Turysci.pl
Ponowne restrykcje

fot. pixabay/nonperson

Możliwe ponowne zamknięcie wyciągów narciarskich. Sytuacja nie jest pewna

17 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Walka z epidemią koronawirusa trwa. Wielu Polaków liczyło, że od 12 lutego rozpocznie się odmrażanie gospodarki, a otwarcie części branży turystycznej to pierwszy etap luzowania obostrzeń. Niestety Ministerstwo Zdrowia cały czas monitoruje sytuację

Od 12 lutego na dwa tygodnie zostały poluzowanie obostrzenia dla części branży turystycznej. Hotele znów mogą przyjmować gości w reżimie sanitarny. Otwarte zostały stoki narciarskie oraz wyciągi. Zniesione restrykcje spowodowały, że na południu kraju pojawiły się tłumy turystów. Niestety nie wszędzie zachowane jest bezpieczeństwo sanitarne, co może spowodować ponowne wprowadzeniem obostrzeń przez polski rząd. Najbardziej zagrożone są wyciągi narciarskie.

Możliwe ponowne wprowadzenie restrykcji

W środę z rana Dziennik Gazeta Prawna poinformował, że polski rząd bardzo dogłębnie analizuje sytuację epidemiologiczną w kraju i rozważa kilka scenariuszy, który wejdą w życie od 1 marca. Jak się okazuje, nie jest wykluczone ponowne zamknięcie wyciągów narciarskich, pod którymi każdego dnia gromadzoną się tysiące przyjezdnych.

Na pierwszy ogień mogą pójść wyciągi. Według naszych informacji to jedna z branż, które znów mogą zostać zamknięte pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Jeśli krzywa zachorowań znów zacznie wzrastać, to rząd nie będzie miał wyjścia i na nowo będzie musiał wprowadzić radykalne rozwiązania, które ograniczą swobodę Polaków. Niestety liczba nowych infekcji we wtorek tj. 16 lutego była aż o tysiąc większa niż przed tygodniem. Trend ten martwi Ministerstwo Zdrowia, które bacznie przygląda się sytuacji.

Decyzja o nowych rozwiązaniach w walce z epidemią koronawirusa ma zapaść najwcześniej we wtorek. Do tego czasu nic jeszcze nie jest przesądzone.

W tym tygodniu jest za wcześnie, by mówić o pełnym obrazie rzeczywistości, ale biorąc pod uwagę analizy z ostatnich dni, raczej nie przewidujemy, że liczba zakażeń zacznie spadać zdradził DGP jeden z rozmówców z rządu.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawa, wzrost nowych zachorowań na CIVID-19 jest związany z powrotem uczniów do szkół, otwarcia galerii, ale także pogoda ma wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa.

Mimo wielu czynników, które świadczą o wzroście infekcji, rząd z zaniepokojeniem patrzy na to, co dzieje się na południu Polski. Tłumy turystów, które postanowiły odwiedzić polskie góry, nie przestrzegają zasad sanitarnych i bezmyślnie gromadzą się w wielu miejscach. Niedawno pisaliśmy o wielkiej imprezie, która została zainicjowana przez przyjezdnych w Zakopanem.

Z informacji, jakie przekazał Dziennik Gazeta Prawna, nie ma mowy o dalszym luzowaniu obostrzeń. Możliwe są dwa scenariusze. Jeden z nich mówi o przedłużeniu obecnie obowiązujących restrykcji. Drugi natomiast zwiastuje zaostrzenie rygoru.

Jak słyszymy, pod wpływem ogromnego ruchu turystów w kurortach górskich pojawił się pomysł, by w pierwszej kolejności zamknąć stoki narciarskie. Na razie nie ma planów zamykania hoteli - rząd przyjmuje, że reżim sanitarny jest w nich utrzymywany czytamy na łamach Dziennika.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

żródło: Onet/ Dziennik Gazeta Prawna

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >