restrykcji i nie milkną do tej pory. 

Polacy najchętniej rezerwują noclegi w Zakopanem

WP wskazuje, że trend ten nie dotyczy zresztą samych weekendów, ale również dni roboczych. Początkowo wszyscy martwili się, że po zakończeniu ferii, które rząd zorganizował dla całej Polski w jednym terminie, mieszkańcy naszego kraju zrezygnują z dłuższego wypoczynku

Najwyraźniej jednak szkoła zdalna dzieci oraz możliwość pracy w trybie home office pozwoliły Polakom na korzystanie z uroków przepięknego Podhala. Eksperci portalu Nocowanie.pl wskazują, że za cel zimowych urlopów obecnie najchętniej wybieramy właśnie tereny górskie

Na pierwszym miejscu dziesięciu najczęściej wybieranych miejscówek znalazło się Zakopane. WP, powołując się na dane od Nocowanie.pl, wylicza, że blisko aż 14 proc. wszystkich poszukiwań noclegów dotyczy zimowej stolicy Polski. 

Na drugim miejscu znalazł się Karpacz (6 proc), w którym podczas walentynkowego weekendu również pojawiły się tłumy - więcej o tym pisaliśmy tutaj. Podium popularności zamknęła Szklarska Poręba z wynikiem 5,5 proc. wyszukiwań, a 3,65 proc. przypadło na Białkę Tatrzańską. 

Właściciele wskazują, że zainteresowanie jest znaczne, choć daleko mu do walentynkowego weekendu. Może mieć to związek nie tylko z efektem zaskoczenia zniesieniem obostrzeń, ale również trwającym wtedy Pucharem Świata w skokach narciarskich. 

Zainteresowanie jest spore, ale nie jest tak wielkie jak w walentynkowy weekend. Zapytań o rezerwacje na ten tydzień było mniej, bo to, co miało być wynajęte, już tydzień temu wynajęte zostało – mówi redakcji WP właściciel pokoi do wynajęcia w Zakopanem. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >