Turysci.pl > Noclegi W Polsce

Noclegi W Polsce

Noclegi w Polsce

Rewal
30.08.2023 14:56 "Polska branża turystyczna potrzebuje kroplówki". Nowy trend wykończył hotelarzy

To już ostatnie chwile tegorocznych wakacji. Jest to więc dobra okazja do podsumowań. Dla rodzimej turystyki nie był to dobry sezon, choć nie wszyscy mieli powody do narzekań.Wakacje 2023 skończą się w niedzielę 3 września. Jednak już teraz widać, że polscy turyści w tym roku nie dopisali. Właściciele noclegów nie mają wątpliwości, że drożyzna i kapryśna pogoda odstraszyły wczasowiczów.

Plaża nad Bałtykiem
13.07.2023 07:13 Nowy trend nad Bałtykiem. Turyści szukają bardzo konkretnego miejsca

Wakacje nad Bałtykiem trwają w najlepsze. Choć w ostatnich dniach temperatury nieco spadły, to na plażach nie brakuje wczasowiczów. Nic dziwnego, w końcu swoje urlopy planuje tu spędzić ponad połowa Polaków.Wakacje nad morzem to spełnienie wielu dziecięcych marzeń. Ucieczki od codziennych obowiązków szukają tu również dorośli, jednak oni mają świadomość, jak bardzo wzrosły ceny. Z danych udostępnionych przez serwis OLX wiadomo, że Polacy znaleźli sposób na radzenie sobie z drożyzną.

Wakacje
22.06.2022 11:18 Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Sezon wakacyjny puka do drzwi, a wraz z nim regularnie powraca temat oszustów, którzy wykorzystując desperację, oferują fałszywe noclegi. Nie pozwól zepsuć sobie urlopu. Wyjaśniamy, jak nie wpaść w pułapkę oraz na jakich stronach lepiej nie rezerwować kwatery.Wraz ze zbliżającymi się wakacjami w Internecie pojawia się coraz więcej fałszywych propozycji noclegów w nadmorskich miejscowościach i nie tylko. Sezon urlopowy jest bowiem czasem, kiedy aktywują się złodzieje, którzy żyją z wakacyjnych oszustw i chcą łatwo zarobić na osobach poszukujących kwater do letniego wypoczynku.

Kraków
11.04.2022 13:21 Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Wojna w Ukrainie dotknęła nasz kraj w wielu aspektach, m.in. mocno wpłynęła na branżę turystyczną. Zagraniczni turyści rezygnują z podróżowania do Polski w obawie przed zagrożeniem. Jeżeli chodzi o wycieczki grupowe, to anulowanych ma być ponad 90% z nich.Jak podaje portal biznes.interia.pl, zagraniczni turyści masowo rezygnują z podróżowania do Polski. Wiceszef Małopolskiej Izby Hotelarskiej Jacek Legendziewicz ocenił, że "sytuacja jest tragiczna". Poinformował, że "w segmencie grupowym anulacje w całej Polsce wynoszą 91 proc., w segmencie indywidualnym ponad 60 proc."

pieniądze odwołane wakacje
24.03.2022 22:24 Żerują na uchodźcach. Ceny noclegów w Polsce są niezwykle wygórowane. Przykre informacje

Już blisko 2 miliony uchodźców znalazło schronienie na terenie naszego kraju. W sieci cały czas pojawiają się ogłoszenia. Noclegi w Polsce proponuje wiele ośrodków i osób prywatnych. Niestety, w takiej sytuacji nie każda dłoń okazuje się pomocna. Kolejne miasta ostrzegają przed wyzyskiem ze strony najmujących. Według informacji Straży Granicznej, od 24 lutego 2022 roku zarejestrowano już 1,97 miliona przejść przez polsko-ukraińską granicę. W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę Polacy pokazali, że potrafią się zjednoczyć, a na wschód ruszyły całe kordony samochodów, które dostarczyły do punktów niezbędne środki i zaoferowały transport do wybranych miast. Wiele osób udostępniło uciekającym dach nad głową i wszelkie niezbędne środki.