stoki będą otwarte

Fot. pixabay.com/ tanjamertke (zdjęcie ilustracyjne)

PKL potwierdziły otwarcie swoich wyciągów. Będzie można pojeździć m.in. na Kasprowym

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Stoki narciarskie zgodnie z decyzją rządu będą mogły zostać ponownie otwarte od 12 lutego. Tego samego dnia swoją działalność będą mogły wznowić również hotele i inne obiekty noclegowe. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Stoki narciarskie będą mogły zostać otwarte już za tydzień

Jest to znakomita wiadomość między innymi dla Polskich Kolei Linowych, które zapowiedziały już swoje otwarcie od przyszłego piątku. Oznacza to, że narciarze będą mogli pozjeżdżać na Kasprowym Wierchu, Gubałówce czy Krynicy-Zdroju i w Zawoi.

Jak poinformowały Polskie Koleje Linowe, od przyszłego piątku czynne będą również wszystkie koleje i wyciągi w największym ośrodku narciarskim na Podhalu - w Białce Tatrzańskiej. Zimowe kurorty cieszą się rekordowym zainteresowaniem od momentu ogłoszenia zniesienia restrykcji.

- Będziemy gotowi na otwarcie w reżimie sanitarnym, tak jak było to w grudniu, jednak najpierw musimy zapoznać się z rozporządzeniem, gdzie będą zawarte warunki funkcjonowania wyciągów. Również narciarze, nasi goście, będą musieli pokazać, że są odpowiedzialni i stosują się do wytycznych sanitarnych, które zostaną na nas nałożone - powiedział PAP pracownik ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Jak wyjaśnił, otwarcie wyciągów pod koniec sezonu „pozwoli jedynie zmniejszyć zadłużenie w niewielkim stopniu". Niektórzy właściciele hoteli jednak wciąż załamują ręce i obawiają się o swoją przyszłość.

- Musieliśmy ponieść koszty przygotowania tras i wyciągów, których nawet jeszcze nie odrobiliśmy, bo w tym sezonie jeździliśmy tylko do 28 grudnia. Później decyzje o otwarciu były przekładane z tygodnia na tydzień i w końcu się doczekaliśmy - dodał.

Kasprowy Wierch, fot. Pixabay/ lukaszmrugala0

Kasprowy Wierch to jeden z najpopularniejszych ośrodków w Polsce

Kasprowy Wierch to najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce. Aby się tam dostać, należy wjechać koleją linową z Kuźnic albo podejść do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego w Dolinie Goryczkowej z Kuźnic przez Kalatówki.

Z Kasprowego prowadzą dwie podstawowe trasy narciarskie: Trasa Goryczkowa i Trasa Gąsienicowa. Każda z nich posiada swoje przedłużenie, umożliwiające zjazd na nartach terenem reglowym do Kuźnic. Wytyczona jest również nartostrada przez Halę Kondratową.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet