Turysci.pl

fot. krupowkidolne.webcamera.pl/

W Zakopanem tłumy turystów pierwszy dzień po zniesieniu restrykcji

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Zakopane już od pierwszego dnia po zniesieniu restrykcji odnotowały bardzo wysoką frekwencję turystów. Zgodnie z prognozami, miasto przygotowało się dzisiaj na przyjęcie 20 tysięcy gości, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule . Rzeczywiście, już pierwszego dnia po Krupówkach spacerują tłumy, co można zobaczyć m.in. na internetowych kamerach WebCamera.

Zakopane oblegane przez turystów od pierwszego dnia

Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z PAP powiedziała, że w najbliższy weekend w Zakopanem spodziewana jest kumulacja frekwencji turystycznej z kilku powodów: będzie to przede wszystkim pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń związanych z działalnością hotelarską, ponadto odbywają się tu skoki narciarskie na Wielkiej Krokwi, a w niedzielę zakochani obchodzić będą walentynki.

– Nie mogliśmy się już doczekać, by móc gdzieś wyjechać. W Zakopanem jesteśmy od dzisiaj. Będziemy spędzać czas głównie na spacerach. Nocujemy w pensjonacie, a jedzenie pozostaje jedynie na wynos – przyznaje grupa turystów w rozmowie z Onetem.

W Zakopanem można było jednak spotkać również turystów, którzy byli już tam od kilku dni albo zaplanowali wyjazd znacznie wcześniej i tylko dzięki szczęściu trafili na poluzowanie obostrzeń. Część z nich w rozmowie z Onetem przyznała, że może skorzysta jeszcze z otwartych stoków.

– Jesteśmy tutaj od kilku dni i zostajemy do poniedziałku. Być może wybierzemy się na narty do Białki Tatrzańskiej. Cieszymy się, że poluzowano obostrzenia i w jakimś stopniu możemy wrócić do normalności. Szkoda, że tylko jedna restauracja w Zakopanem odważyła się otworzyć – przyznaje turystka w rozmowie z Onetem.

Niektórzy górale w rozmowie z dziennikarką Onetu przyznali, że spodziewali się w dzisiejszym dniu większych tłumów, jednak dzisiaj jeszcze trwa dzień roboczy, dlatego najprawdopodobniej najwięcej turystów pojawi się w Zakopanem w sobotę lub w niedzielę.

krupowki-1202-17-1613149069.jpg
Krupówki

Krupówki, fot. WebCamera

Decyzją rządu mogły otworzyć się również stoki narciarskie, w tym między innymi najwyżej położona stacja w Polsce - Kasprowy Wierch. W Polskich Kolejach Linowych obowiązuje ograniczenie liczby osób w wagonikach i na krzesełkach o połowę, przewożąc tym samym mniejszą liczbę turystów.

– Ponieważ w pierwszy weekend po otwarciu stoków przewidujemy sporą frekwencję, w naszych ośrodkach zapewniliśmy dodatkowych pracowników, których zadaniem jest wyłącznie pilnowanie przestrzegania zasad sanitarnych – mówi w rozmowie z Onetem Marta Lewkowicz z biura prasowego PKL. Dodaje, że to przede wszystkim od naszego wspólnego przestrzegania zasad i wytycznych ograniczających transmisję wirusa zależy, czy sezon narciarski potrwa jeszcze przez dwa miesiące, a na Kasprowym Wierchu nawet do maja.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >

Polska

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >
Polska

Natalia Księżak

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >